Dětský pokoj v patře RD, v přízemí nepořádek?

Anonymní
26.2.10 14:33

Dětský pokoj v patře RD

Potřebuji poradit, kdo máte zkušenosti. Máme dětské pokoje v patře RD. každé détě má svůj pokoj 4 a 2 roky.(trochu jsem si s tím s manželem splnili naše dětské sny, kdy ani jedne z nás svůj vlastní pokoj něměl). Problém je v tom, že děti chodí do svých pokojů jen spát. Veškeré hračky jsou v obyváku v přízemí, případně roztroušené v dalších pokojích. Moje snaha cokoli uklidit jde jaksi mimo. Za chvíli je to opět roznesené všude. Poradtě , třeba je to jen věkem a až budou starší, tak za pokojíčky budou rádi. Zatím je to marný boj a nevím jak to řešit. Předem všem děkuji za jakoukoli radu.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7122
26.2.10 14:56

Mám stejně starý děti a stejnej problém. :cert: Taky si moje děti sami v pokojíku nehrajou. I když se to pomalu zlepšuje, starší si začíná kreslit u pracovního stolu, tak se tam ta mladší taky vochomejtá.
Když chci, aby si holky šly hrát do pokojíku, musím tam být s nima. Takže já si tam čtu nebo luštím křížovky a oni si tam hrajou. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
598
26.2.10 14:56

ahoj přirozeností dětí je být tam kde josu dospělí a tak se nediv,že si hračky nosí s sebou,také máme pokojíček zatím jeden,ale hračky absolutně všude, děti si začnou vážit svého soukromí až s nástupem do školy. Ani nebudu radit jak postupovat,protože si myslím že izolovat takto malé děti je hloupost.sama jsem měla dětský pokoj od svých 3let a stejně jak jsme mohly tak jsme vše nosily do obyvacího pokoje,až kolem puberty se to změnilo :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13114
26.2.10 14:57

Ahoj, máme to taky tak, takže ted přemýšlíme, že dole z manželovi pracovny uděláme dětem hernu. Já je budu mít na blízku a nebudou mi dělat čurbes v obýváku. Jinak asi neporadím nic jiného než naučit děti po sobě uklízet, ale nevím jak je máš staré.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15178
26.2.10 14:58

Ve svém pokojíčku jsem já sama bývala jen minimálně, vždycky jsem se přesouvala tam, kde byli dospělí…
Až tak kolem puberty jsem to ocenila víc… :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5261
26.2.10 15:02

…a to bych dodala, že výhoda zakladatelky je ta, že děti jsou 2 a teoreticky se (aspoň časem) zabaví spolu.
Náš Matyáš je sám a ten pokojíček v patře jsme se zatím ani nenamáhali zprovoznit :-? Říkám si, že třeba k 2. narozkám, ale i to je asi zbytečně brzy a bude to v lepším případě jen na spaní.
Hračky prostě bydlí v obýváku, mě to nijak nevadí, návštěvám v nich uděláme cestičku, aby mohli projít k sedačce :mrgreen: :mrgreen:

Teda, ne že by ta ložnice a šatna v patře domu byla nějaká výhra! :-? Tam se taky chodí jen spát…za mě - patro v domě je nějak neobyvatelné! :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3496
26.2.10 15:03

Tak my to máme taky stejně, v pokojíčku se jen spí, občas si tam hraje, když jí přijdou kamarádi. Naštěstí máme obrovský obývák, takže v půlce si hraje a v druhé půlce jsme my.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15320
26.2.10 16:53

Jsme ve stejné situaci a už od narození prvního dítěte jsem soustředila veškeré hračky dole v obýváku, máme tam všude knihovny, takže knížky udělaly místo krabicím s hračkami, mají tam hrací koberec, stoleček s židličkama. Není to klasickej obývák, je to herna. Jsem ráda, že můžeme být spolu, nahoru chodíme jen spát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
26.2.10 17:54

Ha ha, tak to je jak u nás a to mají kluci pokojíček společný a v přízemí. Stejně tráví veškerej čas v obýváku nebo v kuchyni a v pokojíku jsou za trest (aby se uklidnili) a spí tam. My to vyřešili tak, že mají v obýváku kout, kde je krabice s legem. Ostatní hračky si nosí z pokojíčku a zase je tam uklízejí. Držíme se pravidla, že jsou najednou roztahaný max. 2 hračky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
jjelena
27.2.10 22:31

Ahoj, my plánujeme společný pokoj na spaní a druhý pokoj jako hernu. Oba pokoje jsou v patře a je to prozatimní řešení, než půjde straší do školy. Pak bychom chtěli pro každou pokojík zvlášt. Ale i v přízemí v obýváku budou mít holky svůj koutek. Přece jen by mi vadilo, kdybych dole vařila a ony byly samy nahoře. KOmu bordel vadí, at k nám neleze, děti jsou děti a jsou to naše děti :-D A souhlasím s Lasickou, že s čím si nehrajou, to se musí uklidit a to se snažíme praktikovat i zatím v bytě :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
23860
27.2.10 22:41

Anonymní, zkuste si s manželem vzpomenout, v jakém věku jste sami jako děti začali snít o vlastním pokojíčku? :wink: Já sama tak až od puberty a taky jsem ho měla jen pár let v té pubertě :lol:
Myslím, že je fajn, že pokojíčky máte, v budoucnu se z nich děti jistě budou těšit, teď je ale dost brzo.
Mně se líbí jak to má zařízené eviah :palec: , sama mám zatím v obýváku provizorní dětský koutek, ale upravím to tak, aby tam byl natvrdo a hračky aby tam taky měly své místo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2752
4.3.10 17:40

My máme sice všechny pokoje v jednom podlaží (včetně dětského samozřejmě), ale kluci jsou také celý den se mnou v obýváku a kuchyni. Nosí si sem hračky a hrají si tu (tedy zatím jen Honzík aktivně .-). Připadá mi to vcelku normální a ani mě nenapadlo po něm chtít, aby si hrál v pokojíku. Navíc obývací pokoj je prostě u nás pro všechny obyvatele domu, tak ho společně obýváme. :wink: Máme děti, tak jsou tu hračky a tedy vůbec mi to neva. Naopak teď jsem právě předělávala obývák a vyhodila jednu skříň, aby vznikl prostor pro hračky a stoleček pro kluky. Já si ty společné chvíle užívám, dokud s maminkou být chtějí.. až se to přehoupne do puberty a dospělosti, tak mi to bude líto.
Jinak také učím, aby nebyly vytahané všechny hračky.. a když se vytahuje další, tak něco jdeme uklidit do pojíku.. No, zatím uklízím jen já :lol: . Ale až budou kluci starší, tak snad to pravidlo pochopí.. (dvě hračky max.. to se mi líbí).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3781
4.3.10 17:57

ahoj,
my taky máme ložnice v podkroví, i dětský pokoj, který je zatím jako herna. Hračky máme část dole a část nahoře, dole v kuchyni na ně mám systém Trofast z IKEI, malý už dobře rozumí, že se musí uklízet, když chce např. pustit po obědě k odpočinku pohádku, musí být uklizeno. Stejně tak před Večerníčkem. Nahoře má jednak pokojíček vedle naší ložnice, kde spí, holky spí ještě s námi, jednak je tam velký děcák. Ten je tedy jako herna, jsem ráda, že když už je jim to třeba dole dlouhé, tak je změna, že jdeme nahoru a tam si hrajeme zas jinak. Až holky povyrostou, tak budou nejdřív všichni společně v tom velkém děcáku, až bude toužit Maty po soukromí, může mít svůj malý pokojík, kdyby chtěly být sólo i holky, dá se sádrokartonovou příčkou rozdělit velký děcák na dva pěkné pokoje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama