Nechce bydlet v mém bytě

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
16.1.22 12:18

Nechce bydlet v mém bytě

Jsme spolu skoro rok a chceme spolu zkusit bydlet. Jenže on si koupil na hypotéku satelitní mini domek 40 km za Prahou, já mám byt po babičce, ale na sídlišti. Kde on bydlet nechce. Ale můj byt je stejně jako jeho dům 3+1, on má teda 3+kk, ale asi o 5 metrů má větší ten obývák. Já mám balkón a on asi 10 metru takovou predzahrádku. Má hrozné sousedy, já tu s každým vycházím dobře, do práce máme oba 10 minut metrem a kousek je i do lesů… mám to tu už vše krásně zařízené, u něj je to vybydlené… musí autem dojíždět 30 minut, pokud je už zácpa tak i hodinu… jak byste to řešili být na mém místě?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28779
16.1.22 12:23

Kompromis? Co si společně pronajmout byt a vaše nemovitosti dát taky to podnájmu? Já bych z domku taky nesla do bytu na sídlišti, i kdyby to mělo znamenat úsporu pár minut cesty do prace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.1.22 12:29
@Kriss Tina píše:
Kompromis? Co si společně pronajmout byt a vaše nemovitosti dát taky to podnájmu? Já bych z domku taky nesla do bytu na sídlišti, i kdyby to mělo znamenat úsporu pár minut cesty do prace.

Já bych to chápala, kdyby měl osobitý domek v pěkné vesničce… ale to je hnusný satelit, na zahradu nemůže vysadit ani strom, protože by stínil sousedům, vevnitř to je téměř stejně velké jako můj byt v paneláku s výjimkou obýváku.. opravdu nevím co by se mi tam mělo líbit. Já mám kousek lesy i kavárničky, on jen pole.

• Citovat
  • Nahlásit
14863
16.1.22 12:30

Nedivím se mu. Z domu bych do bytu nešla. Asi si budete muset pořídit něco spolecnyho nebo nový partnery.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28779
16.1.22 12:31
@Anonymní píše:
Já bych to chápala, kdyby měl osobitý domek v pěkné vesničce… ale to je hnusný satelit, na zahradu nemůže vysadit ani strom, protože by stínil sousedům, vevnitř to je téměř stejně velké jako můj byt v paneláku s výjimkou obýváku.. opravdu nevím co by se mi tam mělo líbit. Já mám kousek lesy i kavárničky, on jen pole.

Tak se k sobě nehodite no, já třeba zas nevím, co by se jemu mělo líbit na tvém bytě. Pro někoho je třeba přednější mít za barakem pole, než tisíc lidí a kavárny. Najděte si bydlení, co se bude líbit oběma, nebo zůstaňte každý ve svém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13927
16.1.22 12:32

Taky se mu nedivim. Na prazsky sidliste by me nikdo nedostal :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25454
16.1.22 12:33

@Kriss Tina Hm, dům je dům, ale některé „paneláky naležato“ jsou horší než byt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4272
16.1.22 12:34

Zkuste si sednout a v klidu to ještě probrat, třebas on zase nerad tvoje sousedy 🤷🏻‍♀️ Asi nejlepší byste měli jít do něčeho teda spolu, to co teď máte, tak můžete pronajímat. V případě rozchodu se máte každý kam vrátit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.1.22 12:41
@Kriss Tina píše:
Tak se k sobě nehodite no, já třeba zas nevím, co by se jemu mělo líbit na tvém bytě. Pro někoho je třeba přednější mít za barakem pole, než tisíc lidí a kavárny. Najděte si bydlení, co se bude líbit oběma, nebo zůstaňte každý ve svém.

Ja nebydlím na typickém sídlišti, ale v Ďáblicích a jsem fakt už skoro u lesa. Kdyby se jednalo o typické kralikárny s tisíci lidí, tak taky prchám radši za město.

• Citovat
  • Nahlásit
3438
16.1.22 12:47

CHtěl domek, má ho a chce v něm bydlet. Ty jsi chtěla byt, máš ho a chceš v něm bydlet. Najděte si každý jiného partnera.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2107
16.1.22 12:50
@JancaS84 píše:
Nedivím se mu. Z domu bych do bytu nešla. Asi si budete muset pořídit něco spolecnyho nebo nový partnery.

No tak radovka s výběhem pro králíka se nazývá dům? :mrgreen:
To abych si přenastavil v hlavě význam slova 🏠

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11649
16.1.22 12:54

Já mám též ráda svůj/náš byt v centru a zase bych nešla do satelitu či na sídlištní periferii. Každý máme jiné priority a požadavky na bydlení. Stejně jako je má tvůj přítel i ty.
A upřímně říkám, že do komplet zařízeného bytu u někoho bych bydlet nešla, chci se cítit doma, ne jako na návštěvě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
268
16.1.22 12:55

Ja bych to prubla a zkusila to. Byt dala do pronajmu a setrila penize.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6505
16.1.22 13:07
@Anonymní píše:
Jsme spolu skoro rok a chceme spolu zkusit bydlet. Jenže on si koupil na hypotéku satelitní mini domek 40 km za Prahou, já mám byt po babičce, ale na sídlišti. Kde on bydlet nechce. Ale můj byt je stejně jako jeho dům 3+1, on má teda 3+kk, ale asi o 5 metrů má větší ten obývák. Já mám balkón a on asi 10 metru takovou predzahrádku. Má hrozné sousedy, já tu s každým vycházím dobře, do práce máme oba 10 minut metrem a kousek je i do lesů… mám to tu už vše krásně zařízené, u něj je to vybydlené… musí autem dojíždět 30 minut, pokud je už zácpa tak i hodinu… jak byste to řešili být na mém místě?

Navrovinu at nedam na bydleni na sidlisti dopustit, na vesnici by me nikdo nedostal, tak novy maly domecek v satelitu s preztahradkou bych taky chtela, uz kvuli te predzahradce..zahradni nabytecek stolecek aperol..byt bych pronajala a hura do domecku..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57751
16.1.22 13:11

Tenhle vztah asi nebude fungovat, když se nedokážete ani shodnout, kde spolu bydlet.
Na tvém místě bych si řekla, že to zkusím. Půjdu bydlet za ním. Dala bych si čas 2-3 měsíce, jestli si zvyknu. Pokud by to bylo dobré. Tak tvůj byt pronajmout, až uplyne zkušební soužití.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat