Dítě 4. týden kašle

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
LLenule111
Závislačka 3400 příspěvků 3 inzeráty 29.11.17 13:36
Dítě 4.týden kašle..

Ahoj holky, malej(3,5) je už 4.týden doma s kašlem a rýmou..nejprve to začalo s dráždivým suchým kašlem, pak se kašel změnil na vlhký. Už jsme vyzkoušely desloratadin, stoptusin, mucosolvan, acc, fenistil kapky a teďka máme sirup erdomed. Přišlo mi že po erdomed nastalo zlepšení, malej skoro už nekašlal, ale dnešní noc to zase začalo a kašle stále.. S rýmou je to stále stejný, nejprve rýmu jsme odsávaly(sám smrkat neumí), ale teď se změnila rýma v zadní. Zítra jdeme na kontrolu k lékaři, tak nevím co dá zase za drahé léky, které pomohou jen na chvíli. Nějaká rada na úplné vyléčení?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
PapeJ
Ukecaná baba ;) 1997 příspěvků 29.11.17 13:42

@LLenule111 No,dcera na tom nebyla tak strašně, kašlala jen v noci, ale doktor nám doporučil Prospan, že to musí opravdu vykašlat a na noc Fenistil. Ale fenistil jsem dávala i předtím a záchvaty kašle měla v noci dál. TAk jsem dávala jen ten Prospan a za tři dny bylo po kašli. Jinak, když měla zadní rýmu, tak jsem dávala Sinupret, ten zabral dobře, spustil rýmu a začala odkašlávat, pak tedy ten Prospan. Ale na každý dítko zabírá něco jinýho, to je těžký :nevim:

astoret
Ukecaná baba ;) 1060 příspěvků 29.11.17 13:45

U nás dcera 23 m a kašla 3 týden a rýma taky, ted už to trochu ustoupilo, ale stejně, furt se to drží..u doktorky - říkala, že na poslech vše dobrý, dala stoptussin a fenistil na noc, na rýmu kapky a sterimar, říkala at přijdem jen, když se to zhorší, což se nehorší, já ji tam nechci táhnout, aby tam ještě něco nepřichytila, přes tel říkala, že když to lepší, nemusíme, dala nám na vyzkoušení taky jiné léky..říkala, že se to občas takhle táhne, má teploty? dcera občas lehce zvýšenou, ale ted už ani to ne, tak snad to brzo odezní, chodím s ní do kočáru na vzduch, občas na krátkou procházku, doma k nevydržení, furt jen lítá a zlobí, už se těším až budeme moc ven normálně..

zuzukobylka
Ukecaná baba ;) 1383 příspěvků 1 inzerát 29.11.17 13:50

Syn asi nastoupil do školky, že? Dcera po nástupu do školky marodila v podstatě od října do dubna-kašel, rýma. Vždy jsem ji nechala pořádně doléčit, šla do školky a za týden zase kašel. V květnu jsme to začli řešit na imunologii, přes léto brala předepsané léky, nakopla se tím imunita a musim zaťukat, že letos marodila jen jednou.
Jinak co nám ke konci pomohlo byla inhalace Ventolinu.
Ještě můžete inhalovat Vincentku, zvlhčovat doma vzduch, spát v chladnější místnosti.

jannina1
Závislačka 4179 příspěvků 29.11.17 13:56

..

Příspěvek upraven 29.11.17 v 15:36

smudlinky
Závislačka 2577 příspěvků 351 inzerátů 29.11.17 14:19

Pokud je první rok ve školce, je to bohužel běžné, že jsou děti častěji nemocné - musí se sžít s tamními bacily. Na rýmu se nám nejvíc osvědčila konvička rhino horn, chtělo by to taky naučit dítě smrkat aby mu sople nezůstávaly v dutinách, ale šly ven. Na kašlání je dobré zvlhčovat v bytě vzduch, držet dítě pokud možno v teple- syn třeba rád nosí nákrčník, vestičku. Celkem nám zabírá cibulový sirup- http://www.prostezdravi.cz/…up-na-kasel/

LLenule111
Závislačka 3400 příspěvků 3 inzeráty 29.11.17 15:36

Holky teploty měl první týden nemoci, to bylo nejhorší, teď už je to lepší bez teplot, ale ne úplně vyléčený. Uvidíme co nám zítra řekne doktorka.. Na průduškách to nemá a na ATB to není. V září začal chodit do školky, v říjnu začal chybět a v listopadu byl 3 dny ve školce.

Topgal
Stálice 79 příspěvků 9 inzerátů 29.11.17 19:14

Mám to doma taky, syn začal chodit do školky a už v tom jede taky, rýma a z toho kašel…takže Fenistil, Sinupret a Vincentka do nosu a na kašel Stopkašel…vyléčíme, týden, dva ve školce a zase.Byla jsem s ním na ORL a pokud se to nezlepší, tak půjde vytrhnout nosní mandle.Na tu rýmu trpí od mimina, starší dítě nosilo bacily ze školky a prcek to hned chytil. Dcera měla na začátku školky taky potíže, ale vyhrabala se z toho.Oba mají bronchiální astma, když je nejhůř, tak si dýchnou Ventolin.
Teď jsem pro syna dostala sprey do nosu Avamys a pokud to nezabere do ledna, tak asi půjdeme na ten zákrok. Syn má věčně ucpaný nos a huhlá, ale rýma mu z nosu neteče…je to na palici, ale doufám, že jak poroste, tak se to zlepší, takže pevné nervy :kytka:

Topgal
Stálice 79 příspěvků 9 inzerátů 29.11.17 19:18

A jinak taky pořád chodím k doktorce na poslech, jestli to nemá na plicích nebo průduškách, vždy v pořádku, ATB jsme měli naposled před rokem a půl, tak aspoň že tak. Jednou jsme měli podezření na zápal plic a to jsem měla fakt nahnáno, ale naštěstí se to nepotvrdilo.

ahojson
Povídálka 24 příspěvků 30.11.17 07:06

Čtyřletá dcera minulý rok taky tak kasala dlouho a měnil se ji suchý na mokrý a naopak
Babička ji udělala cibuli s medem. To bylo odmlouvani ale nakonec po slíbení i podu na pul hodky to každý den (dohromady týden )jedla a mooc ji to pomohlo :P a taky bylinkový čaj. proste domácí metody :srdce: o

králíkovna
Ukecaná baba ;) 2020 příspěvků 30.11.17 07:30

Babský rady. Jestli je to virový, tak stejně nic jinýho moc nezabere a léčba je symptomatická. U dr bych nechala udělat výtěr z nosu a podle něj zvážila nasazení Pamycon do nosu. Jinak Prospan je super + na noc Fenistil, hodně větrat, na spaní m předpokládám už velkou postel, tak bych k posteli dala (pokud jde) stojan na nebesa a na to mokrý prostěradlo (ručník na radiátor je jak když hluchýmu u zadele zašeptá), chce to, aby spal fakt "pod mokrým stanem), pod matraci polštář, aby měl zvýšenou polohu, na noc vedle postele talířek s nakrájenou cibulí, sežeňte si rostlinku rýmovník a dávejte čichat lístečky, průběh rýmy značně urychlí. Můžete dávat k Prospanu i sirup, který vyrobíte tak, že k jedné nakrájené cibuli do hrnku přidáte lžíci medu a šťvu z půlky citronu, zaklopíte talířkem a při pokojové teplotě necháte do druhého dne odstát, scedíte. POkud zvládne jíst po lžičkách, tak ok, pokud ne, dejte do čaje. Neštípe to. Píšete drahé léky, tak s Imunoglukanem mě asi pošlete někam, ten je drahej pekelně, ale mýmu synovi zabral. Býval 3 týdny nemocný, pr dnů zdravý a zase na novo. Dávala jsem I 3 měsíce, během toho ještě onemocněl, pak měl 3 měsíce pauzu (podle návodu) ale pak jsem ho zapomněla nasadit, ale on od té doby nebyl nemocný. A to ho dobral už na konci května.

petunie1
Kecalka 173 příspěvků 30.11.17 10:45

Cibulový sirup je super, u nás k tomu dávám Kalobu. Na rýmu sterimar. Zatím to zabírá.

LuSof
Kecalka 325 příspěvků 30.11.17 10:48

STODAL! :) :palec:

petunie1
Kecalka 173 příspěvků 30.11.17 10:51

@LuSof je to s podivem, ale na ten má naše starší dcerka alergii :nevim:

LuSof
Kecalka 325 příspěvků 30.11.17 11:03

@petunie1 To je škoda :roll: Naše měla 8měsíců v kuse suchý-davivý kašel dost ošklivý a silný, nejhorší to bylo v noci, když ležela, to nám pak z toho kašle i zvracela klidně půl noci, v nemocnici jsme leželi taky dlouho a nic..Nic nepomáhalo, až nakonec jeden doktor řekl at vyzkoušíme STODAL v té době bylo dceři 18m a ten STODAL je až od 2,5 let myslím..Tak jsme dávali menší dávky a za 4 dny kašel fuč a to jsme se ho nemohli zbavit doslova celých 8m ani nemocnice nepomohla..Hodně štěstí :hug:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Terorista ze Štrasburku: 27x souzen za trestné činy, 68x se dopustil násilí

27 a 67, to jsou čísla, která teď charakterizují radikálního střelce ve... číst dále >

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >