Nespolehlivý řemeslník, co teď?

Anonymní
21.4.20 15:07

Nespolehlivý řemeslník, co teď?

Zkusím to shrnout, snad z toho nebude román. Na podzim známá mluvila o rekonstrukci bytu, veškerou práci udělal její bratr - zedník, že je šikovný. Taky potřebujeme dělat hromadu věcí kolem domu a projevila jsem zájem o jeho služby. V lednu mi napsala, že brácha nemá do čeho píchnout, ať se mu ozvu. Tak jsem mu zavolala, pán hned druhý den přijel, hned si všehno měřil, zapisovat poznámky a s mužem probírali, co a jak. Potom jsme to ještě probírali u kávy a když jsem se zeptala na cenu cca, řekl, že to během února spočítá a dá mi vědět. Jakmile se v březnu trochu oteplí, že se do toho může pustit. Jenže únor utekl a pán se neozýval, tak jsem mu začátkem března zavolala, jeslti měl čas na to mrknout a jak to vidí. Jeho reakce byla: „Jé, něco mi do toho vlezlo, taky jsem ztratil Vaše číslo, teď mám nějakou práci, předám tu zakázku kolegovi a řeknu mu, co a jak.“. Po dvou týdnech očekávání telefonátu mu znovu volám, jestli už tomu kolegovi říkal. Prý: „Nemohl jsem se mu dovolat. Zavolám mu zítra a buď mu to předám, nebo to udělám já. Cena? Tak to nevím, kolik si bere… Jasně, dám Vám hned vědět!“. Tak čekáme přes týden a nic. Trochu otrávení jsme s mužem usoudili, že se na něj vykašleme a tak pánovi volám, ale jeho reakce mi vzala vítr z plachet. Že prý nám to udělá on sám, že už má objednaný materiál, jen teď kvůli koroně mu to nemá kdo přivézt a že čeká, až mu ze stavebnin odepíšou. Aha, tak dobře, ještě mu dám šanci. Několikrát zopakoval, že mi zavolá, jakmile bude cokoliv vědět a já ho ubezpečila, ať volá kdykoliv, že je pro nás nepříjemné, když nevíme, na čem jsme. Každý mi potom řekl, že to byla jen výmluva, že určitě nic objednané nemá. Po dalších třech týdnech jsem předala číslo manželovi, ať si to s ním domluví sám. Od jejich telefonátu jsem čekala víc, než manželův dotaz, kolik to zhruba bude stát. Načež mu pán odpověděl, že se doma musí podívat, že večer nebo zítra zavolá. Uběhl další týden, nic, tak manžel včera přišel z práce s tím, že si na tu stavbu domluvil někoho jiného a že pánovi nebude volat, že se měl ozvat sám. I mně řekl, ať mu už nevolám, ať mu nedávám vědět, že na něj se.r.e.me. Na jednu stranu jsem už taky naštvaná, na druhou mi to přijde taky podpásovka. Co když přece jen ten materiál má? Nebo co když se ozve, až ten materiál bude mít? V noci jsem nemohla spát, vrtalo mi hlavou, že si bral nějaké naše papíry k montáži, které k tomu potřebujeme. Takže zavolat mu MUSÍME, ale mně se do toho nechce a muž odmítá. Co bych mu ale řekla? Můj se po měsících čekání naštval a domluvil někoho jiného? Vždyť mi už před měsícem tvrdil, že to má objednané. :nevim: Jak byste se k situaci postavili vy?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
17887
21.4.20 15:11

Co je podpásovka? To že si manžel konečně přiznal, že ten „šikovný zedník“ je flink, kecálista a nikdy by k vám nepřijel?

A jaké má vaše papíry? A jestli jsou to důležité dokumenty, tak nedávali jste mu originály, že ne?

Osobně bych mistra poslala do háje už v březnu.

Jestli dobře čtu, že jsi naštvaná na manžela, tak opravdu netuším proč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4487
21.4.20 15:12

Už jsme toho doma rekonstruovali fakt dost. Vyžaduju profesionalitu a spolehlivost. Takový přístup co ukazuje tento pán je otřesný a já bych ho poslala do zádele už v březnu. Pokud jste se nedohodli na ceně tak na základě čeho objednával? Kecá. Buďte rádi, že se takový nespolehlivý člověk do toho nepustil. Mohli jste to mít nedodělané 2 roky s jeho přístupem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
566
21.4.20 15:14

Pánovi bych řekla, ať mi doveze papíry, co jsme mu půjčili, že jsme si objednali jiného, na kterého je spolehnutí a rozloučila se s ním. Toto je neslušné a sprosté chování řemeslníka a může si za to sám. Mohl mít vyděláno a nebude mít nic. Jen špatnou reklamu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3218
21.4.20 15:22

Tak s pánem bych opravdu nechtěla stavět ani psí boudu. To je otřesný chování 8o
Manžel má pravdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.4.20 15:22

@Ou Na manžela nejsem naštvaná, jsem naštvaná na toho chlápka. Takže nemusím mít výčitky? Papíry jsou k motáži dveří a vrat, bez toho to taky snad nějak zvládneme. Ale bylo by lepší to mít. :?

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
17887
21.4.20 15:29
@Anonymní píše:
@Ou Na manžela nejsem naštvaná, jsem naštvaná na toho chlápka. Takže nemusím mít výčitky? Papíry jsou k motáži dveří a vrat, bez toho to taky snad nějak zvládneme. Ale bylo by lepší to mít. :?

Už jsem se lekla…

Výčitky za to že jsem naštvaná na nespolehlivé slibotechny jsem nikdy neměla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3542
21.4.20 15:41

Napsala bych mu sms, že už máte někoho jiného a vic nych to neřešila…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3678
21.4.20 15:46
@Anonymní píše:
@Ou Na manžela nejsem naštvaná, jsem naštvaná na toho chlápka. Takže nemusím mít výčitky? Papíry jsou k motáži dveří a vrat, bez toho to taky snad nějak zvládneme. Ale bylo by lepší to mít. :?

Proč bys měla být naštvaná na někoho, kdo evidentně o práci nestojí. Ať jde lempl k :cert: Manžel to rozsekl a začal řešit sám, buď ráda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7639
21.4.20 15:49

Napište mu maximálně SMS, že už vám nemusí volat. Pán je dost nespolehlivý.. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1622
21.4.20 15:56

Zajela bych si pro papiry a naprosto bez vycitek zadala praci nekomu jinemu. Kdyby se mnou chtel diskutovat, nepochodi by. Klidne bych mu ukazala casovou primku jeho slibu a ze slibu jeste nikdo nic nepostavil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19800
21.4.20 15:58

Pokud ten materiál má, i když si to nemyslím, tak ať si ho klidně nechá…žádnou smlouvu mezi sebou nemáte a na takovouhle slibotechnu bych neměla nervy…napsala bych mu sms, že potřebuji ty papíry, které má u sebe, že o jeho služby nemám zájem. I kdyby sliboval modré z nebe…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10804
21.4.20 16:02

Tak tohle je teda dost otresny pristup..
objednejte si nekoho jineho…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Everyone
21.4.20 16:26

Objednat a divezt matsrial z cech ani v korone problem neni.
Pri rekonstrukci 1. bytu jsem zvolila levnejsiho remeslnika. co jsem se nazlobila. prace dobra ale nedodrzoval vubec terminy.
ted na dalsi byt si uz beru firmu a zatim solidnost atd.

Osobne bych panovi zavolala a rekla mu, ze zakazku risim.At mu zavola manzel.

• Citovat
  • Nahlásit
957
21.4.20 16:26

Já se divím vaší trpělivosti, poslala bych ho k šípku v momentě, kdy by se podruhé neozval. Evidentně je to nespolehlivý lempl, s takovým by ta rekonstrukce byla za trest. Tipuju, že by to dopadlo tak, že by práci nikdy nedodělal a stejně byste si museli zvát jiného řemeslníka. Výčitky bych neměla, evidentně o práci zájem nemá :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat