Dětské dioptrické brýle - cena?

358
10.2.16 13:31

Dětské dioptrické brýle - cena?

Zdravím, chci se zeptat kolik průměrně si mám připravit na brýle pro devítiletého kluka? Vůbec nemám představu, kolik tak stojí rámečky a skla :nevim: A dále by mě zajímalo, jestli dáváte přednost návštěvě klasického očního lékaře nebo chodíte např. do Fokus Optik apod., kde je vyšetření v prodejně. Co je podle vás lepší? Já jsem teď na vážkách, syn říká, že hůře vidí na tabuli, tak se chci trochu poinformovat. Jsou i nějaké příspěvky od pojišťovny?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12127
10.2.16 13:36

Cca 2.000,– ale to je ruzne jakonkdyz reknes kolik si mas pripravit na obuv. Zasla bych nejdriv k ocari ten vyhodnoti a napise skla. Cast by mela platit pojistovna, ale je to prd. Pokud hledate dr tak berou v Cimburkove ulici na Zizkove.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
10.2.16 13:37

Myslím že určitě lepší k očařovi. skla platí pojiš´tovna, ty základní, na obroučky přispívá 300. a cena je silně variabilní. já se snažím klukům na pojišťovnu, max do 500 abych doplácela, protože je mají věčně zničený…nejstarší cpe furt hlavu k nejmenšímu, kterej mu je bere, prostředníma s nima zas ve vzteku hodí na zem…takže u nás jen lítají, a nemá cenu moc investovat :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12127
10.2.16 13:38

@slavuska1 pravda jako deti jsme z tech brejli casto vyrobily kolobezku atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
358
10.2.16 13:40
@slavuska1 píše:
Myslím že určitě lepší k očařovi. skla platí pojiš´tovna, ty základní, na obroučky přispívá 300. a cena je silně variabilní. já se snažím klukům na pojišťovnu, max do 500 abych doplácela, protože je mají věčně zničený…nejstarší cpe furt hlavu k nejmenšímu, kterej mu je bere, prostředníma s nima zas ve vzteku hodí na zem…takže u nás jen lítají, a nemá cenu moc investovat :roll:

No to je mi jasný, mám ještě dvouletou holčinu, takže tuším, že ji budou taky hodně zajímat… Já se dnes pokoušela na oční dovolat, ale nikdo mi to tam nevzal, tak hledám nějaké info alespoň tady. A musím ten příspěvek nějak žádat nebo to je automaticky k předpisu? A s tím pak mohu do jakékoli prodejny? Ptám se asi jako blbec, ale fakt nemám žádnou zkušenost. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
blabla123
10.2.16 13:51

Dejte jen pozor, klasicky mám brejličky do 3 000 (mám astigmatismus), byla jsem se ptát na cenu v focus optik a podobných prodejnách (nepamatuji si název prodejny) a tam ze mě chtěli vymámit cca 20 000.

Jinak pojišťovna přispívá i na skla i na samotné brýle. Cena je v řádech stokorun, celkově za skla i brýle je sleva do 1 000.

Samotné brýle stojí od pár stovek po několik tisíc a skla to samé.

• Nahlásit
  • Citovat
10568
10.2.16 13:57

@Hogata U očního nechat vyšetřit očka, dostaneš předpis a v optice už ti příspěvky pojišťovny odečtou. Případně se můžeš na pojišťovně zeptat, v jaké výši se pohybují. Někteří lékaři zajišťují prodej přímo v ordinaci. Ta naše to má a je to super, že už člověk nikam nemusí běhat.
Ceny obrouček i sklíček jsou různé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
358
10.2.16 14:12

@cecetka :palec: Díky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13665
10.2.16 18:22

Určitě jdi k očnímu lékaři. Na vypsaný recept ti pak dá pojišťovna drobné příspěvky na skla i obroučky. Dcera má brýle se skly cca za 3500 po odečtení příspěvku. Ale připláceli jsme jí lepší skla, jedno za 800. Je jí 9 a na brýle si dává pozor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1493
29.2.16 19:39

Optika/optometrista nesmí vyšetřovat dítě, jen dospělého. Dítě pouze lékař - bylo mi řečeno v optice. Ptala jsem se kvůli děsně dlouhým objednacím lhůtám u lékařů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.9.17 10:25

Pokd ještě nebyl nikdy u očního, tak určitě k lékaři!! Zkazit oči je snadné a bude je potřebovat ještě hodně dlouho. ☺ Ale správný optik by Vás tam stejně poslal…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
213
31.7.18 16:13

Dobrý den, má tady prosím nějaké dítko dioptrické brýle od crizal kids?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama