Dítě a cukrovka :-(

andela
17.5.07 14:12

dítě a cukrovka :-(

Ahoj holky,

právě jsem se dozvěděla, že je moje býv. skorošvagrová s malým 12m v nemocnici, a malý má cukrovku. Zatím by mu nezvládala píchat inzulín sama, tak má malý inzulínovou pumpu.
Mám přítele s cukrovkou stejného typu, a myslím že tahle nemoc není tragedie, že jsou mnohem horší nemoci, a vím že se s cukrovkou dá normálně žít, až na pár menších omezení. Jenže to je dospělí chlap a cukrovku dostal až v 18 …
Chtěla bych Marušku nějak podpořit, je krapet víc citlivější na spousty věcí, a myslím že to teď bere jako největší životní tragedii … ale nemám zkušenosti s dětmi … Tak vás prosím, jestli máte jakékoliv zkušenosti s maličkými dětmi, které mají cukrovku, aby jste mi napsali jak třeba žijí, jak se má hlavně maminka s touto nemocí vyrovnat …

Předem mooc děkuju.
Andělka

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2964
17.5.07 22:05

Ahoj andelo,

mam jednu znamou, ktera ma 12leteho kluka, ktery ma cukrovku od narozeni. Neni to znama prave nejblizsi, takze Ti muzu napsat jen par postrehu, ktere jsem ziskala behem svych setkani s ni. Maly se narodil indukovane, plodova voda byla zkalena. Mel problemy s adaptaci a brzy se prislo na to, ze ma cukrovku. Jelikoz mu ale litala glykemie, tak mel a dosud ma tu pumpu. Maminka ma na nej Peci o osobu blizkou, aby mu mohla nejen pripravovat jidla podle jeho diety (ve skole jist nesmi). Kristyna i kluk vypadali v pohode, ale jak rikam, nepovidaly jsme si tak casto, abych byla schopna posoudit, jak velka zatez to na maminku i prcka je. Tvoje skorosvagrova bude s malym dochazet do diabetologicke poradny a tam ji urcite zprostredkuji kontakt na nekoho, kdo podobnym problemem prosel, nebo prochazi. Kdyby k tomu nebyli ochotni, ozvi se, zkusim kontaktovat Kristynu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andela
17.5.07 23:51

Ahoj marjanko,
díky za odpověď. Odpol jsem maru volala .. no je z toho dost v háji. Říkala že tam jsou 2 děti, jedno 12letý, a tomu to zjistili taky někdy teď, a druhé má jen lehkou formu, tudíž není na inzulinu.
No chtělo by to kdyby měla maminu se stejně starým prckem, že by si dodávali síly spolu …
Jde mi o to jí nějak pomoct, aby se s tím líp vyrovnala a fungovala normálně dál. Ale když ti tvoje kamarádka řekne třeba co by jí v době nejtěžší nejvíc pomohlo, tak budu moc ráda.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
10.4.12 09:34

ahoj, máme problém. syn se včera přejedl velikonočníma sladkostma a skoro nechtěl jíst oběd, ani večeři. večer zvracel 3×, v noci už ne, ráno měl teplotu 38,3 a nestěžuje si na žádnou bolest. rýmu, kašel nemá. zjistila, jsem, že mu je z pusy cítit aceton. nyní jsem si našla, že je to příznak Hyperglykemie, která může být způsobena tím přejedením sladkostmi, já věřím, že to tak je, protože v moči nikdy cukr neměl, ani jiné příznaky ( časté močení, žízeň ).

vzpomněla jsem si, že jako s malým dítětem jsem s ním byla taky v nemocnici pro zvracení k dehydrataci a tam mu dali kapačku s glukozou, nicméně vzpomínám, že jsem z něho cítila tento stejný acetonový zápach a doktor mi řekl, že je to způsobeno dietní chybou - že se přejedl něčeho moc tučného, nebo moc sladkého.

v tuto chvíli jsem ho tedy nechala ležet, ráno byl dost malátný, dala jsem mu na teplotu sirup paralen a dávám mu po douškách pít šťávu, protože v nemocnici mu tenkrát dali kapačku s glukozou a ulevilo se mu od té malátnosti a začal mluvit.

teď koukám, že si sedl na postel a usmál se, tak už mu je lépe.

máte někdo holky nějaké zkušenosti s tím, co píšu ? nechtěla jsem teď honem letět k doktorce, když vím, že to má z toho přejedení. ale v poslední době mi přijde, že to s tím sladkým opravdu přehání, že to dost vyhledává a nechce jíst normální jídlo. přitom jsme tak hezky začli. kojený, zelenina, všechno. nyní je mu 8 let a takhle mi zvlčel. ale ode dneška má od sladkého utrum.

díky za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
andela
10.4.12 21:14

Jestli máš strach kvůli cukrovce, tak ta se přejídáním sladkým určitě neprojevuje :). holt se malej přetláskal, konec konců oni ty velikonoční figurky jsou hnus a ne čokoláda - samej tuk.
A že se má moc chuť na sladký je nevyváženou stravou ;). Mu ho nekupuj a nebude ho jíst :).

• Nahlásit
  • Citovat
999
22.6.12 06:53

Ahoj, chtěla bych se zeptat. dá se koupit nějaký test pro dvouleté dítko, jestli náhodou nemá cukrovku? díky za info

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72328
22.6.12 07:58

Klasické papírky na cukr v moči…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7633
22.6.12 08:09

Aby se prokázala doopravdy cukrovka, tak se chodí s dítkem na vyšetření do nemocnice. Cukr v moči nebo v krvi je jen jeden z ukazatelů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
218
22.6.12 09:09

@baculkaji, pokud máš někoho známého co má DM popros ho ať ti dítě změří glukometrem. Jinak papírky na moč stojí kolem stovky a jsou taky fajn. Nejlíp takové co ukazují cukr i aceton. Synovi jsem na diabetes taky přišla díky těmto proužkům.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2602
22.6.12 09:55

Ahoj,
sestrenka prisla na cukrovku tim, ze nechala maleho nacurat na drozdi (pro kontrolu nechala nacurat taky nas okolo, aby mela srovnani), drozdi zreagovalo, dalsi den sli k doktorce na krev a den na to uz byli v nemocnici, kde mu diabetes diagnostikovali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72328
22.6.12 10:03
@Kaczenka píše:
Aby se prokázala doopravdy cukrovka, tak se chodí s dítkem na vyšetření do nemocnice. Cukr v moči nebo v krvi je jen jeden z ukazatelů.

To určitě, na druhou stranu, pokud dítko nemá žádný z příznaků, tak se s ním nebude chodit do nemocnice na vyšetření jestli náhodou nemá cukrovku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
218
22.6.12 10:03

Jo, droždí to se taky hodně říká, že ukáže cukr v moči. Já zase celou rodinu dala vyčurat na Diaphan, bohužel synovi zezelenal jako jedinému.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama