Dítě chce být jen u otce..

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
16.1.22 19:56

Dítě chce být jen u otce..

Ahoj, zajímá mě váš názor. Syn 6 let,.chce být jen s tatínkem. Nejsme spolu dva roky. Nikdy tohle nedělal. Ted odpočítává dny, kdy bude zas u něj. S ním zažívá jen pěkný chvíle, žádný povinnosti.Se mnou ty povinnosti má-skolka, kroužek atd.Muze se mu věnovat, protože ho každý den jako já nemá a bere si ho vlastně jen když se mu to hodí a svoje věci má zařízený. Myslite, že to může být tím, nebo má prostě jen tatínka radši? Jsem ráda, že je s ním rád, ale mrzi mě to. Protoze se mnou má vše, trávím s ním na sportu čas, samozřejmě i finančně to platím já, ale to dítě nevidí. Otec mi dává směšný alimenty a malý prostě nevidí, že hračky, oblečení vše platím já.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Floralys
16.1.22 20:08

Táta je pro kluka vzor. Neber mu ho. Časem všechno pochopí sám. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
16.1.22 20:15
@Floralys píše:
Táta je pro kluka vzor. Neber mu ho. Časem všechno pochopí sám. :kytka:

Souhlasím.
Chápu, že je to teď pro Tebe těžký a přijde Ti to nespravedlivý.
A je to nespravedlivý, máš pravdu.
Nicméně bych se nesnažila dítěti vysvětlit, že táta zas není taková hvězda.
Na to je maličkej.
Spíš bych řekla tatínkovi, že chlapeček chce žít u něho, tak by si to mohli hoši na pár měsíců vyzkoušet. Nechala bych sepsat dohodu u právníka, aby to bylo oficiální.
A věř mi, oba dva je to hodně brzo přejde.😉

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Floralys
16.1.22 20:17
@Dlouhá punčoška píše:
Souhlasím.
Chápu, že je to teď pro Tebe těžký a přijde Ti to nespravedlivý.
A je to nespravedlivý, máš pravdu.
Nicméně bych se nesnažila dítěti vysvětlit, že táta zas není taková hvězda.
Na to je maličkej.
Spíš bych řekla tatínkovi, že chlapeček chce žít u něho, tak by si to mohli hoši na pár měsíců vyzkoušet. Nechala bych sepsat dohodu u právníka, aby to bylo oficiální.
A věř mi, oba dva je to hodně brzo přejde.😉

Moudrost není samozřejmost. :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
30911
16.1.22 20:21
@Anonymní píše:
Ahoj, zajímá mě váš názor. Syn 6 let,.chce být jen s tatínkem. Nejsme spolu dva roky. Nikdy tohle nedělal. Ted odpočítává dny, kdy bude zas u něj. S ním zažívá jen pěkný chvíle, žádný povinnosti.Se mnou ty povinnosti má-skolka, kroužek atd.Muze se mu věnovat, protože ho každý den jako já nemá a bere si ho vlastně jen když se mu to hodí a svoje věci má zařízený. Myslite, že to může být tím, nebo má prostě jen tatínka radši? Jsem ráda, že je s ním rád, ale mrzi mě to. Protoze se mnou má vše, trávím s ním na sportu čas, samozřejmě i finančně to platím já, ale to dítě nevidí. Otec mi dává směšný alimenty a malý prostě nevidí, že hračky, oblečení vše platím já. 8o

Snad to nechceš synovi vyčítat. 8o
Synovi je 6 let. On nemůže za to, že tyto položky platíš ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8601
16.1.22 20:31
@Anonymní píše:
Ahoj, zajímá mě váš názor. Syn 6 let,.chce být jen s tatínkem. Nejsme spolu dva roky. Nikdy tohle nedělal. Ted odpočítává dny, kdy bude zas u něj. S ním zažívá jen pěkný chvíle, žádný povinnosti.Se mnou ty povinnosti má-skolka, kroužek atd.Muze se mu věnovat, protože ho každý den jako já nemá a bere si ho vlastně jen když se mu to hodí a svoje věci má zařízený. Myslite, že to může být tím, nebo má prostě jen tatínka radši? Jsem ráda, že je s ním rád, ale mrzi mě to. Protoze se mnou má vše, trávím s ním na sportu čas, samozřejmě i finančně to platím já, ale to dítě nevidí. Otec mi dává směšný alimenty a malý prostě nevidí, že hračky, oblečení vše platím já.

To je takove obdobi, neboooj :hug: ty jsi tady porad, takova samozrejmost, on by si to rychle rozmyslel a pelasil zpatky. Tatka si to zaridil hodne pohodlne, ale zas je dobre, ze ho kluk ma a maj se radi.

Kazdopadne, casem prijde na to, kdo co, vubec se nemusiš vycerpavat ‚ukrivdenosti‘. Drž se :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2107
16.1.22 20:32

@topazio parchant jeden nevděčný :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2032
16.1.22 21:06

Já myslím, že to je spíš nějaké období. U dětí se to dost střídá…jednou maminka, pak zase tatínek…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15554
16.1.22 21:23

Prvňák má už delší dobu takové období. Já jsem nejhorší na světě, všechno dělám špatně. U táty má sice volnější režim, ale zase si k němu tolik nedovolí. :lol: Holt byl jako malý mamanek, tak se to teď obrátilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
380
16.1.22 21:34

Momentálně budu mluvit z vlastní zkušenosti.

Moji rodiče spolu nejsou od mých cca 3-4 let. Žila jsem vždy s maminkou. Zároveň jsem se ale za tátou těšila, chtěla ho vidět, furt se snažila být s nim, ale víš proč? Protože jeho jsme vidala málo, s mamkou jsem byla dennodenně, a jako dítě jsem si samozřejmě taky neuvědomila, že mamka mě živí, děla pro mě co mi na očích vidí. Začátkem puberty se se mnou otec přestal vídat, já pochopila, že mamka celou dobu byla ta, co by pro mě dala ruku do ohně, a tak ziju doteď bez otce.

Dítě se vždy těší víc na toho, s kým není. Stejně jako když jsi na mateřský, jsi s dítětem neustále ty a utiras mu zadek, ale když přijde tata domu, muže ho radosti sežrat 😄

Dítě si priority a tyhle emoce osvojí časem. Tatínek je pro syna vzor, vzhlíží k němu, a to mu nevysvetlis. Buď mu oporou, a vyčkej. Kluk tě určitě miluje, jenom nemá ještě úplně vědomi o tom, jak se věci mají.

Chápu, že to musí bolet… Ale jsi silná žena, a věřím, že to zvládnete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73683
16.1.22 22:31
@Anonymní píše:
Ahoj, zajímá mě váš názor. Syn 6 let,.chce být jen s tatínkem. Nejsme spolu dva roky. Nikdy tohle nedělal. Ted odpočítává dny, kdy bude zas u něj. S ním zažívá jen pěkný chvíle, žádný povinnosti.Se mnou ty povinnosti má-skolka, kroužek atd.Muze se mu věnovat, protože ho každý den jako já nemá a bere si ho vlastně jen když se mu to hodí a svoje věci má zařízený. Myslite, že to může být tím, nebo má prostě jen tatínka radši? Jsem ráda, že je s ním rád, ale mrzi mě to. Protoze se mnou má vše, trávím s ním na sportu čas, samozřejmě i finančně to platím já, ale to dítě nevidí. Otec mi dává směšný alimenty a malý prostě nevidí, že hračky, oblečení vše platím já.

Ani jedno, ani druhý. Prostě období. Okolo 2, pak okolo 4 a 6ti let to měly obě děti. Prostě táta je Bůh. Bylo to tak i v manželství, i po rozvodu. Nijak jsem to nřešila, časem to přešlo, předpokládám že se to zs vrátí. Ale my o přízen dětí nesoutěžíme

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.1.22 07:00

Zakladatelka: já s tatínkem taky nesouperim a myslím si, že jsme k sobě upřímní a před dítětem se k sobě chováme hezky, pokud máme problémy tak si je vyrikame bez dítěte. Ani to malému nevyčítám. Jsem ráda, že je s ním spokojený a nebrečí s ním za mnou. Nevykladam mu, kolik za něj utratim, že mu sponzoruji hodně finanční sport, že já na sebe čas nemám. Jen mě zajímalo, jestli je to normální.

• Citovat
  • Nahlásit
8601
17.1.22 07:36
@Lama Lama píše:
Ani jedno, ani druhý. Prostě období. Okolo 2, pak okolo 4 a 6ti let to měly obě děti. Prostě táta je Bůh. Bylo to tak i v manželství, i po rozvodu. Nijak jsem to nřešila, časem to přešlo, předpokládám že se to zs vrátí. Ale my o přízen dětí nesoutěžíme

Tady nejde o soutez o prizen, spis bych rekla, ze pochybnosti, jestli ja delam neco spatne, kdyz se harant tolik tesi jinam ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73683
17.1.22 08:24
@FlorenceF Jenkins píše:
Tady nejde o soutez o prizen, spis bych rekla, ze pochybnosti, jestli ja delam neco spatne, kdyz se harant tolik tesi jinam ;)

Nevim, ve mě to nijak pochyby nevyvolává. :nevim: Spousta harantů se těší k babičce, ne? Spíš to svědčí o tom, že babička/táta je fajn. ( nebo minimálně dětem je s nima fajn) Nechápu, proč to shazovat hned tím, že to určo proto, že u táty nic nemusí/uplácí je…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8601
17.1.22 10:01
@Lama Lama píše:
Nevim, ve mě to nijak pochyby nevyvolává. :nevim: Spousta harantů se těší k babičce, ne? Spíš to svědčí o tom, že babička/táta je fajn. ( nebo minimálně dětem je s nima fajn) Nechápu, proč to shazovat hned tím, že to určo proto, že u táty nic nemusí/uplácí je…

To je pravda, ja mluvila ciste o pochybnostech o sobe, bez dalsich racionalizaci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat