Děti nechtejí sourozence

Anonymní
19.9.20 06:51

Deti nechteji sourozene

Jsem ve 4. mesici a oznamila jsem synum, ze budeme mit miminko. Reakce veskrze negativni… Starsi 9lety No nazdar :roll: a kdyz jsem o tom povidala dal, zda by se mu libila nejaka jmena, zda by radsi holku/kluka, tak pry nechce nikoho. :( Mladsi nejdriv ze nechce, ale rekla jsem mu, ze uz tam je, ze jen ted vyroste a narodi se, ukazovala jsem mu obrazky bricha, mimca u UTZ, no uplne nadsenej nebyl, prej max. malyho brachu, ale kdyby to slo zastavit, byl by asi radsi. :roll:

Chtela jsem jim to rict az pozdeji, preci jen k cemu je detem informace, ze se neco bude dit za pul roku, ale pak prisla nejaka chvile, kdy jsem se chtela sverit… :roll:

Aspon me to utvrdilo v tom, ze je to opravdu jen moje a manzelova vec a nici jina, takze to nikdo nemusi vedet driv nez to bude zrejme, protoze tyhle reakce me mrzi.

No a ted vlastne nevim, zda jsem si nenadelala, kdyz se s „trapenim“ sveruju zrovna tady, kde kazdej dostane cocku a jeste jo to dodela…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1026
19.9.20 07:00

„Utvrdilo, že je to moje a manželova věc a ničí jiná.“ Já mám pocit, že chceš plnohodnotný a zralý názor po někom, kdo věří, že dárky nosí Ježíšek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36180
19.9.20 07:03

Neblbni. Ty deti budou ok., nepodlehej hysterii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5234
19.9.20 07:04

Já sem taky nechtěla sestřičku, ale psa :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.9.20 07:06

@fera21

Asi mas pravdu, oni vidi jak sourozenco jsou pritez, starsi lituje kamarads, co ma doma „malou mrchu“, kvuli ktere nema cas a klid ani na uceni a travi odpoledne u nas, protoze ho furt otravuje.. od toho asi tezko chtit tezko nezaujaty prostor… Mladsi bracha mu samozrejme taky obcas leze na nervy…

Ale ranilo me to, samozrejme teh. Psychika :roll: + i to, ze vylozene ten starsi vi, ze uz se to proste deje a rekne NECHCI… fakt lituju, ze jsem jim to rekla, nebylo to k nicemu.

A to s tim, ze je to nase vec myslim i vzhledem k rodine, kde si dokazu predstavit dotazy typu PROC? To vam dve nestaci? Do tohodle sveta… No chudak dite :roll: (coz je vlastne „odmena“ za to, ze i kdyz jsem dite neplanovala, tak jsem se zachovala zodpovedne a dala mu sanci na zivot, kdyz uz se to stalo…)

• Citovat
  • Nahlásit
22471
19.9.20 07:07

:lol: Vcera vecer jsem se starsiho ze srandy zeptala, jestli by chtel radeji sourozence nebo psa.
Chvili se zamyslel a pak vazne prohlasil, ze ani jedno. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5265
19.9.20 07:07

Já si hlavně myslím že ani 9 a už vůbec ne to mladší dítě nedokáží zhodnotit co znamená budeme mít sourozence )) ono ani dospělí na tuto informaci nemusí nutně reagovat pozitivně a nakonec jsou z dítěte naprosto poprdeni. Jako myslím si že chtít po klucích aby byli odvareni z toho že doma bude malé mimino hodně ambiciozni :D :lol: bude to dobrý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.9.20 07:11

@ludmilaadamkova no prave, ja to prece vedela… Jsou to deti, proste jsem jim to nemela rikat… Bricho v 16 tydnu zadny, absplutne nikdo netusi a ja se sverila detem a ted me to akorat stve :roll: proste logika

• Citovat
  • Nahlásit
5265
19.9.20 07:11

Hele fakt malí kluci opravdu nejsou z mikina odvareni ale počkej až bude starší třeba to bude malá sestřička a a uvidíš jak se o ní budou starat. V pubertě zjistí že je to kockolap a bude s ní chodit na hřiště :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11202
19.9.20 07:12

Netrap se tím, moje děti řvou obě, že dalšího sourozence ani omylem, už několik let :lol: tedy mít ho nebudou u nás, ale prostě děti. Taky budou žárlit klidně a tak. To je prostě normální sourozenecký vztah. Vím, že by člověk, aby se i dětičky těšily a sourozence milovaly a byly stejně nadšení jak vy…ale takhle to nemusí fungovat a není na tom nic špatného. Jsou to malé děti, nic víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4304
19.9.20 07:13

Já bych mladým panum vysvětlila, že pro ne je to naopak vyhoda. Budes doma, takze nebudou muset byt odpoledne v druzine, případně spát ve školce (nepíšeš, kolik je mladsimu), budete moct odpoledne podnikat cokoliv, když nebudeš v práci. Nebo naopak budeš s děckem na hřišti, na procházce s kocarem… a oni budou mít sami doma klid. Až vyroste, bude to partak. Oni se o něj starat nebudou, pokud se kvůli mikinu nezavres na 3 roky doma a neprestanete s veškerýma dosavadnima aktivitama, tak je sourozenec nijak nebude omezovat nebo ovlivňovat. K nám třetí zaplulo tak samozřejmě, že si snad ani nikdo nevšiml. Podnikáme toho mnohem víc, než když jsme ty děti měli jen 2 nebo dokonce 1.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11202
19.9.20 07:14
@Anonymní píše:
@ludmilaadamkova no prave, ja to prece vedela… Jsou to deti, proste jsem jim to nemela rikat… Bricho v 16 tydnu zadny, absplutne nikdo netusi a ja se sverila detem a ted me to akorat stve :roll: proste logika

naopak, skoro půlka těhotenství za tebou, byl by podraz, kdyby to nevěděli, takhle jsi jim dala čas se na to připravit. Podle mě tajit před nimi takovou věc by bylo špatné. Udělala jsi dobře, že to už ví. Oni se s tím popasují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5265
19.9.20 07:14
@Anonymní píše:
@ludmilaadamkova no prave, ja to prece vedela… Jsou to deti, proste jsem jim to nemela rikat… Bricho v 16 tydnu zadny, absplutne nikdo netusi a ja se sverila detem a ted me to akorat stve :roll: proste logika

Tak za pár měsíců by jsi jim to stejně rekla.. reakce by přišla holt později. Já taky chci ještě jedno dítě a jemam doma téměř 2 letou a je mi jasný že pokud to vyjde bude brát sourozence jako vetřelce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.9.20 07:17

Víš co, normálně bych jim řekla, že tě jejich reakce mrzí, a že jsi smutná a nechala je to vstřebat. Nevím, kolik je mladšímu, ale 9letý už je starý dost, aby si uvědomil, že šlápl vedle…
Pokud máš fajn mamku a ví to, svěř se jí a popros, ať s dětmi nenápadně promluví. Moje mamka to už párkrát udělala, ve smyslu, aby mě tolik nezlobily, že jsem pak smutná apod. Oni to pak berou úplně jinak než od maminky.
Ty jména apod. jsi s nima zatím řešit neměla, ale chápu. Nech je to vstřebat. ;) My určitě jméno nenecháme vybrat starší děti, vybereme sami. 8)
Udělej něco pro sebe, jdi se projít, zacvič si jógu a raduj se, že jsi těhotná. Bude líp. :srdce:
Kamarádky 4letá dcera brečela, když jim oznámili, že budou mít třetí dítě. Teď je už na světě a vše je v pořádku. ;)

Já jsem právě z obav, aby nebyly negativní reakce, už tak 2 roky dopředu avizovala, že když příroda dá, budeme rádi ještě za jedno miminko. Budeme stavět dům a v něm jsem rovnou naprojektovata tři dětské pokoje. Když se ptali, tak jsem jim řekla, že třeba ještě na to jedno miminko. Takže se postupně dopředu sžili s tou myšlenkou, že jednou to možná přijde. Obě děti jsou 10+.
Teď jsem čerstvě těhotná a jsem zvědavá na reakce.. :lol: Ale už děti sami mluví, že až bude to miminko, kdo co s ním bude dělat..

• Citovat
  • Nahlásit
2723
19.9.20 07:27

Určitě je dobře, že si to klukům řekla, přijde mi to fér. Oni si to v sobě přeberou a nakonec budou rádi. Ono to ve finále závisí hodně aj na přístupu rodičů. Pokud jeho kamarád nemá klid na učení… kde je maminka / tatínek, kteří by se malé věnovali? ;) My sme 3 kusy celkem, já narozena 1986 - ségra 1992 a brácha 2000. Neboj se, bude to dobré, naše se sourozencem doslova otravovala od školky. Pak byl chvilku klid a nějaký zásah osudu a otěhotněla sem přes tělísko :lol: Teď máme 3 m chlapečka a s tatínkem se pomalu o něj hádají… teda dokud se nepos ** :P Bude to v pořádku, hlavu vzhůru, klukům dejte s mužem čas :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama