Dítě 2,5 chodí po špičkách.

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
167
27.10.21 16:24

Dítě 2,5 chodí po špičkách.

Dobrý den,

naše malá 2,5r chodí často po špičkách. Dělala to převážně jen doma, myslela jsem, že je to hra. Nyní to dělá i venku v pevných botech. Četlajsem, že to dělají děti, které brzy chodily. Naše začala ve 13m a sama - žádné chodítka apod. Nemáte s tím někdo zkušenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
753
27.10.21 16:59

Dcera bude mít za měsíc 3. Začala chodit v 9 měsících. Občas tak chodí doma když nemá papuče, ale venku jsem si toho teda nikdy nevšimla.

Edit: jenom ještě upřesním že dcera se zvedla poprvé sama v 6 měsících u nábytku, cupitala kolem a pak najednou šla. Netahali jsme ji za ruce aby chodila, neměla chodítko. Vše sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17190
27.10.21 17:08

A opravdu to není hra? Umí chodit i normálně? Když potřebuje někam dojít a chůze je fakt prostředek pohybu, jde normálně? Mojí je rok a tři čtvrtě, chodí taky od 13m. Někdy chodí na špičkách, někdy jakoby do strany, někdy dělá dlouhé kroky, někdy mikro… Zkouší, co tělo dovede :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
167
27.10.21 17:18

@Ba-stet ano umi i normalne. Ale nechapala jsem, jak hodinu a pul venku na prochazce dokazala jit hofinu po spichkach :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17190
27.10.21 17:21

@Ajinac Hele, když nám bylo 10, tak jsme na táboře jednou ušli 7km s takovou tou říkankou Arizona, pěší zóna :lol: Já bych asi pozorovala, jestli tak nechodí hodně často nebo v určitých situacích. Jak mluví? Můžete to zkusit probrat? Kdybys byla na rozpacích, vždycky se můžeš zeptat dobrého fyzioterapeuta (i když myslím, že ten vždycky najde nějakou záminku na cvičení). Ale já bych řekla, že problém je to až tehdy, když dítě jinak chodit neumí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
167
27.10.21 19:41

@Ba-stet tak ted jste me rozesmala :lol:
Mluvi/nemluvi. Par slov+zviratka, ale nepokecame si. Jako mate pravdu, i po hodine chozeni to mize byt stale hra. Spise by me zajimalo, v jakem velu uz to je treba alarmujici a resit to. S fyzioter. mate pravdu, vzdy se neco najde (tohle jsme uz poznali u starsi dcery), tak tam se mi to zatim hnat uplne nechce. Spise by me zajimala rada, kdo to uz resil, kdy je to uz podezrele a co popr i sledovat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.21 19:42

Já takhle chodila až snad do doby než sem začala chodit do školy a někdy to dělám i teď :lol:
Nevidím na to nic špatného.

• Citovat
  • Nahlásit
2805
27.10.21 22:12

Mne to teda zas tak v pohodě nepřijde. Syn začal chodit po špičkách před druhým rokem a chodí tak i teď v necelých 7 letech. Na RHB a u fyzioterapeuta skoro bydlíme, cvičíme snad pořád a asi jen díky tomu se vyhnul operaci. Důležité je protahovat achilovky, ať se nezkrati. Musí většinu doby chodit normálně, po špičkách co nejméně, opravovat, upozorňovat na to. Nohy krom protahování masírovat, posilovat svaly klenby. A posilovat i střed těla, to s tím hodně souvisí. Teď mi po špičkách začíná chodit dvouletá dcera a na mě jdou mdloby…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17190
27.10.21 22:39

@Midaku A chodil i normálně, nebo ne? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2805
27.10.21 23:08

@Ba-stet jo, umí chodit i normálně, ale moc to nedělá, asi ani sám neví, proč. Prý je mu to na špičkách pohodlnější. On na nich umí i drepet, behat, skákat… v botech i bosky. Dle fyzio nosí správné boty. Když řeknu, jde v pohodě normálně. Ale jak se na to nesoustredi, je zase na špičkách.. nechápu, ale tak snad cvičením udrzime svaly nezkraceny a časem třeba bude i nevědomky chodit normálně. Postupně se to mírní, ale pořád je na špičkách víc než je zdrávo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat