Dilema jménem věk

Anonymní
11.3.16 20:30

Dilema jménem věk.:

Vím, že teorie je teorie a praxi přinese život - a to, že někdy umí pořádně překvapit. Pojďme se podělit o to, jak kdo nahlížíme na věk.

Jaký je pro vás vhodný věkový rozdíl mezi partnery? A co už je moc? Je věk pro vás hodně důležitý? Kdy je vhodná doba na první a poslední dítě pro ženu? A kdy pro muže? Kdy to vnímáte naopak jako příliš brzy?

Já měla první dítě už v 17. Jistě, není to ideální situace. Ale ustáli jsme to - dokonce jsme s partnerem zůstali spolu a nyní už jsme manželé. On je o 10 let starší, než jsem já. Přijde mi to jako dobrý rozdíl - především proto, že já vždy byla mírně vyspělejší, než moji vrstevníci. A se 17 letým puberťákem jsem si tehdy neměla co říct. Kdybychom se však potkali o pár let později, já měla 25 a on 35, zřejmě bychom se dohromady nedali. A kdyby jo, přišlo by mi, že jeho věk už je na první dítě vysoký, i když teď mají běžně muži děti až v 50. Netvrdím, že je naše situace ideální a že to tak má být, ale jsem spokojená a neměnila bych. Zajímá mě však, jak je to u párů, které to mají jinak. Jak to vnímáte vy jako správné?

Bylo těžké si to vybojovat, ale nyní jsme klasická rodina. Máme 2 skvělé děti (12 a 6) a žijeme spokojeně. Až nyní ale rozumím mírnému pohoršení okolí nad těhotnými náctiletými. Ne, že by se o dítě neuměly v tom věku postarat (i když rozhodně materiálně to nedoáží), ale sama bych pro svou dceru chtěla jinou budoucnost - aby měla možnost studovat, rozhodovat se, co se životem, poznávat svět…ale ani bych ji nepřála, aby přišla o ten krásný pocit z mateřství.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13778
11.3.16 20:35

Podle mě na věku nezáleží, pokud je to ten pravý/pravá ;) Ale ideální je do +- 10 let rozdíl věku, bych řekla :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3193
11.3.16 20:35

Manžel je odeme dva roky, rodiče jsou od sebe 6 let, sestra má o 17 let staršího přítele :) neřekla bych, ze jde o datum narození, ale o ten duševní věk a vyspělost, pravda, v praxi se o sestricku bojim, ze ji prestane partner stacit a bude zklamaná, ale zatím je šťastná jako nikdy, rozumí si s ním mnohem víc, než s ex, který byl ve stejném věku.. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
854
11.3.16 20:41

Nas rozdil je 16 let

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
381
11.3.16 20:46

Ono je na to těžké odpovědět, ale opravdu teoreticky si myslím, že:

• Ideální věkový rozdíl je do 8 let
  • První dítě pro ženu 22-27 let
  • První dítě pro muže 28-35 let
  • Poslední dítě pro ženu cca 36 let
  • Poslední dítě pro muže cca 42 let

Ale je to orpavdu jenom teoreticky, jak to vnímám. Věk je důležitým, ale rozhodně ne nejdůležitějším a jediným kritériem. Ale to sama píšeš =)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5812
11.3.16 20:47

Dycky si vzpomenu na Jitku Němcovou a Vávru, byl mezi nimi rozdíl 40let a 40 let spolu prožili… ale mě by mrzely ty děti a navíc kolik chlapú a v jakým stavu se tý stovky dožije? jinak ano, strom života je zelený a kolem mě funguje víc variant a já osobně jsem měla rozdíly kolem 12let ve prospěch partnera, nějáká vzplanutí i s vrstevníky a lehce mladšími, ale to nemělo dlouhého trvání, ale byly jiné problémy než věk a rozdíl, proč to neklaplo u všech…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.3.16 20:52

Anonymně, nejedná se o mě: sestra začala chodit se svým manželem v jejích 17 letech, on byl o 18 let starší. Vztah jim naši zakázali, oni si ho vybojovali, vše bylo ideální, on si rozuměl s našima jako nikdo jiný.. Po několika letech se vzali, narodili se jim dva synové. Oslavili 10 let od svatby a jeho 50 narozeniny. Dnes je sestře 35 a je necelý rok rozvedená. Žili spolu cca 15 let, dokud byl i on „mladý“, vše bylo v pořádku. Jenže v tomto věku rozdíl skoro 20 let je opravdu dost. Přestali si rozumět, shodovat se v názorech, věkový rozdíl se projevil, i když dělali, co šlo.
My jsme s manželem stejně staří, letos slavíme 10 let od svatby, jsme spolu 14 let. Vztah máme skvělý, dalo by se říct ideální a věřím, že tím, že spolu rovnoměrně stárneme, zůstane to tak i nadále.

• Nahlásit
  • Citovat
1724
11.3.16 20:55

S manželem máme rozdíl 2 roky a pro mě je ideální :)
Co se týká věku pro dítě, u žen 25-28, můžu do 40. Horní hranice u žen 37, u mužů 45. Ale jsou to jen čísla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3399
11.3.16 20:59

Kamarádka a její přítel jsou od sebe 21 let a mají spolu 3 letýho kluka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5940
11.3.16 21:06

Nemohla bych mít partnera starší víc jak 5 let…co jsou v mém okolí velké věkové rozdíly, vždycky si řeknu, že by jim mohl dělat otce. :nevim: Pro mě to prostě není, nešla bych ani do výrazně mladšího muže.
Manžel je o rok starší a to mi příjde akorát.
A věk na dítě? Holky po 22. roce a chlap po 28., rodit nejpozději ve 40 a stát se otcem tak ve 45.

ttt

Mikina

fda 180 Kč
  • 40, 42

Lodičky

fda 200 Kč
  • 40

Maxi sukně

fda 400 Kč
  • 42, 44
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
917
11.3.16 21:10

Podle mě je věk důležitý a je dobré se řídit tím pravidlem, aby partner nebyl mladší než polovina věku + 7 (takže nejmaladší vhodný pro 26 letého člověka je 26/2+7 = 20). Tvoří to dobrou hranici, která se s věkem posouvá.

Pokud by se na věk nehledělo, tak můžou vznikat něpříjemné situace, kdy někdo 40 letý je s někým 17 letým.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4921
11.3.16 21:28

Mě když bylo 18 tak mi chlapi starší o 10-15let dost imponovali, vrstevníci mi připadali jako puberťáci. Dnes je mi 39 a většina padesátníků na mě působí jako dědkové a jsem šťastná, že doma takového starce nemám :D Ideální věk na dítě :think: U žen 20-40let, u chlapa 25-45let ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2456
11.3.16 21:30

Člověk míní, pánbůh mění. V pubertě jsem měla ideál partner o 2 roky starší a první dítě v 21 letech. Dopadlo to tak, že manžel je o 3 roky mladší a dítko se podařilo ve 30 letech. Jinak partnery jsem měla staršího o 13 let i stejně starého, ale neklapalo to. Velké věkové rozdíly pro mě nejsou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
559
11.3.16 21:41

Ahoj, ja jsem mela vzdy pomyslnou hranici, ze bych nesla do vztahu s muzem, ktery by byl vic jak o deset let starsi. Taky me to vic tahlo ke starsim, s vrstevniky jsem si nemela co rict. Prvni pritel byl o sest let starsi, druhy byl o par mesicu mladsi a ve vysledku to bylo des. Bylo to trochu, jako se starat o dite. S manzelem jsme o devet a klape nam to vyborne. Potkala jsem ho, kdyz mi bylo 24…
Nevim, jestli ti pomuze moje zkusenost. Mamka me mela v 18, takze taky docela mlada maminka. Kdyz mi bylo asi 11, tak si mela na takovy divci povidani. Probrala se mnou jak funguji zenske organy a pak takove trochu dospelejsi veci jako jak by se mela slusna holka chovat, co uz neni moc pekne chovani, jak ruzne zenske muzou byt. Ze je moc fajn, kdyz ma zenska deti, rodinu…ale taky, ze neni kam spechat a je fajn i dulezite mit vzdelani…a taky mi dala jedno ujisteni, ze kdyby se nahodou stalo a ja mela dite jeste pri skole, tak ze mi pomuzou, abych mohla skolu dodelat. Na me tady tohle ujisteni pusobilo tak, ze jsem byla v klidu. Neznamenalo to ale, ze bych se chovala nezodpovedne. Mamciny rady jsem si vzala k srdci a prala si (a chovala se tak), aby mamka byla babicka a ne znova matka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22692
11.3.16 22:08

Mám to jako ty. Myšlením jsem byla ve 20 jidne, jak vrstevníci. Mám za sebou pár krátkých vztahů - takové to oťukávání a dva vážné. Nejmenší rozdíl byl 6 let. S manželem jsme 9. Pro mě je pomyslný strop 10 let. Scházela jsem se i s klukem starším o 11 let a určitě bylo zásadní, že jsem se nezamilovala, tak jsem jsem měla, ale ten věkový rozdíl mě taky brzdil :oops:
Mám kamarádku, co má chlapa asi o 15 let staršího a to už je na mě moc. Teď je to OK, ale co za 20 let :think: A navíc, když pak mají tak „staří“ chlapi děti, co bude, až dětem bude 20 a rodičům 60 :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama