Kotě na vodítku

31.12.19 00:31

Kotě na vodítku

Dobrý den, mám ctyrmesicniho kocourka. Zijeme v bytě a přemýšlela jsem, zs bych ho zacala brat na procházky ven. Koupila jsem vodítko a učím hi si na to zvykat. Myslite ze muzu vzit kocourka ven i ted v zimě? Nebo radeji počkat az bude tepleji? :) dekuji za rady a odpovědi! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

11838
31.12.19 00:49

Nebrat vůbec. Až ti jednou uteče na strom, tak se na tom vodítku někde uškrtí. Pokud je to šlechtěná kočka, tak ven nepotřebuje. Pokud je to obyčejná kočka, tak nemá v bytě co dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1451
31.12.19 00:50

Pockala bych na jare az bude mit aspon pres 1,5kg a radne naockovan, odcerven, my naseho brali asi v pul roce ale krcil se na zemi a mnoukal, bal se kazdeho zafoukani, vyletu ptaka z keru, zkouseli jsme asi trikrat, a pak jsme se na to vykaslali at zbytecne nestresuje. Ale kamaradka ma mainskou, takze velikostne civava a ta chodi fakt jak pes, i do restaurace si ji bere a je vzdy stredem pozornosti. Na ig jsem videla ucet nejakeho paru z prahy ze kote vozi v kapuci, kocka s nima splha po horach, ale to je asi jeden kus z 1000

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39790
31.12.19 00:56
@Janli píše:
Nebrat vůbec. Až ti jednou uteče na strom, tak se na tom vodítku někde uškrtí. Pokud je to šlechtěná kočka, tak ven nepotřebuje. Pokud je to obyčejná kočka, tak nemá v bytě co dělat.

Tak s vodítkem těžko uteče na strom. Tak o jakém škrcení mluvíš? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11838
31.12.19 00:59

@lucenka tak stačí, aby na něj štěknul pes, kotě se jí může vytrhnout a instinkt velí vylézt na strom. Kočky se oběsí i na obojcích proti blechám, natož na vodítku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3073
31.12.19 01:03

Ahoj, máme doma orientální kočky a ti chodí normálně s námi na vodítku ven, mají to rády. Jen doporučuju kšíry. Teď jak je zima je ven nebereme, nemají podsadu a obleček není tak teplý. Co máš za rasu? :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39790
31.12.19 01:08
@Janli píše:
@lucenka tak stačí, aby na něj štěknul pes, kotě se jí může vytrhnout a instinkt velí vylézt na strom. Kočky se oběsí i na obojcích proti blechám, natož na vodítku.

T

Ak musí to vodítko pevně držet. A tedy naše kočky mívají v létě obojek a žijí. Stejně tak sousedům, kteří je mají venku celoročně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
629
31.12.19 01:15
@Janli píše:
Nebrat vůbec. Až ti jednou uteče na strom, tak se na tom vodítku někde uškrtí. Pokud je to šlechtěná kočka, tak ven nepotřebuje. Pokud je to obyčejná kočka, tak nemá v bytě co dělat.
Čemu jako říkáte obyčejná kočka? A proč by nesměla do bytu? 8o
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
629
31.12.19 01:19

@Anetska mám doma dvě kočky. Jedná je naucena od malého kotěte na kšíry na králíka. Teď si jen řekne že chce ven. Úplně v pohodě nám to jde. Druhý k nám přišel starší a toho jsem to už nenučila. Nechtěl.
Já bych ji zkusila aspoň kšíry pomalu nasazovat a vzít ji třeba i na 2 minuty ven. Aby věděla proč se tak děje :) proč to vodítko má. Starší kočka se učí špatně..
Jinak bych se toho fakt nebála :) jen dávat pořádně pozor :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
257
31.12.19 01:59

Když sem bydlela v paneláku, tak tam chodila pani s kočkou na kšírách. Postupně se tak naučila, že později ani kšíry nepotřebovala a chodila za tou paní jako pes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
257
31.12.19 02:05

No a jak říká @Jessica4 určitě bych jí teď doma nasadila kšíry, aby si na ně zvykla, ono jí to nebude příjemné. Tak ze začátku nasadit a hned sundat a pak tu dobu prodlužovat. Až si zvykne na kšíry, tak bych jí dala vodítko a chodila s ní klidně jen po domě možná na minutku ven když by chtěla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
512
31.12.19 02:26

Tohle není pro každou kočku. Některé to nesnesou.
Taky mám tu zkušenost, že když fakt chce, tak se i z toho kočičího vodítka vyvleče. My jsme takhle venčili jen na oplocené zahradě, jinde bych si netroufla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.12.19 03:36

Určitě venčení kočičky nedoporučuji.. Našeho milovanýho kocourka jsme to taky naučili a velmi rychle si zvykl. Vyžaduje si procházku i třeba 5 krát denně a jak mile se s ním nejde mstí se tím, že močí u vstupních dveří nebo u dveří do pokoje. :oops: :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
3030
31.12.19 07:33

Kdysi jsem to chtela z naivity na nasi kocce taky vyzkouset. Ale to bych musela chodit jedine tam, kam chtěla ona, jako příkopem apod. Kdyz jsem chtela zmenit smer, tak si demonstrativne lehla na zem a i kdyby se mela nechat tahnout po sterku, tak to s ni ani nehlo :D Po dvou prochazkach jsem se na to vykaslala a chodí si ven uz deset let sama, kam chce, vecer se vraci domu. Ale je to obyc kocka. Jestli mas nejakou preslechtenou citlivku, tak si ji nech doma. Jestli ne, tak ji poustej normalne a vykasli se na traparnu s voditkem.. Na to sis mela poridit psa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49209
31.12.19 07:41
@Anetska píše:
Dobrý den, mám ctyrmesicniho kocourka. Zijeme v bytě a přemýšlela jsem, zs bych ho zacala brat na procházky ven. Koupila jsem vodítko a učím hi si na to zvykat. Myslite ze muzu vzit kocourka ven i ted v zimě? Nebo radeji počkat az bude tepleji? :) dekuji za rady a odpovědi! :kytka:

Já mám dva kocoury, starší se bojí a mladšímu se to docela líbí, občas ho takhle vezmu, zima kočkám nevadí.. nevim, co to je za plemeno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama