Diplomovaný farmaceutický asistent

Anonymní
26.10.20 21:08

Diplomovaný farmaceutický asistent

Zdravím,
Nepracuje tady nahodou nekdo v lekarne? Potrebovala bych co nejvice informaci o farmacii. Klidne i ti co nemaji vystudovano, ale maji nejake informace. Byla bych rada za co nejvice informaci. Dcera, je v osme tride a chtela by byt lekarnice. Tak jestli ji nejprve staci normalni zdravka a ze zdravky na vyssi odbornou skolu farmacie a nebo gymnazium a az pote na vyssi odbornou skolu farmacie? Je na ty skoly velky naval? Primo kdyztak v Olomouci.Budu moc rada za vsechny informace. Jinak se moc omlouvam, nevím jestli jsem to dala do spravne kategorie :oops: Diky moc :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
42
26.10.20 21:22

Jestli chce být dcera lékárnice, tak musí vystudovat vysokou školu obor farmacie (pětiletý magisterský obor). Ten je v Hradci Králové nebo v Brně.

Farmaceutický asistent je „pouze“ laborant, který nesmí vydávat léky na recept, jen na volném prodeji a stačí vyšší odborná škola.

Na obě školy bych doporučovala spíše gymnázium než zdrávku.

Na farmaceutického asistentka nevím jaký je nával. Na klasickou farmacii nával je a je to jedna z nejtěžších VŠ vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
214
26.10.20 21:30

Podle me by jeste lepsi pro farmacii by bylo jit uz na střední chemickou skolu. Za prve si behem ctyr let ujasni jestli je to pro ni a za druhe se ji bude lepe potom studovat ta VS. Bude toho umet co se tyka chemie daleko vice. Jinak souhlasim je to jedna z nejtěžších VS.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
338
26.10.20 21:39

Muze jit na zdravku i na gympl. Je to fuk. Pak pokud bude chtit byt farmaceut (vydej leciv na recept atd.) tak je treba petilety obor farmacie na VŠ. Pokud farmaceuticky laborant (volny prodej) tak vyssi odborna škola. Ale je v osmé třídě..kdo ví, jestli si nevymysli casem neco jineho. Sla bych na gympl a tam by se vidělo co dál…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
26.10.20 21:47

Normální zdrávka (zdravotní sestra) má naprosto minimum hodin matematiky a chemie, která je na farmacii nutností, takže to rozhodně jedno není..
Na některých středních zdravotnických školách jsou i obory zdravotní laborant (možná se to teď jmenuje asistent), to by bylo vhodnější.
Ale taky si myslím, že gympl je nejvhodnější, protože představa povolání v 8.tride je většinou trochu naivní…z gymplu bude připravená na jakoukoliv VOŠ i VŠ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
115
26.10.20 22:08

Pokud chce jít na farmacii, tak ať jde rozhodně na gympl. Byla jsem rok na farm. asistentovi a pak jsem přešla na farmacii do Brna. Chodila jsem předtím na osmiletý všeobecný gympl. Na farm. as. není velký nával, dostane se tam skoro každý. A měla jsem tam spoustu spolužaček z chemických škol, které se i 2× nebo 3× hlásily na farmacii a nedostaly se, takže není pravda, že by měly nějakou výhodu na farmacii.. Stejně je ta chemie na vysoké daleko těžší, na to vás na střední nepřipraví. Moje chemie z gymplu byla lepší, a to jsem z ní měla trojky, než ony jedničkářky z chemické střední… A to to byla prý nejlepší chemická střední v Praze. Po roce na VOŠ jsem šla na farmacii do Brna, tam je těžší se dostat, ale nevyhazují zde tolik a celkově je prostředí více „friedly“ ke studentům. Obě ty školy jsou srovnatelně těžké, ale v Hradci naberou daleko víc lidí, které pak v prváku a ve druháku vyhodí. Měla jsem i spolužačky, co po prváku v Hradci přešly do Brna. Říkaly mi, že učení je stejně, ale je to jinak poskládané lépe se zde studuje a taky vám tu pořád učitelé nepředhazují, že vás musí vyhodit a že jste jenom číslo, ale chtějí vás to tu naučit, abyste prošli u zkoušek, ne vás potopit.. Takže doporučuji gympl a pak uvidí, co ji bude bavit. :)

Edit: Překlep

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.20 22:23

@fyziowomen jasně, diky moc. Prave ze na vysokou farmacii se bojim potom, protoze dcera zase samy jednicky nemá. Nebo ted od osme se zacala vice ucit, aby se dostala tam kam chce, ale na farmacii jako na vysokou skolu to moc nevidim, samozrejme by to bylo super kdyby se tam dostala :mrgreen: ale vyssi odborna skola zatim bude asi stacit, ale je to jenom na ni. Mne je to jedno. At si najde povolani ktere ji bude bavit… takze si myslite ze na tom asistentovi neni nejak veliky naval? Myslim tim ze se hlasi treba 300 lidi a berou 30. Na strankach olomoucke vyssi odborne skoly je, ze na diplomovanou detskou a vseobecnou sestru se vyhlasuji 3. kolo prijimaciho rizeni. Sice nevim kolik lidi berou na toho asistenta, ale zda se mi to nejaky divny :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.20 22:25

@fyziowomen jinak popr. jak jste presla do Brna na vysku? Delala jste nejake zkousky nebo tak? Popr. Byly tezke?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.20 22:26

@Haleyy vsak jasne, to ja jenom zjistuji tak dopredu :D

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.20 22:35

Dobrý den, pracuji jako lékárník, pro výkon tohoto povolání je třeba VŠ (5 let), studium je opravdu dost náročné.. Jako střední školu jsem dělala zdravku- tehdy farmaceutický asistent jako klasická SŠ po základce.. Nyní je to VOŠ po jakékoliv SŠ s maturitou.. První 2 roky na VŠ to byl záhul- obecné předměty jako biofyzika, organická chemie apod. jsme měli my ze zdravky oproti gymnazistům horší, ale od 3. ročníku se to konečně otočilo a výhodu jsme měli my- odborné předměty ze zdravky a navíc jsme od počátku studia jasně vedli v laboratořích, měli jsme už návyky ze střední.. Takže buď jako SŠ gympl nebo chemickou průmyslovku- pár spolužáků s touto školou jsem na VŠ měla a v pohodě.. Klasická zdravka, myslím, moc společných předmětů s VŠ farmacií mít nebude.. Hlavně chemie a práce v laboratořích se tam asi moc neřeší..

• Citovat
  • Nahlásit
115
26.10.20 22:47
@Anonymní píše:
@fyziowomen jinak popr. jak jste presla do Brna na vysku? Delala jste nejake zkousky nebo tak? Popr. Byly tezke?

Normálně jsem udělala přijímačky a šla jsem od prváku. Z VOŠ mi nic na VŠ samozřejmě neuznali, ta náročnost zkoušek je o něčem jiném.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
115
26.10.20 22:53

Problém jiných středních škol je, že jak píše výše anonymní, tak dřív měli skvělou úroveň srovnatelnou či vyšší než gymnázia, ale dneska je dětí málo a úroveň se dost snížila, takže moji spolužáci na VOŠ měli problémy udělat i přijímačky na VŠ, hlavně z fyziky. Takže doporučuji hlavně vybrat kvalitní střední školu, ten gympl bývá často záruka, i když taky všechny gymply nejsou na přírodovědné předměty skvělé. V Brně byla nejhorší organika, pak už to člověk většinou udělal, co vím od kamarádek studujících v Hradci, tak u nich klidně vyhazují i ve třeťáku či ve čtvrťáku nebo dokonce od státnic, což mi přijde dost na hlavu, když už člověk udělal celých 5 let…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
115
26.10.20 22:55

Já jsem třeba s laborkama neměla problém, ale nakonec jsem po druháku odešla na fyzioterapii, ale spíš z osobních důvodů. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.20 23:09
@Anonymní píše:
Dobrý den, pracuji jako lékárník, pro výkon tohoto povolání je třeba VŠ (5 let), studium je opravdu dost náročné.. Jako střední školu jsem dělala zdravku- tehdy farmaceutický asistent jako klasická SŠ po základce.. Nyní je to VOŠ po jakékoliv SŠ s maturitou.. První 2 roky na VŠ to byl záhul- obecné předměty jako biofyzika, organická chemie apod. jsme měli my ze zdravky oproti gymnazistům horší, ale od 3. ročníku se to konečně otočilo a výhodu jsme měli my- odborné předměty ze zdravky a navíc jsme od počátku studia jasně vedli v laboratořích, měli jsme už návyky ze střední.. Takže buď jako SŠ gympl nebo chemickou průmyslovku- pár spolužáků s touto školou jsem na VŠ měla a v pohodě.. Klasická zdravka, myslím, moc společných předmětů s VŠ farmacií mít nebude.. Hlavně chemie a práce v laboratořích se tam asi moc neřeší..

Je to asi osobní, ale mohla bych se vás zeptat na plat? Co jsem se ted tak divala tak na diplomovanyho farmaceuta je okolo 20 tisic?! Coz mi prijde hrozne malo..

• Citovat
  • Nahlásit
4012
27.10.20 06:51

Na VOS na farmaceutickeho asistenta muze jit z jakekoliv stredni skoly a pochybuji, ze by tam byl takovy naval, ze by se nedostala. Ale nez to udela, seznam ji s nejakym pracovnikem z terenu, at vi do ceho jde. At ma moznost si to jeste rozmyslet. VOS se da delat dalkove v jakemkoliv veku, prezencne i dalkove.

Pokud by uvazovala o VS farmacie, tak nejlepsi je jako vychozi zaklad gympl, idealne s rozsirenou vyukou chemie. Dalkove se delat neda. Ale fakt bych si rozmyslela jestli ji tam poslat. Ta skola je tezka, prace mizerne zaplacena a budoucnost lekaren silne nejista.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat