Dieťa a dusičnany

1160
15.5.09 15:12

Dieťa a dusičnany

Ahoj holky, neviem či uz niekto zalozil tuto diskusiu ak ano tak sa ospravedlnujem ze sa opakujem.
Jedna sa o toto.

Chceme prepojit vodu zo studne do domu. Dali sme urobit rozbor a vyslo, ze mame vo vode 23,8 mg/l dusičnanov, co je v norme, lebo norma je 50mg/l. Dojcata mozu len do 15 mg/l ale nikde sa nepise ze do akeho veku.
Mozem to davat Kubkovi??????????? Ma 18 mesiacov. Jedni hovoria ano a druhi nie, tak neviem.

Viete mi niekto poradit?

Okrem toho som tehotna a budem kojit. Mozem tuto vodu ja pocas tehu a pocas kojenia?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

35123
15.5.09 15:31

Tak to mas lepsi vodu, ze Prazaci z vodovodu. Ja psala nasemu (budoucimu) dodavateli, jestli je nase voda (12,5 mg/l) vhodna pro kojence a oni odepsali, ze jo, protoze ted prej uz je jenom jedna norma pro dospele i deti a to tech 50 mg. Jinac kojenecka voda se nezbytne musi davat jen do pul roku veku, pak je to samozrejme lepsi, ale ne nutne, kolem 2 let uz je to uplne jedno. O tom,ze by tehny a dojne mely pit kojeneckou vodu, jsem nic nenasla (trochu jsem to hledala).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
15.5.09 15:32

Tohle se těžko radí. Sama za sebe bych dítěti tu vodu nedala ani omylem, jedna věc je, že ta hranice je opravdu 15 mg/l, ale uvědom si, že vody vhodné pro kojence obsahují mnohem mnohem méně (Dobrá voda NO2-0,005 mg/l, NO3- 0,1 mg/, Horský pramen NO2- 0,01 mg/l, NO3- 1,0 mg/l, Aquilla NO2- 0,01 mg/l, NO3- 3,94 mg/l nebo Aqua bella NO2- 0,02 mg/l, NO3- 8,6 mg/l - tyto údaje opisuji z poradny MUDr. Honzíka na www.porodnice.cz.

Takže těch vašich 23,8 mg/l mi pro dítě přijde dosti hrozivé. Ale asi bych se v té vodě nebála vařit (jako že uvařit třeba brambory, vývary bych z takovéto vody nedělala).

• Nahlásit
  • Citovat
31712
15.5.09 17:28

Vubec bych se nebala tu vodu pouzit, mnohem horsi mi prijdou ty blafy, co se uvolnuji do plastovych lahvi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
225
15.5.09 18:04

luli, já osobně bych to dítěti nedala, ale nedáš nic za to, když se zeptáš na příslušné hygienické stanici

před mateřskou jsem pracovala u firmy, jejíž sídlo je v Bratislavě. všimla jsem si, že bydlíš v Mostě pri Bratislave a odsud pochází jeden můj kolega, neznáte se náhodou? Richard Bertok, mají dvojčátka :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1160
15.5.09 21:48

Tykadlo,
no bohuzial nepoznam, lebo my sme konkretne v Studenom, to je cast Mostu pri BA a byvame tu vyse roka :lol: :lol: :lol: . Inac som povodom zo Spiša a v BA byvam 5 rokov :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
225
16.5.09 06:20

luli,

tak tam taky nikoho neznám :lol: . měj se krásně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2139
17.5.09 10:52

Ahoj, našla jsem podobný dotaz a odpověď erudovaného:
http://www.szu.cz/…-a-dusicnany

A ohledně kojení a těhotenství bych se dusičnanů taky nebála. Od šesti měsíců už k přeměně dusičnanů na jedovaté dusitany v trávicím systému nedochází, takže by Tvé tělo mělo zůstat „čisté“. Spíš bych se zaměřila na mikrobiologickou nezávadnost studniční vody, což asi taky máte zmapovaný… :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama