Jsem hypochondr, nevím jak dál

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

gusica
Kecalka 170 příspěvků 03.01.18 22:38
Jsem hypochondr, nevim jak dal

Ahoj. Uz nevim jak dal a potrebuju se neomu vypovidat.
Jsem hypochondr a nevim jak se toho zbavit! Porad se sleduju, kazde pichnuti, paleni a rozsviti se u me cervena kontrolka! Mam panicky strach z mrtvice… a pritom jsem naprosto zdrava :( logicky vim, ze je to blbost, ze je to tak mala pravdepodobnost dostat v mem veku mrtvici, je mi 30! Mam dve male deti. Myslela jsem si, ze ti u me to s detmi prestane ale ne… uz nevim jak dal a pritim chci tak strasne zase zit bez strachu a uzivat si zivota, ale je to proste ve me! Prosim poradte, dejte tipy, treba to nekdo zazil a ma na to recept :)
Zacalo to pred par lety panickyma atakama a zhorsovalo se to a ted jsem ve fazi kdy se jen sleduji.. malokdy se odreaguji! Mam k tomu i nekdy tiky, treba zatinam bricho, no proste jak cvok :? Jsem kazdy den strasne unavena, vidim rozmazane… byla jsem u vsech moznych dr, vsechno top! Krev mam pry jak malokdo.
Chodim k psychologovi, vypovidat se je fajn ale ze by to nejak zvlast pomahalo…?
Jsou dny kdy je mi i fajn ale vetsinou chci se jen vyrvat. Doktori mi doporucili sportovat ale moc jsem se k tomu nedostala a jeste s malyma detma, rodina je daleko…ted mam v planu chodit na dlouhe prochazky a do lesa… to je urcite taky dobre… budu doufat…
moc moc dekuji za tipy :hug:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

GabinkaCh
Ukecaná baba ;) 1953 příspěvků 03.01.18 22:39

Není to spíš na psychiatra? :think:

gusica
Kecalka 170 příspěvků 03.01.18 22:41

@GabinkaCh : psychiatr mi da tak jedine leky… a ty brat nechci… kojim a vubec.. chtela bych to zvladnout sama

BloomingGorgeous
Závislačka 2561 příspěvků 03.01.18 22:43

A nebylo by lepší změnit psychologa? Protože jeho funkcí není Tě jen nechat se vypovídat, měl by s Tebou systematicky pracovat na zlepšení Tvého psychického stavu a pomoci Ti.

BloomingGorgeous
Závislačka 2561 příspěvků 03.01.18 22:44
@gusica píše:
@GabinkaCh : psychiatr mi da tak jedine leky… a ty brat nechci… kojim a vubec.. chtela bych to zvladnout sama

Pokud to chceš zvládnout sama, tak bych se asi porozhlédla po odborné literatuře na toto téma.

gusica
Kecalka 170 příspěvků 03.01.18 22:46

@BloomingGorge­ous: ano, budu o tom uvazovat jenze je velky zajem, je mozne ze prijdu na radu az za pul roku, rok… nebo privatniho no, ale toho si nemuzem dovolit

sediza
Ukecaná baba ;) 1273 příspěvků 03.01.18 22:49

Psychoterapie, změna psychologa a nebo psychiatr. A to urychlene. Prorože jednou se stane, že Vám věco opravdu bude a skončíte hospitalizovaná na psychiatrii. Kamarádovi se to stalo. Kvůli tomu ho opustila žena. Sama to nezvládnete. Kdyby to šlo, už by se tak stalo. Opravdu nepodceňovat.

gusica
Kecalka 170 příspěvků 03.01.18 22:52

@sediza : :( prave kdyz se moc snazim a delam si tlak je to horsi.. nevim proc se na to proste nevyprdnu 8o hmmm asi budu muset…

Emimin7
Kelišová 6530 příspěvků 03.01.18 22:58

@gusica Ahoj, ja to mel presne takhle a krome prasku pomaha jen horlive cviceni a kvalitni spanek. Sama psychice muzes pomoct tak, ze se uzkosti nebudes branit a nechas se temi myslenkami v momente pohltit.

gusica
Kecalka 170 příspěvků 03.01.18 22:59

Ale prosim, ted se citim uplne down…mozna jsem na psychiatrii, jestli se to v blizke dobe nezlepsi, zmenim psychologa, nechal si predepsat prasky.. jen mi prosim dejte nejake tipy, viru :roll:

Any83
Kelišová 6229 příspěvků 03.01.18 23:02

@gusica já si taky myslím, že bys možná mohla zkusit změnit psychologa. Jinak sport ti pomůže, dodá ti pozitivní energii a zažene hodně chmur. Jen to nebude po první fyzické zátěži takové, jako po pravidelné :) namísto procházek doporučuju běhat. U procházek má člověk čas příliš dumat a sledovat se, při běhání všechno utíká rychleji, i ty myšlenky… člověk se zaměří víc na terén, kontrolu dechu a pohyb a tolik nepřemýšlí. Já se zas bojím rakoviny. Až od té doby, co mám děti. Vlastně se furt bojím nějakých hrůz, požáru, autonehod… no děs. Taky teď nemám čas na sport, ale pomalu se k tomu zase dostávám, začínám saunou :mrgreen:
jinak máš pravdu, psychiatr by ti jen napsal léky, ty jsou dobré pro překlenutí nějakých závažnějších ataků, ale pokud nemáš vyloženě panické stavy, řešila bych to spíš psychoterapií :hug: (a sportem)

gusica
Kecalka 170 příspěvků 03.01.18 23:03

@Elimin7 : kvalitni spanek je tezko. Mam miminko a vstavam min 4 krat za noc… mozna proto to je horsi ted. A cviceni? Jakoze sport nebo nejake relaxovaci? No prave jak to na me prijde tak se snazim se sams sebe presvedcit ze je vsechno dobre ale pak je to jeste horsi…neumim prelstit sama sebe! A dostanu paniku! Jak je to,, pohltit,, strasne dekuji!

Any83
Kelišová 6229 příspěvků 03.01.18 23:05

@gusica určitě jsi zdravá :hug: víc se raduj z maličkostí kolem sebe, zkus vědomě soustředit mysl jiným směrem, než ji soustředíš teď. Je to zdlouhavé, ale dá se to :palec:

gusica
Kecalka 170 příspěvků 03.01.18 23:09

@Any83 : no budu muset zatnout zuby a proste zacit behat! Za to to prece stoji :? Jen s tema dvema to pujde tezko. I kdyz je tu parkrat v tydnu tchyne tak toho vyuziju! a manzel o vikendu… taky se bojim hruz, co clovek nemuze kontrolovat. Ani nemuzu moc jezdit autem, kdyz dostanu v aute ataku je to hnusne :?
Budu se snazit najit jineho psychologa, ta pani j moc mila ale jen nasloucha, moc tipu nedava..
Nevim, proc to u mr zacalo, nikdy jsem na takove, hlouposti,, nemyslela.,vzdycky jsem si rikala, kdyz umrz tak umru, tak co… kdy jsem ztratila verit svemu telu :(
Moc dekuju za odpovedi, fakt si toho vazim!

Any83
Kelišová 6229 příspěvků 03.01.18 23:10

@gusica určitě pořádný sport, dej si hodně do těla. Procházky jsou na relax, to si dej až po pořádné dřině na uvolnění :palec:
Jinak tě plně chápu, kojím ani nevím kolikrát za noc, prcek má hrozný spánek a už si ani nepamatuju, jaké je to spát dvě hodiny v kuse. Bez přehánění. Trvá to takto už několik měsíců a věřím, že spolu s lepším spánkem bude i víc duševní energie (resp. to mám ověřeno u prvního) :)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

7 tipů na snadné cestování s dětmi: Autem, autobusem i letadlem bez křiku a pláče

Chystáte se na letní dovolenou s dětmi a hrozíte se dlouhé cesty? Bohužel ji... číst dále >

Klíšťata jen v lese? Je to mýtus, často číhají na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Vystaveni jí... číst dále >

Články z Expres.cz

Petra Paroubková se chce seznámit: Jsem momentálně hodně postižená sexy mozkem!

Televizní reportérka Zpráv na Primě Karolína Hošek se na svém facebookovém... číst dále >

Hvězda Ulice po dlouhé době na veřejnosti: Jak se na ní podepsal čas a drogy?

Herečka Šárka Ullrichová (43) se svého času objevovala na televizních... číst dále >

Články z Ona Dnes

Tři tipy, jak nosit overal. Hodí se i pro baculky

Skvělý a praktický kousek, který v sobě spojuje top i kalhoty, se hodí do... číst dále >

Příběh Emy: Už tři roky jsem doma s dětmi, mateřskou nenávidím

Mám fajn manžela a dvě krásné děti. Když jsem otěhotněla poprvé, těšila jsem... číst dále >

Reklama