Dilema - dvě práce, kterou vybrat?

Anonymní
4.2.21 21:45

Dilema - dvě práce, kterou vybrat

Zdravím Vás, mám teď možnost nastoupit do dvou zaměstnání a nevím, pro jaké se rozhodnout.. Obě místa jsou na pozici zdravotní sestry v nemocnici. První možnost - dojezdová vzdálenost je jen 15 km od mého bydliště, což je skvělé. Ovšem bych byla na interním oddělení spolu s Covid oddělením.. Já už na tu práci kývla, že nastoupim ke konci měsíce. Včera se mi ale ozvali z další Nemocnice s nabídkou na dětské oddělení. Toto je můj sen a hlavně by se mi to oddělení hodilo v tom, že plánují letos nastoupit na VŠ dětská sestra. Tato nemocnice je ale vzdálená 32 km.. mám dítě, na prvním stupni ZŠ a tedy čas je pro mne také důležitý. Jak byste se v mé situaci rozhodli?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10114
4.2.21 21:48

Tak otázka je, jaká je cesta. 15 km může jet člověk po okreskách déle, než 30 po dálnici. Taky, zda máš možnost hlídání. Osobně bych šla za svým snem a popřípadě zvážila stěhování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
248
4.2.21 21:51

30 km jezdíme oba denně s mužem do práce. Zabere to autem 20m času. Kde je vůleje i cesta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2183
4.2.21 21:52

@Aduš8 má pravdu. Rozhodující je dojezdová doba, ne vzdálenost.
Jinak pokud je ta druhá práce tvůj sen, tak bych asi moc neváhala… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83
4.2.21 21:57

Já dojizdim denně 25 km a vůbec mi to nepřijde, šla bych na dětské oddělení pokud je to vás sen, myslím ze by ste z Te interny jezdila tak vyrizena ze by pak na nic nebyla energie takže bych radši dojížděla o 15 km dále ale splnila si svůj sen :mavam: držím moc palce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52260
4.2.21 21:58

Mi by bylo blizsi detske oddeleni. Zas je fakt, ze nerada za praci dojizdim. I jsem odmitla lepsi praci, posun, vlastni rozvoj, protoze bych dojizdela.
A brala jsem ohled na vlastni deti. U nas za praci cestuje leta manzel. Ja si drzim praci blizko domu.
Stejne si to musis rozhodnout sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4361
4.2.21 22:25
@nikive píše:
30 km jezdíme oba denně s mužem do práce. Zabere to autem 20m času. Kde je vůleje i cesta.

To je hrozně zcestné, já jedu 13km cca 15min a kolegyně z práce svých 12km jede ve špičce i 40min.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1587
4.2.21 22:26

Můj partner dojíždí 25km, to není žádná hrůza. Já bych šla na dětské oddělení. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8415
4.2.21 22:58

Mám vystudovanou dětskou sestru. Po mateřský jsem byla v ambulancich-syn těžký astmatik a manžel hodně času v práci. Stýskalo se mě po nemocnici. Nastoupila jsem na chirurgii - na dětském oddělení nebylo tenkrát místo. Práce zajímavá. Ale tím, že to byla septika, tak dost náročné fyzicky a psychiky. Po letech mě holky ukecaly, abych šla za nimi na novorozence. Dlouho jsem váhala. Vše se učit znova, když tady už jsem byla zaběhnutá… Nakonec jsem změnila odděleni a byla to ta nejlepší věc, co jsem mohla udělat.
Jediné co bych se ještě snažila zjistit je kolektiv. Zda není nějaký hrozný. To dnes bývá dosti častý jev. Jinak bych kvůli dětskému dojížděla delší cestu.
A peníze nabízejí obě nemocnice stejné? U nás v okolních nemocnicích je i 10 tisíc rozdíl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
559
4.2.21 23:21

Do práce to mám 20 km a ostatní co jedou přes město a mají to do 10 km tak jim to trvá i půl hodiny. Já to mám cca 20minut záleží na provozu ;)
Ale raději jsem si vybral práci co mi baví než s nechutí chodit někam v místě bydliště ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8415
5.2.21 08:08

Zakladatelko-ještě mě napadla jedna myšlenka. V nemocnici vzdálené 15 km je také dětské oddělení? A byla by šance, že se tam brzy uvolní nějaké místo? U nás se dá s hlavní sestrou domluvit. Pokud na dětském není místo, tak se nastoupí jinam a počká se, až se uvolní a potom se sestra přeřadí. My teď víme, že na interně je sestra, co chce nastoupit k nám. Máme dvě mladé holčiny, co budou plánovat za cca 2 roky děti. A dvě sestry okolo šedesátky, co odejdou časem do důchodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.2.21 09:18

Ahoj tady zakladatelka. Děkuji za názory.
@lasička1 Ano, dětské tam je, ale neplánují v nejbližších cca 5letech změny. Jsou tam paní ve věku 45 + co již děti mají, takže tam se těhotenství nepředpokládá. No, prozatím se přikláním k dětskému :)

• Citovat
  • Nahlásit
8415
5.2.21 11:33
@Anonymní píše:
Ahoj tady zakladatelka. Děkuji za názory.
@lasička1 Ano, dětské tam je, ale neplánují v nejbližších cca 5letech změny. Jsou tam paní ve věku 45 + co již děti mají, takže tam se těhotenství nepředpokládá. No, prozatím se přikláním k dětskému :)

To je dobře. Dětské je mnohem příjemnější než interna. Samozřejmě i tady se setkáš s nepříjemnými diagnózami, které se ti vryji do paměti. Ale převládá to pozitivní.
A podmínky jsou u obou nemocnic přibližně stejné?
A to oddělení dětského znáš? Myslím tím organizací práce. Kolik je počet lůžek, kolik pracovníků na směnu. Jak se řeší třeba víkendy, dovolené, požadavky na služby. I to jsou pro mě zásadní otázky.
Někdy je koliktiv tak hnusný, že si hází klacky pod nohy. Nevymění služby, nerespektují požadavky. Nemáš žádný víkend čistě volný…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1181
5.2.21 11:49

Ahoj, běž prosím tě na to dětské, protože jestli tam někdy bude moje dítě, tak chci aby ho ošetřovala sestra, pro kterou je ta práce splněný sen a né sestra, která je tam jen proto že to má blíž do práce :jazyk: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2076
5.2.21 22:30

Když nevíš, tak si hoď mincí - panna, nebo orel. Ne proto, že by mince za tebe rozhodla, ale proto, že než dopadne, budeš vědět, co bys chtěla, aby padlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat