Děti špatně slyší

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.18 16:47
Děti špatně slyší

Řešila jste tu některá špatný sluch dětí? Mám problém s oběma dětmi. Staršímu je 6. Má horší sykavky a s výslovností jsme se celkem natrápili. Od malinka se neustále ptá „co?“. Mluvíme a on hned nereaguje, ptá se, komolí… Dám příklad. Jdeme domů, zvoní telefon a já říkám synovi, že volá babička, abychom koupili ještě chleba. On se mě zeptá, proč vodu. Zopakuju, že vodu babičce. On to zase nějak zkomolí. Myslíte, že by to mohlo být horším sluchem nebo třeba nepozorností?
Druhé dítě 4 roky. Má 12× píchané uši a jedeme ve stejném režimu. Pořád se ptá „co?“, hůř reaguje a komolí. Kolikrát už doma křičím, aby mě děti slyšely a reagovaly.
Je mi jasné, že musím na foniatrii, ale máte tip, jestli to jde nějak ověřit doma, nebo co dělat dál.
Dohnal mě k tomu dnešní zážitek, kdy jsem syna rozbrečela, protože jsem mu 4× zopakovala, co po něm chci, nakonec už jsem vybuchla, jestli není hluchý. On mi s pláčem řekl, že ví, že je hluchý, ale chtěl by vědět, co jsem říkala.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Tarjei
Závislačka 4060 příspěvků 26.10.18 16:52

Muzes zkusit na netu nejakej ten audiotest, odkud slysi dite zvuk .hele ale to jim pediatr nekontroluje sluch na prohlidkach?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.18 16:54

@Tarjei nekontroluje. Kontroluje jenom zrak. Mladší má i další problémy. Dokonce jsme byli na foniatrii, kde mi řekli, že pokud vyšlo v porodnici, že slyší, tak to tak bude :zed:

jahuhudka
Extra třída :D 10993 příspěvků 26.10.18 16:54

A proc jsi to neresila 8o detem je 6 a 4 a ty po nich hulakas,misto abys obehala doktory ?

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25045 příspěvků 26.10.18 16:55

Dojdi si za odborníkem, doma fakt nic nezjistíš a dětem akorát zaděláš na trauma. Může to být něco jednodušše řešitelného.

Tarjei
Závislačka 4060 příspěvků 26.10.18 16:56
@Anonymní píše:
@Tarjei nekontroluje. Kontroluje jenom zrak. Mladší má i další problémy. Dokonce jsme byli na foniatrii, kde mi řekli, že pokud vyšlo v porodnici, že slyší, tak to tak bude :zed:

Nespokojila bych se s takovou peci, mela ses objednat jinam. Teda děti. Jaky dalsi problemy má mladší? Hele ja nechci moralizovat, sama jsem lempl, ale to je zalostny, kdyz place, ze nevi, cos rikala.

tulipán
Závislačka 3162 příspěvků 26.10.18 17:00

Me doktorka radila, az bude dite ke me zady, tak zaseptat, co ma rad, treba “chces cokoladu?”. Pokud rozumi, tak je sluch ok a jedna se o nepozornost nebo vzdor, nezajem. Bez odborneho vysetreni se neobejdete, jak jsi psala. Pises, ze jedno dite ma nekolikrat pichle usi, mohou mit oba tekutinu ve stredousi a proto maji prevodni poruchu, ze ktere vyrostou. A pozorujes nedoslychavost celorocne, nebo v lete a bez infektu rymy je sluch lepsi? Manzel a prarodice maji stejnou zkusenost, nehuhnas na ne treba :lol: ?

Meily
Kecalka 194 příspěvků 26.10.18 17:08

Dojděte si určitě k doktorce ať vás doporučí na special.ušní.. Než domácí hokusy pokusy.

oranžová mašle
Povídálka 21 příspěvků 26.10.18 17:09

Je fajn, že to chceš řešit, určitě to dotáhni do konce. Já taky šla za doktorkou, že syn po zánětu středouší špatně slyší a ona prohlásila, že mě jen ignoruje. Tak jsem si trvala na svém, poslala nás na vyšetření a rok jsme docházeli na kontroly, protože byl poškozený bubínek. Držím palce

smudlinky
Závislačka 2554 příspěvků 347 inzerátů 26.10.18 17:12

sluch se zkoušeí šeptáním, takže jak radí ostatní, zkusila bych zřetelně zašeptat. Pokud mají píchané uši, mohlo by to být způsobeno i tím. Synovi zkoušeli jestli slyší vždy na kontrole na orl, na 3 leté se zkoušeí a na dalších preventivkách. Přijde mi ale divné, aby neslyšely obě děti, nejspíš bude problém s tvou výslovností, nebo tím, že tě prostě neposlouchají co říkáš.

Nastys
Neúnavná pisatelka 19993 příspěvků 26.10.18 17:12

Tak po píchnutí uší se jde na kontrolu a dělá se i vyšetření tympano, jestli je sluch v pořádku :nevim: Sama máš podezření, že obě děti špatně slyší, tudíž bych to určitě řešila s odborníkem.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.18 17:24

@jahuhudka u mladšího to řeším už 2 roky. Dr. mi řekla, že pokud to měl po porodu dobré, tak slyší. Má i trubičky a další a chvíli mi i přišlo, že slyší, ale jsme tam, kde jsme byli.
U staršího mě to nenapadlo. Přiznávám, že jsem si spíš myslela, že je lempl, co mě neposlouchá a je hlavou v oblacích. Ale i on má vyšetření na ORL a další.

@Nastys oba mají tympáno za sebou. Starší s výsledkem A na obou uších. Mladší měl B, ale už má trubičky.

@smudlinky výslovnost mám dobrou a mám na to i papír. :lol: Dělala jsem kdysi zkoušky na VŠ pedagogického směru a musela jsem mít papír od logopedky, že dobře mluvím, nekoktám, mám správnou výslovnost.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.18 17:36

@Tarjei on má teď často plactivou náladu. Včera ho rozbrečelo, že dopil pití. Je unavený, přestal spát po obědě.

Nastys
Neúnavná pisatelka 19993 příspěvků 26.10.18 17:52

A to že špatně slyší přijde jen tobě nebo i někomu dalšímu? Co třeba ve školce? :think:

TRIO
Povídálka 23 příspěvků 26.10.18 17:53

běž k ušnímu ať jej zkontroluje

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >