Petardy a naši mazlíčci

682
30.12.19 09:18

Petardy?

Ahoj všem,

blíží se Silvestr a u nás už celý měsíc jedou petardy. Jednou dokonce tak blízko, že jsem to slyšela až do sprchy v koupelně (která nemá okna). Náš psík to v bytě zvládá docela dobře, ale jednou nám ji hodili skoro pod nohy malí smradi, to jsem je pak seřvala na tři doby. Nesnášim petardy, přijde mi to uplně zbytečné, jak to máte vy? Pouštíte, jste pro, nebo proti? A co vaši mazlíci? Máte třeba nějaké tipy, jak to s nimi zvládnout?

Díky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
35
30.12.19 09:27

Ja jako mala milovala pulnocni ohnostroj, ale jinak jsem se bala, protoze klasika, deti a nebo uz priopiti volove jsou schopni hazet to pod nohy a tak.. do ted mi to neni prijemne. Navic, kdyz jedu pres den s kocarkem a malicky se vzdy vzbudi, protoze se lekne, kdyz to vybouchne nekde pobliz. Kazdorocne zustavame na Silvestra doma, protoze mame fenku labradora. Uz ma 12 roku a je z toho uplne vydesena.. nechce ani ven.. Pri venceni se vycura a utika domu se stazenym ocasem, ihned se schovat k nam pod nohy :,( navic to pred barakem lita uz od Vanoc

Příspěvek upraven 30.12.19 v 09:31

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3573
30.12.19 09:27

,,Kolik vypustis petard, tolikrat jsi retard"

Jinak tupé vypousteni a hazeni rachejtli nekde na chodniku ostatnim pod nohy taky k nesnasim :roll: To je fakt zabava pro blbecky. Ale na profi ohnostroj se podivam rada. Psa nemame. Ale moje trileta holka z toho ma smrtelnou hruzu. Na Silvestra, az bodou opili sousedi palit hlava nehlava, se s ni doma asi zblaznim..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2053
30.12.19 09:34

Nesnáším rachejtle. Je to podle mě opravdu hloupá zábava. Zvířata v přírodě trpí, jsou vyděšená, dezorientovaná…Spousta se jich zbytečně zraní (když například do něčeho narazí apod.) Ještě třeba nějaký organizovaný ohňostroj ve městě na 20 minut, ale to, jak lidé dělají kravál několik dní, všude možně… :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
173
30.12.19 09:36

Nemám problém s těmi co nedělají tolik hluk. Jako jsou vcelicky, nebo ty tyčky do ruky co se dají pouštět z balkona ale co nesnáším a zakázala bych prodej jsou delobuchy a rachejtli tohoto tipu. Pro zvířátka co to špatně snáší, je nejlepší dojít na veterinu a koupit prášek na uklidnění, pejsek, kočička to většinou prspinkaji :srdce: ale nezavirat do koupelny, to nechápu :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35

Tento rok se to vsude resi a je to dobre :andel:

Příspěvek upraven 30.12.19 v 09:36

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21217

Profi ohnostroje mam rada, petardy nesnasim. Tady na Silvestra na vesnici to odpalujou, sotva se setmi.

Podotykam, ze nas pes je naprosty flegmatik a petardy mu jsou jedno.

Jen nechapu, ze to lidi kupuji. Pro mě to je vyhozena pětistovka za balik petard a radsi bych si koupila uherak nebo něco na sebe nez petikilo vyfoukat do vzduchu…

A korunu tomu dodá náš Vietnamec - ten, co neprodá během prosince, pak na Silvestra odpálí, takže tu máme novoroční ohňostroj hadr… :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21221
30.12.19 09:37

Silvestrovský ohňostroj ta o půlnoci nebo pak novoroční oficiální mi nevadí, s tím člověk počítá a ta čtvrt, půlhodinka se dá přežít, všechny ty světelný efekty mám moc ráda. Za ty ostatní rány, úplně nesmyslně už od Mikuláše, na Silvestra ve tři ráno apod., čím hlasitější, tím lepší, bych bez milosti fackovala :zed: Jeden z pejsků nám před pár lety odešel 1. ledna (museli jsme ji nechat uspat, asi mrtvice nebo něco podobnýho) a shoda náhod to asi úplně nebyla :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16047
30.12.19 09:37

Kokotti obého pohlaví co nezvládají mít nějaký rozumný vliv na svůj život si to holt kompenzují tím, že musí dělat co největší BUM.

A překvapivě jim to nepomůže. Udělají smrad, otráví vzduch (doslova) způsobí hluk a furt jsou stejné nuly, jen s karmou zhoršenou o ten poblbaný ohńostroj.

Pravda - asi je lepší utrácet za petardy, než jít vystřílet střední školu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2053
30.12.19 09:41

Jsem pro zákaz prodeje těchto dělobuchů, bohužel asi s tím nenadělám nic, nějakou petici jsem podepsala, ale stejně se nic nezmění…
Je to zábava pro jednoduché :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53033
30.12.19 09:41

Ja jsem od listopadu zakazala vlastnim detem, ze docasne nesmi u nas sami chodit v obci na hriste, protoze kluci kolem 10r. maji petardy a hazi si s tim, jak se jim hodi. Mam o sve decka strach, ze zrovna v blby monet se primotaji k tomu, kdyz se neco stane. Snad to v lednu utichne. Nekoupila bych to a ani nedala penize.
Mam rada ohnostroje, kdyz jsou organizovane, ale kazdemu do ruky ty petardy atd. nepatri.
Navic zvirata se boji, nedela jim to dobre.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.12.19 09:42

Zrušila bych to, jen to zbytečné stresuje zvířata a nejen ty doma, ale i venku. A děti taky. Někteří důchodci z toho mají taky strach.
Je to jen a pouze bezohlednost lidí. Já se na toto téma dokonce pohadala s kamarádem. Ten mi totiž řekl, že to každý těch pár minut vydrží a že to je tradice.
Kéžby pár minut! Často začínají už od Vánoc, včera někdo střílel petardy u nás před barákem a na Silvestra? Sotva se setmí a už to jede až do půlnoci. Nechápu co z toho ti lidi mají, jen to stojí plno peněz, kdyby ty peníze radši dali na něco důležitého a potřebného. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
2053
30.12.19 09:43
@Vandickka píše:
Tento rok se to vsude resi a je to dobre :andel:Příspěvek upraven 30.12.19 v 09:36

Ale vůbec ničeho se nedosáhne, nevěřím tomu :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
350
30.12.19 09:43

Na čem by pak prodejci vydelavali, kdyby se to zakázali… :think: my jsme teda petardy nikdy neměli, nehodlám do toho vrazet tolik peněz když to pak akorát zaneřádí vzduch. Máme koupený balíček prskavek a to je vše. Doma máme akorát kočku a te je to buřt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21221
30.12.19 09:44
@NickPaul píše:
Nemám problém s těmi co nedělají tolik hluk. Jako jsou vcelicky, nebo ty tyčky do ruky co se dají pouštět z balkona ale co nesnáším a zakázala bych prodej jsou delobuchy a rachejtli tohoto tipu. Pro zvířátka co to špatně snáší, je nejlepší dojít na veterinu a koupit prášek na uklidnění, pejsek, kočička to většinou prspinkaji :srdce: ale nezavirat do koupelny, to nechápu :zed:

Ano, naše fenka dostávala několik let „oblbovák“ od veterináře, protože to nesla fakt hodně špatně. Po něm prospala celou noc. A teď nevím, jestli ten poslední Silvestr to nějak nevyšlo, nebo nestačilo (bydlela jsem už jinde)… každopádně 1. ledna byla zmatená, motala se, napadávala na jednu stranu. A nedalo se už nic dělat :? Neříkám, byl to starší pes a měl toho dost za sebou, asi by tu už tak jako tak dlouho nebyla, ale mohla odejít později a hlavně bez toho stresu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat