Jak jste přišly k bydlení?

Anonymní
25.4.20 21:08

Jak jste přišly k bydlení?

Ahoj, přicházím sem s takovým zvláštním tématem.. Pro mě momentálně citlivým, proto anonymně. Nikdy předtím jsem nad tím moc nepřemýšlela, ale teď díky dlouhé době v karanténě musím přemýšlet o všem možném a popravdě mi z toho asi brzy přeskočí. Je mi 23, ještě studuji VŠ a bydlím na sdíleném pokoji v Praze, i tak sotva vyjdu (teď jsem navíc přišla o brigádu). Každopádně bych se vás chtěla zeptat, těch, co už se osamostatnily.. Jak jste přišly k bydlení? Žijete ve svém nebo v nájmu? Co mě k té otázce vede? Nevím totiž, jestli jsem obklopená tak bohatými lidmi, nebo jsme my tak chudí.. Každopádně všechny kamarádky i kamarádi (kromě jednoho) dostali od rodičů byt, někdo dokonce dům, našetřený nějaký milion. Kamarád minulý týden zdědil byt po babičce v Praze. Kamarádka dostala od rodičů na výběr 4 byty, které jim patří a do kterých se může nastěhovat. Druhý na ni přepsali, pronajímá ho jiným lidem a v podstatě má z nájemného víc, než si já vydělám na brigádě. No a podobně to mají skoro všichni mí známí. Buď bydlí v nějakém patře rodinného domu jejich rodičů, dostali byt apod.. Jen já nemám nic a vím, že ani nic nedostanu :D A vzhledem k tomu, že studuji „jen“ zemědělku a ne třeba IT, tak pochybuji, že si vůbec budu moct nějaké vlastní bydlení (v Praze) někdy dovolit.. Tak bych si chtěla udělat takový menší průzkum a případně se uklidnit, že nejsem jediná.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
25.4.20 21:10

Tak já jsem zrovna dostala menší byt od rodičů ;)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
25.4.20 21:12

No tak vlastní bydleni v Praze (pokud ho nahodou nezdedis) je nedosazitelne pro velkou cast nasi populace… Pripadne plati do smrti mega hypoteky.

Bydlime v peknem a levnem najmu, ale v severnich Čechách. V Praze bysme meli tak ubytovnu..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
25.4.20 21:13

Taky jsem dostala byt od rodičů. Ale v mém okruhu známých (mimo rodinu) jsem asi jediná, jinak bydlí v nájmech, většinou na spolubydlení (ze známých ve věku cca 25-30, samostatné jednotky nebo páry).

• Nahlásit
  • Citovat
3470
25.4.20 21:13

Tak to nevím, co za známý máš, v mým okolí snad nikdo takovej není. Nás zatím nechává u sebe bydlet mamka, ale začínáme s manželem stavět svépomocí dům samozřejmě na hypotéku.. a žádnej milion jsem nasetrenej nedostala teda :D ani o nulu míň, ani o dvě :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3694
25.4.20 21:14

Já jsem nic nedostala a nikdy ani nedostanu. Na VŠ jsem napřed bydlela doma a pak u přítele, kde jsem platila jen spotřebu všeho možného, nájem ne. Pak jsme se společně přestěhovali do bytu, na hypotéku, kterou platí on, protože z přítele se stal manžel a máme spolu děti, takže já se do práce ještě nějakou dobu nepodivam. Pracuju teda z domu, ale to je takový směšný privydelek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.4.20 21:15

Ja som nedostala nič. Moji dvaja súrodenci taky nič nedostanú, nie je čo :nevim: byty mam dva, oba na hypo (ejdna 80%, na dúhy som si požičiavala 90%), oba prenajímam, aby som na staré kolená mala aspoň nejaké peniaze. Nie sú to žiadne luxusné byty, práve naopak, sama by som v nich bydlet nechcela, ale na prenájom ok. Partner ako jedináčik dostal cca milión, dedičstvo po otcovi. V mojom okolí je to tak podobne. Niekomu pomôže rodina, ti ostatní sú viac menej odkázaní na podnájom :?

• Nahlásit
  • Citovat
862
25.4.20 21:16

Nijak. Jsme v najmu… :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.4.20 21:19

Ve 24 jsem si koupila na hypo byt. Pak jsem potkala manžela a spolu jsme si koupili dům. Do budoucna to máme naplánované tak, že naše dvě děti dostanou každý dům (jeden manžel zdědil) a my půjdeme do toho bytu. Byt už je delší dobu splacený a dům kde bydlíme bude za pár let. Prosím nechat anonym

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
25.4.20 21:20

Nutno ovšem dodat, že se nebavím o Praze, žijeme v malém okresním městě.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
25.4.20 21:21

P

Nic jsme nedostali. Šla jsem v 21 s přítelem do podnájmu na 8 let a pak jsme si pořídili na hypotéku vlastní. Očekáváme splacení cca do 10 let, teď už spis min. Jako co dostanu nebo nedostanu me nezajímá. My se zajistíme práci a radši at rodiče chalupy a baráky prodají a přilepši si na důchod. Takže holt se vypracovat. Ja teda zas v okolí nemám nikoho kdo by dostával byty a baráky. Teda par jedinců by se našlo, ale napadají me 2 cca z 20 bližších lidi. A ani moje dítě nedostane bydlení i kdybych na to měla, pouze nějaký příspěvek do začátku. Já dostala 130 tis což bylo tak akorát na kuchyň a manžel jako svatební dar 50, akorát v době kdy si vyděláme přes 100 čistého měsíčně. Bylo mi strašně trapné si vůbec něco vzít, protože vím jak dlouho na to šetřili a kolik to má pro ne hodnotu. Pro nás je to to, co měsíčně cca ušetříme. No, holt jim budeme prilepsovat až budou v důchodu.

• Nahlásit
  • Citovat
1717
25.4.20 21:22

Ja si chvili po vysoke poridila stavebni pozemek na vsi a pak jsem si nasla muze s vlastnim domem, takze jsem se pristehovala k nemu. Ale nezahalim, makam dal a setrim na vlastni byt, clovek totiz nikdy nevi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.4.20 21:23

První, mrňavý, bylo dědictví po babičce. Druhý, větší, jsme kupovali klasicky na hypotéku a komplet ho zrekonstruovali. Ovšem v době, kdy byly ještě ceny v normálu. Tehdy stál dvě mega, dneska se totéž prodává za šest.

• Nahlásit
  • Citovat
11800

Máme hypo, nikdo nám nic nedal a ani nedá ( byt ani peníze) tak se musíme snažit my. Ale v Praze nejsme

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
91

Od nikoho jsem nic nedostala, moje první hypotéka byla na 120% hodnoty nemovitosti, v roce 2006 to tak šlo. A bylo to kruté, po zaplacení hypotéky a nákladů na bydlení mi zůstávaly 2-3 tisíce na všechno ostatní. Ale dalo se to přežít, když je člověk mladý, tak to zvládne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama