Detralex a alkohol

Anonymní
22.5.20 00:11

Detralex a alkohol

Dostanu čočku, jak jsem nezodpovědná, tak raději anonymně ;)… Přijedou přátelé, vylezl my hemeroid, co mám po porodu zalezlý, teď vylezl, ale nic mi nedělá, nevadí, akorát estetika… po porodu jsem dostala Deralex, že bych ho teď použila, můžu na něj pít alkohol? Nebudu sjetá, mám roční dceru, chci normálně fungovat??? V příbalovém letáku nic není…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1920
22.5.20 06:51
@Anonymní píše:
Dostanu čočku, jak jsem nezodpovědná, tak raději anonymně ;)… Přijedou přátelé, vylezl my hemeroid, co mám po porodu zalezlý, teď vylezl, ale nic mi nedělá, nevadí, akorát estetika… po porodu jsem dostala Deralex, že bych ho teď použila, můžu na něj pít alkohol? Nebudu sjetá, mám roční dceru, chci normálně fungovat??? V příbalovém letáku nic není…

Já detralex užívám už od nějakých 15 let na žíly a nikdy jsem neměla problém v tom to míchat s alkoholem :D Jako není to ideální samozřejmě, zbytečně se zatěžují játra, ale nikdy jsem neměla velký problém.
Když chceš večer pít, tak užij detralex třeba ráno a do večera už bude vstřebaný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37066
22.5.20 07:23

POkud máš strach, tak vynech ten detralex - stejně je to placebo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1920
22.5.20 07:25

@Pudloslava Prášek na předpis rozhodně není placebo :D Jako někdo kdo si zkusil jakousi českou náhradu detralexu, která na předpis není a která byla naprosto k ničemu, můžu říct, že detralex rozhodně placebo není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37066
22.5.20 07:32
@LilyJane píše:
@Pudloslava Prášek na předpis rozhodně není placebo :D Jako někdo kdo si zkusil jakousi českou náhradu detralexu, která na předpis není a která byla naprosto k ničemu, můžu říct, že detralex rozhodně placebo není.

Je to lék na úrovni doplňků stravy, samé flavonoidy, to stačí dát si papriku. Je to lék, který pacientům škrtám jako první, když chtějí zredukovat léčbu. Ale na žíly nic opravdu léčivého není a někteří lidfé se cítí dobře, když berou tablety, tak se jim dává tohle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1920
22.5.20 07:58

@Pudloslava No já nejsem doktor. Ale Detralex je zaregistrovaný jako léčivý přípravek u kterého musí být prokázaný účinek.
Když mi detralex předepsali poprvé - po x letech, kdy se snažili přijít na to, kde je problém -byla to obrovská úleva a dost mi pomohl. Stejně tak jako známým, kteří ho taky berou. Neznám nikoho, kdo dobrovolně valil x set až tisíc ročně do léku, který by nepomáhal. Stejně tak proč by mě doktoři naháněli po kontrolách, aby mi Detralex dál předepisovali.
Věřím tomu, že se ten lék často píše těm, kteří ho tak úplně nepotřebují a nebo jim moc k ničemu není a proto je jednoduché ho škrtnout a lidi nepocítí změnu. Ale jako doktor proboha nemůžete nazvat léčivý přípravek placebem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37066
22.5.20 08:20
@LilyJane píše:
@Pudloslava No já nejsem doktor. Ale Detralex je zaregistrovaný jako léčivý přípravek u kterého musí být prokázaný účinek.
Když mi detralex předepsali poprvé - po x letech, kdy se snažili přijít na to, kde je problém -byla to obrovská úleva a dost mi pomohl. Stejně tak jako známým, kteří ho taky berou. Neznám nikoho, kdo dobrovolně valil x set až tisíc ročně do léku, který by nepomáhal. Stejně tak proč by mě doktoři naháněli po kontrolách, aby mi Detralex dál předepisovali.
Věřím tomu, že se ten lék často píše těm, kteří ho tak úplně nepotřebují a nebo jim moc k ničemu není a proto je jednoduché ho škrtnout a lidi nepocítí změnu. Ale jako doktor proboha nemůžete nazvat léčivý přípravek placebem.

Nemusí být prokázaný léčivý účinek, musí být prokázána deklarovaný obsah účinné látky a nezávadnost. Každý lék účinkuje částečně placebo efektem a u některých léků je ten podíl účinku dominující. Když se testuje účinnost léku, testuje se proti placebu, máš často třeba účinek placeba 30% a účinek léku třeba 35%.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70604
22.5.20 09:21
@LilyJane píše:
@Pudloslava Prášek na předpis rozhodně není placebo :D Jako někdo kdo si zkusil jakousi českou náhradu detralexu, která na předpis není a která byla naprosto k ničemu, můžu říct, že detralex rozhodně placebo není.

Tak doval studii, která by to potvrzovala. :lol: Že to je na předpis je tah firmy. Přesaně z toho důvodu, co jsi napsala ty. Když je to na recept, věří tomu víc.
Na recept, ale s plnou úhradou pacienta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17986
22.5.20 09:37

Na detralex můžeš pít alkohol úplně v pohodě, je to jen bioflavonid - extrakt z pomerančové kůry. hlavně ho užívej - kromě cévních stěn je fajn i na krevní tuky a cukry.

Rozhodně to není placebo studie potvrzující účinnost diosiminu s hesperidinem jsou shromážděné třeba tady.

https://examine.com/…/hesperidin/

A samozřejmě že je lepší léčivo, než doplněk. i když dobře udělaný doplněk se stejným obsahem je stejně funkční jako léčivo. Jen teda u léčiva je kontrolované co tam skutečně je a je zajištěná farmaceutická čistota.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15228
22.5.20 09:48

Ha, takže se mám radši cpát pohankou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70604
22.5.20 10:23
@Ou píše:
Na detralex můžeš pít alkohol úplně v pohodě, je to jen bioflavonid - extrakt z pomerančové kůry. hlavně ho užívej - kromě cévních stěn je fajn i na krevní tuky a cukry.

Rozhodně to není placebo studie potvrzující účinnost diosiminu s hesperidinem jsou shromážděné třeba tady.

https://examine.com/…/hesperidin/

Sim tě a která konkrétně z těch studií? ˇV tvém odkazuj je všude buď žádný nebo minor efect. Na Blood flow máš 2 studie, uvedený významný efekt. A světe div se, provedena na celých 9ti ks pacientech. :mrgreen: Druhá studie tam není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.5.20 10:24

Detralex používám na křečáky a hemeroidy už několik let, a abstinent ze mě rozhodně není :lol: Ale všeho s mírou.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat