Děti a klíšťata - pravděpodobnost nákazy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.19 19:40
Děti a klíšťata

Ahoj, chci se zeptat, jestli mívají vaše děti klíšťata a popřípadě jestli z nich měli nějakou nemoc? Moje šestileté dítě mělo dnes klíště a já jsem šíleně vyplašená. Očkované zatím není.
Mám hrozný strach a jsem už paranoidní, asi jen potřebuji uklidnit… děkuji

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
VilaAnalka
Povídálka 36 příspěvků 07.08.19 19:43

Mivaji, nemely

Evkad
Kecalka 260 příspěvků 07.08.19 19:53

Ano, za ty roky již v řádu stovek. Borelioza byla jen jednou, pokud to propočítáš na procenta tak jsme hluboko pod 1%.

Aamanda
Kelišová 5674 příspěvků 07.08.19 19:56

Každé léto každé dítě 1-2 klíšťata (bydlíme na vesnici), prostřední dcera měla jednou boreliozu. Proti té očkování stejně není. Neplaš a sleduj ho, nic jiného stejně nezmůžeš, pravděpodobnost, že se nakazí, je malá.

Andymo
Kecalka 267 příspěvků 07.08.19 19:58

@Evkad @Aamanda Holky, muzete mi napsat priznaky borelky vasich deti? A za jak dlouho jste na to prisly? Cekame ted na vysledky krve… preleceni jste meli v pohode? Klidne do sz, at neplasim zakladatelku. Diky.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34896 příspěvků 07.08.19 20:00

Koukni sem na mapu infikovanosti klíšťat. Očkování je jen na klíšťovou encefalitidu a když se podíváš na mapu, uvidíš, že je velmi málo pravděpodobné, aby klíště bylo infikované. O něco více jsou infikována boreliemi, kde očkování neexistuje, ale je téměř nulové riziko nákazy, když klíště do 24 hodin vytáhneš. Nemoc jsme neměli, což neznamená, že nejsme obezřetní. Věnujeme se hlavně prevenci - nechodit do lesního křoví a při pobytu v lese se napatlat repelentem, po příchodu hned prohlédnout.

Aamanda
Kelišová 5674 příspěvků 07.08.19 20:01

@Andymo po pár dnech se jí udělal okolo místa přisátí naprosto typický flek, hned šla k dr. na odběr krve, kde se to potvrdilo. Brala 3 měsíce v kuse atb a to bylo vše. Žádné příznaky ani komplikace. Podchytila jsem to hned, takže snad i díky tomu.

mroe
Neúnavná pisatelka 16067 příspěvků 07.08.19 20:04

Moje dite klistatum hrozne chutna, ma 1-2 mesicne, ac nebydlime v zeleni, ale ve meste, do prirody se strika a nosi naramek ( na noze). Zatim si snad z kazde detske pobytove akce privezlo aspon jedno ( a casto je jedine, ktere kliste melo). Na boreliozu bylo testovane jednou, asi pred peti lety, negativne. Proti klistovce ma ockovani od letoska.
Jsi takhle vyplasena ze vseho? Na tvem miste uz bych byla jiste nekolikrat v blazinci.

Evkad
Kecalka 260 příspěvků 07.08.19 20:15

@Andymo Už to je pár let. Co pamatuji, tak dítě si jeden den stěžovalo, že ho strašně bolí nohy, za pár týdnů (5-6?)se objevily 2 netypické fleky v obličeji (vypadalo, jako by se bouchlo o hranu). Flek do cca 48 hodin zmizel.

zuzan
Závislačka 2522 příspěvků 07.08.19 20:41

Syn měl v pěti letech 7 klíšťat v jeden den a bohužel dostal klišťovou encefalitidu

mayecka
Ukecaná baba ;) 1453 příspěvků 07.08.19 20:59

Klíště měla 4 letá dcera a 10 letý syn a naštěstí v pořádku :kytka:

prejeta_zaba
Kecalka 223 příspěvků 12 inzerátů 07.08.19 21:06

Ano, desítky, už od půl roku dětí, holt je nebudu držet jak skleníkové kytičky. To mělo v šesti poprvé klíště? 8o A úplně nevím čeho tou panikou docílíš. :nevim: Pořád je milionkrát vyšší pravděpodobnost, že dítě srazí auto, otráví se jídlem, vypadne z okna nebo něco mnohem horšího než klíště. :roll: Navíc i kdyby infikované klíště bylo, dnes se to prostě přeléčí antibiotiky a komplikace prakticky nebývají. To přece nejde tak hysterčit kvůli hmyzu. :nevim:

carsa
Ukecaná baba ;) 1493 příspěvků 07.08.19 21:19

Jsme v přírodě imrvere, takže ano, děti i my dospělí, míváme klíšťata celkem často. Vždycky večer po koupání je prohlídnu a zatím dobré.

KristynaTita
Kecalka 495 příspěvků 07.08.19 21:20
@Anonymní píše:
Ahoj, chci se zeptat, jestli mívají vaše děti klíšťata a popřípadě jestli z nich měli nějakou nemoc? Moje šestileté dítě mělo dnes klíště a já jsem šíleně vyplašená. Očkované zatím není.
Mám hrozný strach a jsem už paranoidní, asi jen potřebuji uklidnit… děkuji

Dáváte preventivne vitamín B? Klíšťata odpuzuje. Proti borelioze se nedá ockovat.

Ju21na
Kecalka 483 příspěvků 07.08.19 21:28

Syn, 3 roky, měl zatím jen jedno a rovnou s boreliozou :(

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama