Dieťatko mi veľa kaká, nepriberá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Majja144
Nováček 3 příspěvky 02.02.19 18:44
Dieťatko mi veľa kaká, nepriberá

Ahojte, posledný mesiac mi synček 7, 5 mes. stagnuje na váhe, nepribral ani 50 g, no pritom zje toho dosť, dovtedy priberá veľmi pekne cca 800g mesačne. Malý nebol kojeny a je na špeciálnom mlieku Neocate, nás jedálniček vyzerá takto:
Raňajky 240 ml um
Desiata ovocie cca 120g alebo 4 veľké Milupa piškóty s 50 ml mlieka
Obed ozaj hustý mäso zelenina prikrm 200g
Olovrant ovocie alebo rožok cca 120g
Vecer 200 ml um
Cez deň vypije cca 150 ml „džúsu“ - ovocné pyré riedene vodou, nič iné žiaľ nevypije a to sme skúšali ozaj rôzne spôsoby ako do neho dostať vodu/čaj.
Problém je ze kaka aj 5-6× denne, raz riedke, raz tuhé, to co zje napr na desiatu je o 17:30 vonku. Vytery mal robene za dva týždne 6× a všetko negatívne. Nemá to ani kde spáliť lebo je mierne hypotonicky, nehýbe sa toľko no cvičíme Vojtu. Už som zúfalá, zje toho za vagón bez problémov no všetko z neho ide von. :,( Asi týždeň sme vyslovene dietovali na ryži a mrkve, ani džús vtedy nepil a bez úspechu. Dávam probiotika a čierne uhlie.

Reakce:
Ornwen
Závislačka 4902 příspěvků 02.02.19 19:25

Mliko mate. A abkm, jinde mlíko nedostava?
Piskoty, rohlik? Muze k tomu byt jeste kureci/vajicka. Jak dlouho ma prikrmy a jak dlouho pozorujes to kakani?

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1243 příspěvků 02.02.19 19:44

Mě teda nepřijde, ze by jedl nějak málo… mám 7M kluka, taky na um, 240ml by mi v životě nevypil… ráno má 150ml mlika, v 10 ovocnou kapsicku nebo ovoce 100g, oběd masozelenina, tak 180g, v 15 má jogurt bílý na svačinu, v 18 kaši ze 120ml vody a před spaním 150ml mlika… v noci se teda jednou budí a to vypije 180ml. A je ho dost, má 9kg, teď už přibírá taky min, asi 400g za měsíc, ale oni už teď tolik nepribiraji… a taky občas kadi i 5× denně, teď teda jenom 2× a až si říkám jestli je to normální. To speciální mliko mate proč?

hankacd
Kecalka 174 příspěvků 02.02.19 20:08

@Majja144 mně dcera takhle kakala po probiotikách a vůbec nepřibývala. I když dle doktora to není možné, vím o více dětech, kterým nedělaly dobře. A nemá syn třeba nějakou potravinovou alergii? Nějaká nová zelenina? (celer, pastinák atd?)

Majja144
Nováček 3 příspěvky 02.02.19 20:10

@Ornwen abkm zrejme nemá, toto mlieko ma kvoli refluxu a nafukovaniu, čo sa aj zlepšilo, skúsili sme prejsť na obyčajné mlieko no nebolo to úspešne tak zatiaľ takto s Neocatom. Do prikrmov dávam aj trochu masla a doteraz s tým nemal problémy. Cez diétu nemal žiadne ale kakanie rovnaké. Prikrmujem kvôli refluxu od ukonc. 4 mesiaca. Kaka mi takto od Vianoc. :(

@Verurizeckova tak to je riadny chlap, môj ma ledva 8 kg pri takomto bohatom jedálničku. Ako píšem vyššie kvôli refluxu a nafukovaniu.

Majja144
Nováček 3 příspěvky 02.02.19 20:11

@hankacd myslela som aj na tie probiotika,kvoli brušku sme dávali skoro od narodenia až doteraz. Vysadim ich na týždeň a uvidím.

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1243 příspěvků 02.02.19 20:30

@Majja144 taky jsem vyzkoušela mlika a teda za mě úplně nejlepší mliko na které jsem natrefila, dělají i kaše, je Kendamil. Žádné palmove tuky, cukry… nasadila jsem od ukonceneho 6M jako pokračovací mléko a upravila se mu stolice, prdy, fakt perfektní. Doporucuju, zkus na to mrknout… třeba mu nesedí to mliko co se stolice tyče :nevim: syn je po tatínkovi kus chlapa no, měří 72cm a váží těch 9kg, ale je cely takový dobre stavěny, ramenaty, budoucí vrcholový sportovec, aby mohl živit maminku :lol:

Ornwen
Závislačka 4902 příspěvků 02.02.19 20:36

@Majja144 ja mam nejedliky. Druhy kojeny. Ale cca od pul roka kadil taky vickrat denne. Doktorka ze to u kojenych muze byt, ale protoze s prvnim (jeste větší nejedlik) jsme vsechno dost resili a druhe byl taky maličkej, tak jsme zkoumali co. No a bylo to tim mlikem, repektive abkm. Nemel ve stolici hlen ani krev ani vyrazku, nic. Jen kadil vickrat. No zkusila jsem na radu doktorky fakt vyradit veskere mliko (o to hur, ze jsem musela i ja) asi do trech tejdnu se to spravilo. Po dvou měsících jsem mu zkusila dat trochu jogurtu a do druheho dne to bylo zpet.
Jinak byl na prikrmech taky od 4. Mesice.
Cca v roce ho to preslo.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Štiková podpořila Řepku a tvrdí, že měl Erbové naložit víc. Co na to Vlaďka?

Monika Štiková o sobě dala po delší době zase vědět. Tentokrát ale kupodivu... číst dále >

Koukalová myslí na návrat po vzoru Jágra. Nesaháš mu po kotníky, soptí fanoušci!

Do května se rozhodnu! To, o čem se už dlouho ve světě sportu mluví, se možná... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >