Co s dětmi (11 a 15 let) o prázdninách?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.19 16:50
Deti a prazdniny

Ahoj holky poradite mi? Mam dve deti 11a 15 jsem samozivitelka bez hlidani, starsi byl na taborech kazdy 9 dnu, mladsi na okolnich kde nemusi spat, ted jsou spolu doma ja musi. Do prace, oni to davaji v pohode, mozna je to jen v me hlave…, ale v podstate cele dny jede pc, vecer jdeme ven, oni nechteji, kdyz vyrazime tak se mi nekam schovavaji a vraci se, co s tim? Na vylet nechteji, na kolo nechteji, k rybniku ani na dovolenou nechteji, poradite mi jak na to?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Adelka951
Ukecaná baba ;) 1583 příspěvků 04.08.19 16:55

Co zkusit třeba geocaching, to by je mohlo bavit a současně byste to mohli spojit s výletem nebo dovcou.

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1583 příspěvků 04.08.19 16:56

Nebo tu děcka hrají pokemony, to se dá také na výletě, ale nevím úplně, o co tam jde.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.19 17:05

Oboji jsem zkousela pokemony tak max 300 m kolem baraku ale kdyz nevyjdu ja nevyjdou ani oni, spolu jit ven nechteji na vsechno co jim nabizim mi rikaji ne diky nam se nechce mame prazdniny

Anna85
Zasloužilá kecalka 629 příspěvků 04.08.19 17:21

Ja mam deti jeste maly a nevim jak to bude v tomto veku, ale co si pamatuju, nam nikdo nikdo volny cas neorganizoval. Nechces nabízený program? Smula. Nudis se? Tvuj problem :D. Je pravda, ze my jsme se nejak zabavil vzdy umeli. :)
Ja bych je nechala :)

pazitka
Kelišová 6555 příspěvků 04.08.19 17:25
@Anna85 píše:
Ja mam deti jeste maly a nevim jak to bude v tomto veku, ale co si pamatuju, nam nikdo nikdo volny cas neorganizoval. Nechces nabízený program? Smula. Nudis se? Tvuj problem :D. Je pravda, ze my jsme se nejak zabavil vzdy umeli. :)
Ja bych je nechala :)

problem je, ze oni ( a ted myslim obecne deti ve vekove kategorii, kterou zminuje zakladatelka) se zabaví, ale na PC/ mobilech.. imho kdyby je nemeli, tak by byli nuceni chodit víc ven nebo si třeba číst. Co s tím, taky moc nevím, bohužel

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.19 17:27

@Anna85 to si rikam taky, proto pisu ze je to zrejme v me hlave, ale to se pak nehnu ani ja, a kdyz je uplne necham tak co tak mam koukat na to jak jsou zavreny cely dny doma hraji na pc v deset vypnou a jdou spat? Nemaji zadny pohyb… mrzi me to rikam si jaka jsem to matka ale pak si rikam bud rada ze jsou v klidu…nemam to s kym probrat :(

GitD
Stálice 57 příspěvků 04.08.19 17:30

A jaké mají tvé děti povinnosti?

Anik
Ukecaná baba ;) 1887 příspěvků 04.08.19 17:32

Taky jsem samoživitelka s 14-letou dcerou, taky bez hlídání, jak píšeš. Ale v tomto věku už hlídání snad potřeba není, k čemu?
Dcera letos už nechtěla ani na tábor, měla k tomu své důvody, tak nejela, příměstské tábory jsme odpískaly už vloni,,,takže má za sebou týden s tatínkem, týden se mnou, teď ji čeká další týden s tatínkem, týden soustředění na Vysočině, a poslední týden soustředění v místě, čili docházení na tréninky každý den. Takže má náplň 5 týdnů z 9, zbytek taky prosedí u mobilu, ven jde jen se psem a občas do obchodu, když jí řeknu.

Na tu dovolenou se jí teda neptám, prostě se jede,,,ale samozřejmě vybírám tak, aby tam byl bazén a bylo to fajn, aby se to líbilo nám oběma,,, jely jsme letos s mým bráchou a jeho dětma, takže tam měla i sestřenici a bratrance. Dovču má prosttě se mnou zatím povinně, a nikdy zatím ani neprotestovala.

No pravda, já dětství prožívala jinak, ale tady na sídlišti je to jiné. Spolužáci jsou dost odjetí, na dovolené nebo chatě a chalupě. Příští rok už budeme mít zprovozněnou chalupu, bude tam sice zase se mnou, možná bráchanec a sestřenice, ale bude to zase jinej svět, zahrada, bude trošku pracovat :)
V 16 pro ni zkusím nějakou brigádu,,,ale jinak se obávám, že s tím moc nenadělám, a možná ani moc nechci, nějaké flákání by se jim snad dalo dopřát. Dcera má teda půlku prázdnin pokrytou aktivitou, zbytek jí nechávám, ale nezdá se, že by strádala.

@Anonymní píše:
Ahoj holky poradite mi? Mam dve deti 11a 15 jsem samozivitelka bez hlidani, starsi byl na taborech kazdy 9 dnu, mladsi na okolnich kde nemusi spat, ted jsou spolu doma ja musi. Do prace, oni to davaji v pohode, mozna je to jen v me hlave…, ale v podstate cele dny jede pc, vecer jdeme ven, oni nechteji, kdyz vyrazime tak se mi nekam schovavaji a vraci se, co s tim? Na vylet nechteji, na kolo nechteji, k rybniku ani na dovolenou nechteji, poradite mi jak na to?
Kfětoslava
Závislačka 3133 příspěvků 04.08.19 17:34

A nemas kámošky s podobně starými puboši, že byste chodili ven spolu?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.19 17:36

@pazitka presne tak to myslim, ale jako mame mi to vadi, oci, zada, pohyb zadny to pak vede k tloustce

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.19 17:37

@Kfětoslava nemam, mam kamosky s malymi detmi a to se jim nechce…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.19 17:39

@GitD jo pomahaji, luxuji, odpadkovy kos, uklizi svoje pokoje, prah, vyndavaji mycku atd… ale to s tim nema asi souvislost, starsi by klidne sel na brigadu ale mladsi tu byt sam nechce

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.19 17:42

@Anik to je to ze nemame s kym jet, a kde jste byly kde se vam to libilo??? Ono je to inroudil holka kluk, oni jsou hodny to zase jo, ale jdeme ven a oni to bojkotuji rikam si jako matka samozivitelka ze to asi nedavam

Kfětoslava
Závislačka 3133 příspěvků 04.08.19 17:42
@Anonymní píše:
@Kfětoslava nemam, mam kamosky s malymi detmi a to se jim nechce…

Můj starší v 15 už míval brigády a ve volném čase byl venku s kamarády, to už s náma taky moc nepekl, max výlet nebo dovolená.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama