Spolužák s ADHD napadl moje dítě

Anonymní
9.2.16 11:09

Spolužák s ADHD napadl moje dítě

Téma zakládám anonymně z celkem pochopitelných důvodů - ochrana soukromí mého dítěte i onoho spolužáka, prosím tedy o její zachování.

A teď k věci, moje dítě (8 let) má spolužáka s ADHD, je to problémové dítě, agresivní na všechny děti, maminka je sice spolupracující, ale dítě ji naprosto nerespektuje a zcela ji ignoruje. Jejich bližší rodinné zázemí pochopitelně neznám.
Nedávno došlo k napadení mého dítěte (ostrý předmět proti obličeji), naštěstí nedošlo ke zranění - mé dítě včas uhnulo. Učitelky konají dozory, ale chápu, že situace je v podstatě neuhlídatelná, je opravdu neviním.

Co s tím? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

22290
9.2.16 11:18

V první řadě poučit své dítě o tom, aby se mělo na pozoru, spolužáka neprovokovalo a respektovalo jeho problémy. V každém kontaktu s tímto chlapcem nevidět projev agrese způsobené ADHD (protože být k sobě agresivní umí i naprosto zdravé děti), ale naučit své dítě předcházet kolizním situacím. Co si budeme povídat, děti (zdravé) nemají daleko děti s ADHD pěkně provokovat, protože pak mohou být těmi napadenými chudáčky nebo je prostě jenom baví dívat se na to, jak někdo nezvládá emoce.(tím teď nemyslím tvé dítě, ale obecně).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.2.16 11:22
@hanka.br. píše:
V první řadě poučit své dítě o tom, aby se mělo na pozoru, spolužáka neprovokovalo a respektovalo jeho problémy. V každém kontaktu s tímto chlapcem nevidět projev agrese způsobené ADHD (protože být k sobě agresivní umí i naprosto zdravé děti), ale naučit své dítě předcházet kolizním situacím. Co si budeme povídat, děti (zdravé) nemají daleko děti s ADHD pěkně provokovat, protože pak mohou být těmi napadenými chudáčky nebo je prostě jenom baví dívat se na to, jak někdo nezvládá emoce.(tím teď nemyslím tvé dítě, ale obecně).

Hezké. Moje dítě poučeno je (stejně jako jeho spolužáci), kolizním situacím se vyhýbají, nicméně agresi čelí opakovaně. :roll:
Až mé dítě přijde se zraněním oka, budu si to opakovat jako mantru, moc mi to pomůže. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
58662
9.2.16 11:22
@Anonymní píše:
Téma zakládám anonymně z celkem pochopitelných důvodů - ochrana soukromí mého dítěte i onoho spolužáka, prosím tedy o její zachování.

A teď k věci, moje dítě (8 let) má spolužáka s ADHD, je to problémové dítě, agresivní na všechny děti, maminka je sice spolupracující, ale dítě ji naprosto nerespektuje a zcela ji ignoruje. Jejich bližší rodinné zázemí pochopitelně neznám.
Nedávno došlo k napadení mého dítěte (ostrý předmět proti obličeji), naštěstí nedošlo ke zranění - mé dítě včas uhnulo. Učitelky konají dozory, ale chápu, že situace je v podstatě neuhlídatelná, je opravdu neviním.

Co s tím? :nevim:

prostě si stěžovat. ADHD je sice fajné, ale to neznamená, že si to dítě může takové věci dovolit. A trvat na řešení a na následcích pro to dotyčné dítko. A svoje poučit, jak se má chovat, aby se mu vyhýbalo, neprovokovalo atd..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22290
9.2.16 11:27
@Anonymní píše:
Hezké. Moje dítě poučeno je (stejně jako jeho spolužáci), kolizním situacím se vyhýbají, nicméně agresi čelí opakovaně. :roll:
Až mé dítě přijde se zraněním oka, budu si to opakovat jako mantru, moc mi to pomůže. :zed:

Už někoho ten žák zranil?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
9.2.16 11:30
@hanka.br. píše:

Nebude pozdě, až někdo nestačí uhnout?

Ty to budeš vědět, má takové dítě asistenta?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
@hanka.br. píše:

Přiznám, že nevím. K napadením dochází opakovaně, již od první třídy, ale zda to někdy bylo s následky, netuším.
Ovšem nůžky proti obličeji mě zneklidnily dostatečně i bez jiného předchozího zranění.

• Nahlásit
  • Citovat
8269
@Anonymní píše:
Až mé dítě přijde se zraněním oka, budu si to opakovat jako mantru, moc mi to pomůže. :zed:

No jo, ale co chceš slyšet, že má tvé dítě chodit ozbrojené? Nebo že toho kluka patří zavřít do klece?
Víc než bylo napsáno stejně dělat nelze :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22290
9.2.16 11:38
@Anonymní píše:
Přiznám, že nevím. K napadením dochází opakovaně, již od první třídy, ale zda to někdy bylo s následky, netuším.
Ovšem nůžky proti obličeji mě zneklidnily dostatečně i bez jiného předchozího zranění.

Musíš si uvědomit, že nůžky proti obličeji zvedne klidně i dítě zdravé a bezproblémové. A že je docela možné, že si tvůj syn někdy nějaký úraz zaviněný spolužákem ze školy přinese. Jenom na děti s ADHD je víc vidět a maminky jakékoli vybočení od normy, které by normálně neřešily, vnímají jako nebezpečí a agresi ze strany nenormálního dítěte. Pokud je chování dítěte s ADHD prokazatelně mimo normu, je nebezpečné a hlavně neřešené, škola navrhuje umístění na diagnostický pobyt v délce 3 měsíců, kde se stanovuje léčebný postup. Běžná ADHD porucha je ve školním prostředí zvládnutelná opatřeními, které dodržuje rodina, žák, učitel spolužáci, případně nastupuje medikace. Paní učitelku na incident samozřejmě upozorni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4534
9.2.16 11:38

@hanka.br. plně souhlasím,
ono anonymní ruku na srdce, většinou ti žáci s nějakým problém jsou ostatními dost vyčlěňováni a mnohdy se mu posmívají,… tak pak se není čemu divit, že to dítě jedná tak jak jedná. Zajímalo by mě na co by se to svedlo, kdyby nálepku ADHD neměl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
88323
9.2.16 11:45

Nechci se zastávat ani jedné strany, je to têžký, ale před pár lety moji dceru honila spolužacka, naprosto zdravá podotýkam, po třídě s kružítkem v ruce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4534
9.2.16 11:48

@Anna766 právě ono takové věci dělají i „zdravé“ děti a to z toho nikdo takovou aféru nedělá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17663
9.2.16 11:55
@Anonymní píše:

U nás jsme jednoho takového měli ve třídě dcery. Chodil na přestávky do ředitelny, nebyl způsob jak jinak ho ohlídat ( pokoušeli se o to 3 roky, pak tedy začal chodit do ředitelny)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4920

Řekla bych to rodičům kluka, škola kolikrát nic neudělá. Moji dceru kdysi asi ve 2třídě stále zlobil spolužák s všemožnými diagnozami…nic na nej neplatilo, učitelka, já jsem mu zkoušela po dobrém domluvit, dcera ho ignorovala, stejně každodeně nějaký incident. Promluvila jsem si z jeho maminkou a najednou byl klid, věděla jak na něj ;-) Upřímě je mi úplně jedno jestli má dítě nějakou diagnozu nebo ne, pokud chce patřit do kolektivu musí se umět slušně chovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

Ono tady to asi nevyřešíš. Každé dítě s ADHD je jiné. Znám jedno, které útočí jen když ho někdo provokuje. Ono Ti Tvé dítě může říct, že na něj vytáhlo to druhé nůžky, ale už Ti třeba neřekne, co tomu předcházelo. Že se mu třeba vysmívá a podobně. Nevěřim, že by dítě, které z ničeho nic někomu vráželo nůžky do obličeje bylo ponecháno v normální třídě. Ty pro to můžeš udělat to, že vysvětlíš svému dítěti, aby se ho nevšímalo. V osmi letech už by to mohlo pochopit.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama