Reklama

Diastaza - operace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.18 13:39
Diastaza - operace

Ahoj, chci se zeptat, zda ma nekdo zkusenost s operaci bricha v pripade rozestouplych brisnich svalu. Ja osobne mam diastazu cca 1,5 - 2 prstu a vypoukle bricho. Jsem mensi stihle postavy a vypadam, jako kdybych byla tehotna. Byla jsem i u fyziotera­peutky, ukazovala nejake cviky a vubec se to nelepsi, nosim pas a je sice pravda, ze to flakam, ale za celou dobu se to vubec nehlo a mam pocit, ze rozestup je vetsi nez predtim.
Byla jsem i u obvodni lekarky a ta rikala, ze se mam ukazat za pul roku, ze to pry bude dobre, ale o zadnem cviceni apod., se nezminovala.
Jak tak ctu na internetu zkusenosti maminek, tak vzdy to dopada tak, ze nakonec musely na operaci bricha, protoze proste to cvicenim neslo. Nekdo pise, ze to jde a nekdo zase, ze doktor jim rikal, ze cvicenim se ty svaly nevrati zpet, ze jsou proste poskozene. Ja uz nevim cemu mam verit. Mam deti a na cviceni moc casu neni. Chci se jeste zeptat, zda pokud bych sla na operaci, jestli by to slo pres pojistovnu a ja musela hradit jen nejake minimum po operaci. Vubec nevim co stim mam delat, navic mam i trochu povisle kuze.
Mate stim nekdo primou zkusenost? Hradi tohle pojistovna? Ja konkretne mam RBP a jsem z okoli Ostravy, ale vubec nevim kam mam zajit a jak to resit. Dekuji za odpovedi a omlouvam se za roman.
(prosim nechat anonym, uvadim soukrome informace, jinak smazat, dekuji )

Reklama

Reakce:

hehehe
Extra třída :D 11546 příspěvků 04.01.18 13:45

Myslím, že 1,5 prstu na operaci není, za mě je to řezničina a ta jizva! To bych měla raději trochu bříško. Jak dlouho jsi po porodu?
Já řeším diastázu kinesiotapingem a chodím na jógu, kde ale vynechává přímé břišní svalstvo. Tejpy mi pomohly dost, k tomu jsem měla ještě 2× svaly zmrazeny :-), ale mám stále vylezlý pupík a trochu bříško : neřeším. :) Od porodu 18m.

chaela
Ukecaná baba ;) 1157 příspěvků 04.01.18 13:55

Ahoj, diastázu mám taky, cca na 2 prsty, takže podobně jako ty. A nemyslím si, že by to bylo něco, co by se muselo operovat. Pokud flákáš cvičení, nediv se, že se to nelepší. V porodnici (to jsem to měla na 4 prsty) mi doporučili po šestinedělí cvičit šikmé břišní svaly, určitě ne přímé, ale píšeš, že jsi byla na RHB, takže to asi víš. Jak velké jsi to měla po porodu, zlepšilo se to aspoň trochu?
Pokud si chceš nechat odstranit povislou kůži jakožto vedlejší produkt operace diastázy, tak hodně štěstí.
Doporučuju neflákat cvičení, i když já nemám co říkat. Necvičím vůbec, protože mě z toho to břicho bolí. Takže čekám na termín na RHB a pak uvidím. Každopádně cvičím na jiný problém (se kterým jdu na tu RHB) a těch 10 min aspoň obden si najdu i s dvěma malýma dětma.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.18 14:09
@hehehe píše:
Myslím, že 1,5 prstu na operaci není, za mě je to řezničina a ta jizva! To bych měla raději trochu bříško. Jak dlouho jsi po porodu?
Já řeším diastázu kinesiotapingem a chodím na jógu, kde ale vynechává přímé břišní svalstvo. Tejpy mi pomohly dost, k tomu jsem měla ještě 2× svaly zmrazeny :-), ale mám stále vylezlý pupík a trochu bříško : neřeším. :) Od porodu 18m.

jsem po porodu pres rok a ted jsem si to merila znova a asi ted uz spravne a vejdou se tam skoro 4 prsty. Pry se nemaji ty svaly pri mereni zatinat vubec, tak jsem nezatinala a takhle to dopadlo. Kdyz jsem zatnula a zvedla hlavu i trochu ramena, tak se mi tam veslo 1,5 az dva prsty :zed:

Pam12
Echt Kelišová 8405 příspěvků 04.01.18 14:14
@Anonymní píše:
Ahoj, chci se zeptat, zda ma nekdo zkusenost s operaci bricha v pripade rozestouplych brisnich svalu. Ja osobne mam diastazu cca 1,5 - 2 prstu a vypoukle bricho. Jsem mensi stihle postavy a vypadam, jako kdybych byla tehotna. Byla jsem i u fyziotera­peutky, ukazovala nejake cviky a vubec se to nelepsi, nosim pas a je sice pravda, ze to flakam, ale za celou dobu se to vubec nehlo a mam pocit, ze rozestup je vetsi nez predtim.
Byla jsem i u obvodni lekarky a ta rikala, ze se mam ukazat za pul roku, ze to pry bude dobre, ale o zadnem cviceni apod., se nezminovala.
Jak tak ctu na internetu zkusenosti maminek, tak vzdy to dopada tak, ze nakonec musely na operaci bricha, protoze proste to cvicenim neslo. Nekdo pise, ze to jde a nekdo zase, ze doktor jim rikal, ze cvicenim se ty svaly nevrati zpet, ze jsou proste poskozene. Ja uz nevim cemu mam verit. Mam deti a na cviceni moc casu neni. Chci se jeste zeptat, zda pokud bych sla na operaci, jestli by to slo pres pojistovnu a ja musela hradit jen nejake minimum po operaci. Vubec nevim co stim mam delat, navic mam i trochu povisle kuze.
Mate stim nekdo primou zkusenost? Hradi tohle pojistovna? Ja konkretne mam RBP a jsem z okoli Ostravy, ale vubec nevim kam mam zajit a jak to resit. Dekuji za odpovedi a omlouvam se za roman.
(prosim nechat anonym, uvadim soukrome informace, jinak smazat, dekuji )

měla jsem podobný rozestup. Navštívila jsem workshop Ivi fiškandlové a za tři měsíce je rozestup pryč. jedná se cca o 3 minutové cvičení 4× denně, 12 minut denně určitě i se dvouma dětma najdeš a lepší než do sebe nechat řezat ;)

Mongi
Povídálka 32 příspěvků 55 inzerátů 04.01.18 14:50

@Pam12 A dají se ty cviky najít někde na netu?

Pam12
Echt Kelišová 8405 příspěvků 04.01.18 15:17
@Mongi píše:
@Pam12 A dají se ty cviky najít někde na netu?

ne, musí se absolvovat ten její kurz. tam jde o práci s hlubokým přišním svalstvem a to z videí nepochopíš

hehehe
Extra třída :D 11546 příspěvků 04.01.18 16:09
@Anonymní píše:
jsem po porodu pres rok a ted jsem si to merila znova a asi ted uz spravne a vejdou se tam skoro 4 prsty. Pry se nemaji ty svaly pri mereni zatinat vubec, tak jsem nezatinala a takhle to dopadlo. Kdyz jsem zatnula a zvedla hlavu i trochu ramena, tak se mi tam veslo 1,5 az dva prsty :zed:

Když je nezatneš, tak je nenajdeš, měří se zatnuté.. :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.18 17:13
@hehehe píše:
Když je nezatneš, tak je nenajdeš, měří se zatnuté.. :nevim:

zatla jsem je na minimum, kdyz zatnu vic, tak se mi tam vlezou necele dva prsty a kfyz zatnu min, tak skoro 4 :nevim:

Gepardice
Ukecaná baba ;) 1166 příspěvků 04.01.18 20:19

Mě čeká operace rozestupu koncem měsíce. Mám 7 cm. Máme tu diskuzi plastická operace břicha abdominoplastika. Je tam hodně informací ohledně operace, klinik…

Floresita
Nováček 1 příspěvek 22.03.18 23:34
Diastaza

Zdravim dievcata.mam otazocku caka ma operacia brucha rbs diastaza je tu niekto kto ju podstupil s vedsim bruchom? ako vyzera brucho po operacii je mensi? :think: :roll:

Lucip13
Nováček 1 příspěvek 23.03.18 08:06
Abdomino se suturou diastazy

Píšu protože jsem sama měla problém sehnat informace, abych se rozhodla. Na operaci jsem byla před 6 týdny. Mám dvě děti, obě šly císařem a hodně jsem přibrala. Rozestup jsem měla opravdu velký, pořad mi někdo gratuloval. Doktor potvrdil ze při větších rozestupech cvičení nepomůže, naopak, cvičení na přímé břišní svaly situaci zhorší. Upozorňuji všechny, ze operace je opravdu zaber a pokud mate doma malé děti, bez toho, aby byl manžel minimálně 3 (a více) týdnu doma a o děti (a o Vás) se permanentně staral to podle mého názoru není možné. Pred operaci jsem musela zhubnout, což nakonec šlo bez diety cvičením 4 x týdne a nejezenim po 6/7 hodině vecer. Asi je vše individuální tak k operaci a rekonvalescenci za mne: bolest se dá s prášky vydržet, dostala jsem ale bronchitidu a ten kašel bolel hodně, navíc jsem se bála ze mi prasknout stehy, ale vydržely. Byla jsem na soukromé klinice a to, ze ne druhy den pustili domu, za moc dobrý nápad nepovažuji. Strašný je 4 týdny permanentní pobyt v elastickém prádle a zároveň ve stahovacim pasu a spaní na zádech v polosede. Po šesti týdnech funguji, snažím se nic nezvedat a jsem hodně unavená. Cvičit se nesmí. A teď to pozitivní - vypadá to fakt super, jizva je proti břichu naprosto nedůležitá a časem se to určitě ještě zlepší.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Starosta italského Riace čachroval s migranty, teď má zákaz do svého města

Měla to být výkladní skříň soužití místních a migrantů, kteří sem proudí z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >