Dítě 14 měsíců, těhotenství a štěně

Anonymní
1.1.20 20:51

Dítě 14 měsíců, těhotenství a štěně

Ahoj všichni, můj dotaz je zejména na ty z Vás, kteří si pořídili štěňátko kolem roku prvního dítěte a v té době čekali druhé miminko. S mužem se již několik dní bavíme na téma pořízení pejska. Před deseti měsíci nám zemřela v 16 letech naše fenka, kterou měl manžel od deseti let. Její odchod byl velmi bolestivý pro nás oba, pro chlapa snad ještě více, jelikož s ní prožil větší část svého života a byla u všeho důležitého. Nechyběla ani na našem prvním rande, svatbě a čtyři měsíce byla nejlepší chůva pro našeho syna, pak nám jí vzala rakovina. Po jejím odchodu jsem si moc přála nového pejska, manžel nesouhlasil, nebyl na to připraven. Respektovala jsem to. Přesto si ale myslím, že by to v tom únoru bylo lepší. Malý byl ještě hodně malý, dneska je to hyperaktivní ďáblík, s kterým se nenudíme. Přesto si myslím, že pejska zvládneme i s malým dítětem a druhým na cestě. Překvapila mě ale reakce okolí, všichni až na tchanovce nás od toho odrazují a klepají si na čelo. Proto jsem trošku na vážkách i když jsem na druhou stranu hrozně ráda, že se nám taťka rozhoupal a s pejskem souhlasí. Ještě nedávno tvrdil, že už psa nikdy, že už nechce znova zažívat tu bolest při odchodu. No ale s odstupem času nám oboum psí kámoš chybí a snad čím dál tím víc. Těšení na štěňátko mi ale trošku kazí okolí. Proto jsem si přišla pro radu sem, zda někdo pořídil štěně k malému dítku, kterému za pět měsíců přibyde sourozenec. Budu se těšit na každý názor ;).

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3450
1.1.20 21:00

Ahoj, my jsme si poridili stene ke dvema malym detem (4 a 2), kdyz jsem byla tehotna se tretim ditkem. :lol: :mrgreen:

Nebudu rikat, ze to byla pohoda, nekdy to bylo narocne, ale jsem rada, ze jsme do toho sli, soucasny pes je skvely partak a prochazky (chodim s nim behat) s nim mam jako svuj relax a chvile bez deti. ;) :pankac:

Co rozhodne doporucuju, dobre vybrat plemeno i jedince z vrhu, dobreho chovatele, ktery da stenatku dost a nepodcenit vychovu. Hodne stesti! :kytka: :hug: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14902
1.1.20 21:02

Ne, takovou kravinu bych nikdy neudělala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3450
1.1.20 21:04

Jo a jeste doporucuju hodne zvazit sve sily a moznosti, je to zavazek na minimalne 10-15 let. ;) :palec: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
224
1.1.20 21:05

Musis pocitat s tim, ze stene v prvnich mesicich bude proste jako dalsi male dite. Určitě to narocne bude, na druhou stranu oba vite co obnasi pece o psa. A jako rodina budete mit partaka, ktery bude vyrustat spolecne s detmi coz si myslim ze za ten narocnej zacatek stoji. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
444
1.1.20 21:05

Já sem si pořídila štěně na jaře, sice ne k malému dítěti, ale musím říct že si nedokážu
představit, že bych k tomu měla ještě batole a další na cestě. Je pravda, že největší záhul je první měsíc než se naučí vykonávat potřebu venku, s manželem jsme z toho teda byli utahaní, neustále ji dávat ven aby se tam vyčůrala, vykakala, kolikrát to udělala i doma, takže neustále uklízení, ale jde o první měsíc, my k ní máme ještě staršího, takže jsme to měli zlehčený. Ale musíš si uvědomit, že stěně je nevybouřené a cca za těch pět měsíců se bude dostávat do hlavní puberty a bude vyžadovat pozornost a bude blbnout a zvládnout to se dvěma dětmi bude záhul. Samozřejmě záleží co si vybereš za plemeno a jestli pes nebude třeba jen venku. A spíš bych doporučila fenku, jsou klidnější, staršího máme kluka a ten fakt řádil jako štěně, fena je poddajnější. Nám se mimčo má narodit na jaře a jsem ráda, že fenka nebude už úplný štěňátko, v tvém případě bych to hodně zvážila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
393
1.1.20 21:08

Já osobně bych si toho nešla. Štěně potřebuje výchovu a s dvěma takto malýma dětma si myslím, že budeš mít co dělat. Počkala bych, až bych viděla, že mám situaci pod kontrolou, že bude dostatek času i pro pejska.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
792
1.1.20 21:08

Ne, sotva stiham dve deti, jejich školu, školku, krouzky, doktory.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
138
1.1.20 21:10

A kde chcete vzit cas na vychovu psa, s miminem a malym ditetem? ja jsem stastna, ze mam k nasemu ditku uz odrostleho psa, ktery posloucha lip nez dite a na rozdil od nej na zavolani prijde :) vi jak se chovat, kde curat a kde necurat, nic nekouse, ma pubertu za sebou a „nevytlouka si parohy“.
je to blbost…pockejte 3 roky. muzete chodit vencit pejsky do utulku, jestli vam chybi psi spolecnik :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.1.20 21:14

Já bych do toho nešla. Také jsme nedávno přemýšleli nad pejskem. Čtvrt roku zpátky jsme konečně koupili byt, tak jsme chtěli mazlíčka, parťáka k dětem. Ale čím víc jsme nad tím přemýšleli, tím nám bylo jasnější, že je to blbost. Mladší nám teď nastoupil do školky, já do práce a máme co dělat, abychom vše stihli. Nedokážu si představit mít do toho ještě psa. A to jsem na tenhle okamžik čekala roky (až děti povyrostou a budeme ve vlastním), ale teď jsme rádi, že jsme rádi a pejsek by byl doma hodně sám. Proto jsme se rozhodli ještě počkat, ikdyž jsem z toho smutná, ale teď vím, že bychom to nedali.

• Nahlásit
  • Citovat
1940
1.1.20 21:15

Ne, pockala bych až budou děti trochu větší. Teď sme byli na návštěvě kde bylo štěně jezevčíka a bylo docela těžký uhlídat aby na malou neskakal a nekousal ji. Nedokážu si představit lítat kolem 2 dětí a ještě do toho se starat o štěně/dospivajiciho psa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.1.20 21:29

Pokud máte dům, tak by to neměl být problém, ale do bytu by mi to taky nepřišlo jako úplně vhodná doba, ani ne tak kvůli malému dítěti, ale tomu těhotenství… Pamatuju, že 8. A 9. měsíc jsem pokaždé protrpela, pohyblivost byla hodně omezená :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.1.20 21:38

Vidím, že ve velké většině se zde shodujete s názory lidí z našeho okolí. Musím říct, že to dává smysl, je nám jasné, že pokud by jsme se přeci jenom pro pejska rozhodli, budou první měsíce záhul. Je jasné, že je něco jiného dospělý vychovaný pes a něco jiného malé štěně. Je pravdou, že všichni z rodiny, kamarádi, známí co mají dítě a psa měli buď první psa a v jeho dospělosti přišlo dítko nebo přišel pejsek minimálně po dvou letech od nejmladšího dítěte. Manžel měl naší Vendulku od deseti let, takže se již dokázal postarat více méně sám jen s malou pomocí rodičů, takže nevadilo, že v té době bylo v rodině malé dítě (bratr mého muže) protože nebyla veškerá starost na rodičích, ale ve velké většině na nejstarším dítěti, takže to byla jiná situace. Já právě nikdy štěně nezažila, muže jsem si našla v době, kdy bylo Vendulce 10 let a byla to hodná, vychovaná psí dáma, takže to bylo o něčem jiném a zřejmě si nedovedu tak úplně představit co obnáší štěňátko. Já bych se nebránila ani dospělému vychovanému pejskovi z útulku nebo od lidí, ale manžel chce zase stejné plemeno i stejnou barvu akorát tentokrát s průkazem původu. Myslíte si, že dospělý pes, samozřejmě vhodně a důkladně vybraný by byla lepší volba? Za předpokladu, že by se mi povedlo přesvědčit chlapa?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
1.1.20 21:40

My si pořídili psa ve 2 letech nejmladšího, starším bylo 8 a 9 let. Jenže jsem neplánovaně otěhotněla 2 týdny poté, co jsme si ho přivezli domů, takže to nebylo úplně jednoduché. Nešlo ani tak o venčení, ale celkově o výchovu a aspoň základní výcvik. (A stejně je to útěkář, no.) Na výstavy jsem mohla zapomenout hned. Být tebou, počkám si, až děti trochu odrostou a budou třeba moct zůstat doma, zatímco ty vencis. Anonym kvůli tomu neplánovanému otěhotnění, nikde to nehlasame a nechci, aby to jednou dítěti někdo vmetl do očí, že je už „navíc“.

• Nahlásit
  • Citovat
1304
1.1.20 21:41

Jděte do toho. :hug:
Nemám z vas jako rodiny pocit, ze byste nevěděli, do ceho jdete a co děláte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama