Diabetes I.typu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.06.19 14:44
Diabetes I.typu

Přeji krásný den,
věřím, že toto téma zde už třeba je, ale nechce se mi na telefonu hledat. Omlouvám se.
Prosím anonymně, nechci to ještě úplně rozmazávat.
Mám manžela s diabetem I.typu, dnes jsem 26+4tt a byla jsem na OGGT, a po druhé jsem měla 5,7mml..příští tyden jdu na gynekologii, a pak do DIAporadny.
Jak myslíte, že je velká pravděpodobnost, je že naše malá bude mít Diabetes? :( moc děkuji za odpověď.

Reakce:
Kajuli
Ukecaná baba ;) 2190 příspěvků 19.06.19 14:49

Velice malá, do 5%.
Gestační diabetes vzniká z jiných příčin, než náš jedničkový a je poměrně běžný. Zaprvé proto, že nedávno snížili tolerovatelnou hranici glykémie u OGTT, zadruhé proto, že fyzička rodiček klesá a jejich věk naopak roste, zatřetí to je také životním stylem mnohých. No a nebo to prostě je jenom blbá náhoda :)

Klid, stres rozhazuje glykémii naprosto nejvíce.

Venceslavka
Kecalka 281 příspěvků 19.06.19 14:49

Dle statistiky 3-8% pravděpodobnost, má-li otec DM I. typu, zdědí to jeho potomek.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.06.19 14:55

@Kajuli
Je mi 24, a manželovi 26. Je fakt, ze jsem ve stresu byla fakt dost, protože jsem se bála, jelikož jsem si doma než jsem šla na odběr měřila glykemii, a měla jsem 5,2mmol, a od gynekologa jsem měla v žádance napsáno, pokračovat i přes 5,3mmol, a po hodině co jsem tam došla už jsem měla 5,7mmol a stres jak “prase” :roll:

Uživatel je onlinehadraplanka
Zasloužilá kecalka 599 příspěvků 19.06.19 16:06
@Anonymní píše:
@Kajuli
Je mi 24, a manželovi 26. Je fakt, ze jsem ve stresu byla fakt dost, protože jsem se bála, jelikož jsem si doma než jsem šla na odběr měřila glykemii, a měla jsem 5,2mmol, a od gynekologa jsem měla v žádance napsáno, pokračovat i přes 5,3mmol, a po hodině co jsem tam došla už jsem měla 5,7mmol a stres jak “prase” :roll:

Neboj, bude dobré. Mně vyšla ta poslední hodnota na 8,8 po tom, co se mi po druhém odběru udělalo špatně, tak jsem pro vlastní svědomí do dia poradny šla, i když nejsem pořád úplně přesvědčená, že je k tomu důvod. Paní doktorka byla moc milá, vyfásnula jsem glukometr a doma jsem krásně s klidem zjistila, že i po obědě se sotva dostanu nad 6. Dle jejích slov je to ve většině případů lehké riziko spíš pro tu maminku (velké děti a tak) než pro to miminko. Dcerka bude v pořádku. Naštěstí to není tak jednoduché, že rodič diabetik rovná se automaticky dítě diabetik. Navíc jak už tu bylo řečeno, těhotenská cukrovka je úplně něco jiného.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.06.19 16:20

@hadraplanka
Týjo, já právě taky po jídle mívám v normě maximálně 5,6mmol více nemám, měřím se zatím manželovým glukometrem. Moc děkuji, jste všechny hodné :hugging: :hugging: už jsem to i obrečela, protože celou dobu mám těhotenství v pohode a teď mě teprve dostaly hormony :face_with_raised_eyebrow:

Zasloužilá kecalka 599 příspěvků 19.06.19 16:28
@Anonymní píše:
@hadraplanka
Týjo, já právě taky po jídle mívám v normě maximálně 5,6mmol více nemám, měřím se zatím manželovým glukometrem. Moc děkuji, jste všechny hodné :hugging: :hugging: už jsem to i obrečela, protože celou dobu mám těhotenství v pohode a teď mě teprve dostaly hormony :face_with_raised_eyebrow:

No vidíš, tak to žádná hrůza nebude. Maximálně ti změří dlouhý cukr, vyslechneš si rady o jídelníčku a pokud máš hodnoty v normě a nekolísá to nějak extrémně, tak už ten zbytek doklepeš. Já taky nejsem na sebe ultrapřísná, mám se měřit jen obden, takže si dvakrát do týdne nějakou tu menší bombičku dám, když je chuť, byť mě za to asi některé militantní matky tu budou chtít zabít nebo minimálně ztrestat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.06.19 16:44
:andel:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.06.19 17:00

@hadraplanka
Já naštěstí teda chutě nemám, ale teď jsem si začala “ujíždět” na melounu :watermelon: a úplně se mě ho nechce vzdávat :cry: ale když to jinak nepujde, tak mi nic jiného nezbyde. :) no někdy, je to opravdu hrozné, ty komentáře tady. :-D

Zasloužilá kecalka 599 příspěvků 19.06.19 21:13
@Anonymní píše:
@hadraplanka
Já naštěstí teda chutě nemám, ale teď jsem si začala “ujíždět” na melounu :watermelon: a úplně se mě ho nechce vzdávat :cry: ale když to jinak nepujde, tak mi nic jiného nezbyde. :) no někdy, je to opravdu hrozné, ty komentáře tady. :-D

A meloun je bohužel právě s banánem ovoce s největším množstvím sacharidů, no… Takže i to myslím těma cukrovýma bombičkama.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.06.19 10:22

@hadraplanka
To já vim.. každopádně dneska ráno na lačno jsem měla 5,1 mmol.. tak co si o tom pak mám myslet :grin: :grin: už chci ať je úterý, a dozvíme víc od gynekologa :woman_facepalming_tone1:

Váš příspěvek
Reklama