Dětství ve městě

Anonymní
26.4.20 16:11

Dětství ve městě

Dobrý den. Myslíte si, že si jde užít dětství ve velkém městě? Jste spíše pro vesnice nebo pro město. Děkuju za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1771
26.4.20 16:14

Určitě jde.
Svoje děti bych ale raději vychovávala někde na venkově. Sama mám ty nejlepší dětské vzpomínky z míst mimo město.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13672
26.4.20 16:15
@Anonymní píše:
Dobrý den. Myslíte si, že si jde užít dětství ve velkém městě? Jste spíše pro vesnice nebo pro město. Děkuju za odpověď

Jako všude jinde platí, ze jaký si to uděláš, takový to máš. Já vyrostla na vesnici a maloměstě, moje děti ve velkoměstě. Nemám pocit, že by strádaly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.4.20 16:16

Já jsem z města a vzpomínky mám na sídliště. Takže za mě bydlení někde na kraji města, kde je kus zeleně ideál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13672
26.4.20 16:16

Ještě dodám, že moje děti se na maloměstě u babičky spíš nudí. Nejvíc tam ocení bazén na zahradě, to doma nemají…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8318
26.4.20 16:18

Vyrost jsem ve městě a bylo to skvělý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5258
26.4.20 16:21

Nejlepší je maloměsto, je tam dost přírody a zároveň se tam dá jít za zábavou. Centrum velkého města za mě pro výchovu dětí nic moc, člověk se bojí pustit děcko ven, co by tam taky někde na chodníku mezi tramvajema dělalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50165
26.4.20 16:29

Proč by nešlo? Sice v centru Prahy bych já osobně asi děti vychovávat nechtěla, ale jinak jak si to člověk zařídí, tak to má. Kolikrát může mít dítě z paneláku lepší dětství, pokud je každou chvíli s rodičema někde na výletě a čas po škole tráví na hřištích s kamarádama, než dítě z vesnice, které tráví volný čas na dvorečku mezi slepicema. Extrémy samozřejmě, aby mě někdo nechytnul na slovo, že je z vesnice a dětem dělá x hodin denně pestrý program :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8400
26.4.20 16:30

Město je pro užití dětsví úžasné-říkají moje děti.
Vesnice je pro dětství a dospívání velký opruz-říkám já.

Příspěvek upraven 27.04.20 v 18:41

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3298
26.4.20 16:31

Vyrostla jsem v paneláku v Praze a popravdě zážitky mám hlavně z toho, když jsem byla kdekoliv jinde venku - u babičky, na chalupě, na táboře, na výletě někam za Prahu… Co ve městě? Samotnou (ani jen s kamarády bez dospělého) mě naši nikam nepouštěli a že bychom nějak moc využívali výhody města, jako třeba dostupnost kultury (chození do divadla, kina, muzea, nějaké atrakce) a podobných záležitostí, to ani ne. V kině jsem byla poprvé někdy ve třetí třídě, když mě vzal s sebou spolužák s rodiči.

Ale naštěstí jsme jezdili ven pořád, každý víkend a i mnohá odpoledne (táta měl na mě hodně času, tak se mnou mohl podnikat výlety i normálně v pracovním týdnu).

Takže upřímně já pro dítě výhody života ve velkém městě žádné nevidím, které by nebyly i třeba na menším městě. Věřím, že třeba ještě někdy v 70., 80. letech rodiče děti i na tom sídlišti vypustili volně ven si lítat, ale za mého mládí (devadesátky) už méně a teď si myslím, že ještě méně, co tak vídám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5937
26.4.20 16:35

Tak já vyrostla na pražské periferii a na dětství vzpomínám šťastně - my teda lítali věčně venku. Teď už tolik dětí nevídám. Jaké je dětství v centru Prahy, to si moc představit neumim. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18903
26.4.20 16:37

Nejde o to kde ale s kým

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.4.20 16:38

Jsem rodilá pražačka a na dětství si nemůžu stěžovat :palec: Teď je ale jiná doba a já bych tu děti vychovávat nechtěla. Proto jsme se odstěhovali, když děti povyrostly na maloměsto, ale můj sen je postavit dům a jít ještě někam víc na samotu :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
864
26.4.20 16:39

Vyrostla jsem v sirsim centru Prahy a melo to sve vyhody i nevyhody. Nedaleko bylo Hlavni nadrazi odkud jsem kazdou sobotu jezdila vlaky ruznymi smery na vylety (s rodicem ci s turistickym oddilem). Na stredni i na vysokou jsem dojela MHD, takze jsme usetrili za intr a dojizdeni do skol. Za mych dob jsem normalne behala sama po venku a chodila sama na ruzne krouzky, sama do skoly uz od prvni tridy. MHD nebo pesky do ruznych divadel, kin, zoo, koupaliste, bazenu, ruzne obchody atd. Nepotrebovali jsme auto. Ale nemeli jsme zahradu(mela jsem u prarodicu) a ulice byly tenkrat dost spinave a v dochozi vzdalenosti tenkrat nebylo hriste(jezdili jsme MHD).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.4.20 16:40
@Anonymní píše:
Jsem rodilá pražačka a na dětství si nemůžu stěžovat :palec: Teď je ale jiná doba a já bych tu děti vychovávat nechtěla. Proto jsme se odstěhovali, když děti povyrostly na maloměsto, ale můj sen je postavit dům a jít ještě někam víc na samotu :srdce:

Proč bys tu nechtěla vychovávat děti?

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama