Utrogestan ve 31tt

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
L23
Stálice 74 příspěvků 19.06.19 08:29
Utragestan ve 31 tt

Holky, chci se zeptat, zda jste nektera brala Utrogestan ve tretim trimestru, mam brat dve tabletky denne. Doktor mi take zmenil Magnosolf na jine magnesium 3×2 tabletky, cipek mam dlouhy 32 mm, ale zacalo mi dost tvrdnout bricho…

Příspěvek upraven 19.06.19 v 11:59

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Čičorečka
Ukecaná baba ;) 2307 příspěvků 19.06.19 08:44

A co tě trápí?

Katulinecka96
Kecalka 111 příspěvků 19.06.19 08:48

Ahoj ja to mela uplne stejne jako ty v 31tt nasazen utrogestan 2× 1tbl. A mam magnesium liciti(tak nejak) je silnejsi nez magnoslv 3×2tbl. Dnes jsem 33+2 a chystam se na kontrolu tak sem zvedava zda aspon trosku pomohlo, ale myslim ze cipek 32mm je jeste dobry, ja ho mela 25mm, ale i to je jeste max. norma pry. Ale je fakt ze mi moc bricho netvrdne, jen pri dlouhe chuzi, nejake namaze. Ale mala dost naleha mam narizeny klid s hodne podlozenym zadkem. Takze lezim a lezim. Az se prehoupne 34tt, tak by to melo byt dobre, mimi uz bude mit vyvinute plice. Mam spise pocitat s tim ze do srpna, kdy je termin(zacatek srpna) se urcite nedostanu, udajne…Drzim palce at male vydrzi co nejdele. :kytka:

HandulkaK
Ukecaná baba ;) 1669 příspěvků 19.06.19 09:08

@L23 měla jsem až do 36tt pak jsem postupně vysazovala. :)

Aduš8
Kelišová 5239 příspěvků 19.06.19 09:10

Já dostala Utrogestan 200 mg 2denně, jsem ve 34.tt. Pořád (třeba i 15za hodinu) mi tvrdne břicho, až to někdy bolí. Čípek mám tedy 2,8 cm, ale to mám celé těhotenství, jsme po rozsáhlé konizaci, takže je celkově kratší. K tomu můžu (ale nemusím, můj doktor není přesvědčený, že to pomáhá) brát hořčík. A klidový režim :kytka: to tvrdnutí je prý normální, ale když je ho hodně, tak se můžeš začít otvírat a předčasně rodit

L23
Stálice 74 příspěvků 19.06.19 09:17

@Čičorečka

Trapi me, ze nevim, co to znamena, chapu na udrzeni tehotenstvi, ze se to predepisuje v prvnim trimestru, ale neznam nikoho, kdo by to bral ve tretim trimestru, tak jsem chtela vedet zkusenosti zdejsich. :) A taky jestli se mam obavat pripadnych komplikaci ci predcasneho porodu…asi jsem chtela uklidnit. :)

Aduš8
Kelišová 5239 příspěvků 19.06.19 09:29

@L23 utrogestan je hormon(Progesteron), který normálně tělo produkuje po celé těhotenství. Když je ho málo, může přijít předčasný porod. Proto ho v takových případech doktor předepíše. Někde jsem četla, že ve 3.trimestru je více používaný pod jiným názvem, ale jsou ženy, které ho musí brát celé těhotenství. A ano, měly bychom počítat i s možnými komplikacemi či předčasným porodem. Mně bylo řečeno, co nejmíň chodit a odpočívat, odpočívat, odpočívat.

Janli
Echt Kelišová 9345 příspěvků 19.06.19 10:50

Brala jsem ho ve třetím trimestru. Pokud ti tvrdne břicho, může to vést k měknutí a zkracování čípku a posléze k předčasnému porodu. Utrogestan pomáhá čípek udržovat tvrdý a zavřený.

Kajka9
Kelišová 5054 příspěvků 19.06.19 11:10

Mě teda utrogestan nikdo nedal jen na začátku a to mi tvrdlo břicho od 14tt a to nonstop…klidovýrežim a 6× denně magnesko :nevim: a i tak mě tvrdlo břicho.. nesměla jsme si sahat na břicho a musela spát na levé straně…a nesměla jsme do bazénu…rodila jsem až 39+2 a to malá byla strašně nízko od 34tt :nevim:

hadraplanka
Zasloužilá kecalka 596 příspěvků 19.06.19 11:24

@Kajka9 Protože je to šíleně individuální u každé rodičky a co si budeme povídat, i u každého doktora.

Kajka9
Kelišová 5054 příspěvků 19.06.19 11:30

@hadraplanka to ano to je pravda ale zarazilo mě to že jí to dal..kor když má čípek 3,2 to si mylsím že je v pořádku úplně :nevim:

L23
Stálice 74 příspěvků 19.06.19 11:33

Holky, mozna blby dotaz, nebo spis blba fotmulace dotazu, ale snad me pochopite. Co jste delaly, kdyz jste mely narizeny klidovy rezim? Samozrejme nechci nic riskovat, tak budu co nejvice lezet, ale mam strach, ze budu lezet, potit se a zbytecne moc premyslet…Jestli mi rozumite…

Kajka9
Kelišová 5054 příspěvků 19.06.19 11:38

@L23 já měla klidový režím od toho 14tt až do konce..ležela jsem uvařila jsem třeba a zase ležela pak něco poklidila a hotovo.. nic jsem netahala..pak postupem času po 30tt tak jsem toho dělala už víc a 35tt už jsem na to prděla a dělala všechno..
hlavně jsme se modlila abych vydržela do 30tt aspon takže to jsem fakt ležela ale já měla celkem dost problémů..
Ale chodila jsme ke tchýni na kafé skoro každý den ale za půl hodiny hodinu jsem vždy šla protože jsem nemohla ani sedět..takže né že jsem pořád jen ležela

L23
Stálice 74 příspěvků 19.06.19 12:09
@Kajka9 píše:
@hadraplanka to ano to je pravda ale zarazilo mě to že jí to dal..kor když má čípek 3,2 to si mylsím že je v pořádku úplně :nevim:

Me to prave taky zarazilo, jeste jsem se ho ptala, jestli 32 mm je malo, rekl, ze ne, ze hranice je 25 mm ale i to je na diskusi. Mne teda dost tvrdne bricho, paradoxne nejvic, kdyz jsem v klidu, treba kdyz si lehnu pred spanim. Proto mi taky zmenill ten magnosolf na vetsi davky magnesia, dal mi teda jeste zelezo, dle krve ho mam malo, ale to spolu nesouvisi a pak tobolky na zacinajici kvasinky, ale to by taky nemelo souviset. Me jen vystrasilo, ze jsem od nej dnes odesla s tolika lekama. A vlastne mi nedokazal vysvetlit, proc ten Utrogestan a jestli je neco v neporadku (krome tvrdnuti - i kdyz rikal, ze to je taky hrozne slozite, ze to muze a nemusi nic znamenat). Jestli to bral jako nejakou prevenci a ze to nemuze uskodit? Jen mi jeste rekl, at mam klidovy rezim… jeste jsem premyslela, ze jsem trombofilik a nemuzu brat zadne hormony, nevim, jestli si to v tu chvili uvedomil a me to taky nedoslo…

hadraplanka
Zasloužilá kecalka 596 příspěvků 19.06.19 12:10

@Kajka9 Protože nejde jen o délku, ale i o tuhost. I Koucký na porodnici uvádí, že po 30. týdnu už měření délky postrádá smysl a že dlouhý čípek nevypovídá nic o tom, kdy bude žena rodit. Navíc nemáme k dispozici celou kartu, třeba tam jsou i jiné zde neuvedené informace, které ovlivňují celkovou diagnózu. Btw, mně tvrdne břicho taky snad od prvního trimestru, byť ne nějak často, většinou jednou denně večer, kdy ho mám unavené z práce. Vyfasovala jsem jako skoro všechny magnosolv a jediné, k čemu je mi dobrý, je, že mi perfektně funguje na zácpu. To břicho mám po něm snad ještě tvrdší. Takže za mě třeba ne. Radši jednou denně to tvrdé břicho, se kterým si stačí jen zkrátka lehnout na bok. Délka čípku cajk i to slavné skóre mám pořád na 0. Takže :nevim:. Holt to chce mít očividně její doktor posychrované, co by kdyby.
@L23 Kvůli čemu ho máš?

Příspěvek upraven 19.06.19 v 12:24

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama