Samostatný pokoj - odkdy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Allyenka
Povídálka 17 příspěvků 15.05.09 10:03
Samostatný pokoj odkdy?

Ahoj,
náš 5-ti měsíční brouček zatím plně kojený se přes noc budí co dvě hodiny a vyžaduje si mlíčko…zkoušela jsem dudlík,chování,ale vždy to skončí u prsa…v podstatě neotevře ani oči,napije se a spí dál..a pak znovu a znovu…je to dost unavující,páč sotva zaberu tak už se zas budím na kojení.
Bylo mi řečeno at poputuje do jiné místnosti,že mě cítí a chce se i pomazlit.....ale já pořád nevím,dost váhám…příjde mi to ještě brzy…není ještě moc malý aby byl sám v pokoji?
Proto se na vás obracám s prosbou,neměli jste takovou zkušenost…pomohlo by to,aby se tolikrát nebudil? A kdy vaše zlatíčka poprvé ulehli do svého pokojíčku bez rodičů?Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kikija
Echt Kelišová 8433 příspěvků 15.05.09 10:14

Ahoj, takhle přesně to vypadalo u nás. Vydržela jsem to měsíc, pak jsem padala na hubu. Vendulka byla taky sama protivná jak byla nevyspalá atd. Takže putovala do svého. Během tří nocí se to totálně otočilo a budila se jen jednou na kojení. Teď už spí celou noc (samozřejmě, že je občas výjimka). Taky jsem měla výčitky svědomí, že je malá, bude jí tam smutno atd. Bylo jí to úplně šumák - krásně spala :lol: Po týdnu mě výčitky přešly. A hlavně, zase máme normální ložnici :wink: :oops:

janac
Závislačka 3138 příspěvků 15.05.09 10:36

odjakživa. u nas teda nebyla ani jiná možnost. a taky si myslím že se to ještě může do budoucna změnit. Bez monitoru dechu bych na to ale asi neměla..asi bych ho chodila furt kontrolovat. Myslím, že to spaní zvlášť ty děti zvládají líp než my maminy.. :( :wink:

Hama
Závislačka 2621 příspěvků 15.05.09 10:39

Já jsem spala u malýho v pokojíčku a ve třech měsících jsem se odstěhovala do ložnice. Ale budil se pořád stejně 2× na kojo, což bylo v pohodě. V pokojíčku byl a je spokojený, má tam svůj klid a my taky a žádný výčitky jsem teda neměla :wink: .

aknellka
Ukecaná baba ;) 1099 příspěvků 15.05.09 11:02

Já jsem ho taky musele nachat spinkat samotnýho :( , rve mi to sdrce i teď, že ho nevidím a nespinká vedle mě, ale malej jak slyší zašustění peřinou tak ví, že je někdo tam a začne brečet a nepřestane než si ho vemu. Když se budil fakt každou hodinu, rozhodla jsem se, že to tak nejde a asi od 6 měsíců spí sám, nic a nikdo ho neruší, usíná líp, budí se dvakrát, ale jen nakojím a spí hned dál. Ale pořídila jsem monitor dechu a jsem klidná. :lol:

zaneth
Ukecaná baba ;) 1752 příspěvků 15.05.09 11:19

S námi spí malej doposud, ale ve své postýlce.

Alunka
Ukecaná baba ;) 2349 příspěvků 15.05.09 11:34

Náš malej putoval do svého pokojíku asi ve 2M, nekojili jsme tak se budil, jen na přitulení, a nebo když ho trápili prdíky, nemáme v pokojích dveře, takže žádné výčitky jsem neměla, že bych ho neuslyšela atd. Stejnak jsem tam byla nastartovaná jakmile zakníkal :)

žaneta
Kecalka 130 příspěvků 15.05.09 12:49

Naše malá spí ještě snama a to jí bude za měsíc rok a půl :o) má svůj pokojíček , ale pro mě je ještě na to malá , aby spala sama.......ještě nikdy nespala celou noc :oops: tak se bojím

Taminka
Extra třída :D 13486 příspěvků 15.05.09 13:36

Mala putovala do sveho pokojicku po prichodu z porodnice,obcas u ni nekdo z nas prespal ale zbytecne se budila takze je tam sama a spi celou noc

Pisklatko
Kelišová 6677 příspěvků 15.05.09 13:56

Jéééé tak to my jsme asi černý ovce:-) Mladej s náma v ložnici spí i teď - pravda má tam svou postel a už se nebudí a ani nás nebudí a neleze nám na velkou, ale prostě tam spí s námi. Má i svůj pokojíček s další postelí, na které bude jednou spát. Děláme si z toho srandu, že jsme jak eskymáci, co spolu taky všichni spí na jedný kůži:-)))
Ale kdybychom se navzájem rušili nebo to někoho štvalo, tak to tak není a spí ve svém, to je jasný.
Tož tak u nás:-)
 P.

Allyenka
Povídálka 17 příspěvků 15.05.09 14:12

Děkuju za vaše zkušenosti,určitě neočekávám první noc zázraky…ale věřím v lepší časy,protože tohle už trvá dlouhé dva měsíce a přes den jsem hotová! :-)
Jinak má taky svojí postýlku, s námi v posteli nespal ani jednou-to bych se nevyspala už vůbec.
Ráda bych si dala aspoň 4 hodiny vkuse :-) ale stejně to ve mě hlodá,jestli to není brzy,potřebuju popostrčit,že je to ok.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.05.09 14:36

Naše dcera putovala do svého pokojíčku v necelých sedmi měsících. Předtím se budila několikrát na noc, od té doby, co spí sama, spí celou noc bez probuzení (ťuk ťuk), úplně ukázkově, od 20h do cca 7ráno. Vůbec se mi nezdá, že bychom jí chyběli, naopak jsme jí rušili.

lulje
Kelišová 5528 příspěvků 16.05.09 09:02
Allyenka píše:
Děkuju za vaše zkušenosti,určitě neočekávám první noc zázraky…ale věřím v lepší časy,protože tohle už trvá dlouhé dva měsíce a přes den jsem hotová! :-)
Jinak má taky svojí postýlku, s námi v posteli nespal ani jednou-to bych se nevyspala už vůbec.
Ráda bych si dala aspoň 4 hodiny vkuse :-) ale stejně to ve mě hlodá,jestli to není brzy,potřebuju popostrčit,že je to ok.

Jak já ti rozumím… Naše malá nejen že spala se mnou v ložnici (manžel na to neměl, tak se přestěhoval na gauč v obýváku), ona spala se mnou i v jedné posteli, takže prso cítila furt a byla věčně ukňouraná a chtěla být přisátá. Výsledak byl takový, že mě bolela záda, obě jsme byly nevyspané… Hrůza a děs. Jednou jsem řekla DOST!! A začala dávat do postýlky a nechala malou v ložnici samotnou (to už od nás táta úplně odešel, tak jsem se na gauč do obýváku přestěhovala místo něho) a od té doby máme klid. Travalo to týden, než si zvykla, ale teď se budí max. 3× za noc, což u nás považuju za obrovský úspěch!!!
Jo, a to jí bylo asi 7 nebo 8 měsíců, když jsem ji nechávala samotnou v pokoji. Ale určitě by to šlo dřív, kdybych k tomu měla odvahu…

Anduli
Závislačka 3421 příspěvků 21.05.09 18:05

Taky uvažuju nad tím, že malého už přesunem do pokojíčku, protože je zvláštní, když ho dám spinkat, tak spí i 2, 3 hodiny, ale jakmile vejdu kolem 22-23. hodiny do ložnice a lehnu si, do 10ti minut je vzhůru(máme taky šustěcí peřiny..:-) No jo, ale jak to udělat, když máme ještě druhé dítko - 4letou dceru a ta spí v pokojíčku..Nebude mladšího budit zase ona…?

Majaakluci
Povídálka 22 příspěvků 21.05.09 19:41

Staršího jsme přesunuli v roce a půl, spal s námi asi do osmi měsíců, pak ve svojí postýlce s ranním přitulením, od deseti měsíců jen v postýlce. Proběhlo to bez problémů, i když už měl sourozence - ten s námi spal donedávna v posteli, teď se učí na vlastní postýlku, přesouvat plánujeme, až se nebude tolik budit, asi v roce.

Ono záleží od dítěte - někdo se pohybem rodičů budí, někdo se tím rád ujišťuje, že není sám. Jistě to jde vypozorovat a pak vyhovět :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Nejrozesmátější invalida měsíce Bohdalová: „Jak vidíte, jsem tu živá!“

Se zraněním na těle, zato se širokým úsměvem dorazila herečka Jiřina... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >