Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@Cimada jo to taky. A čtení, cesty, výlety, rodina, malování, kreslení, siti, korálky, milion věcí. A klidně i natírání nábytku. Kdybych furt litala po zahradě, to by mě brzo přestalo bavit.
@warita takže když od pondělí do pátku bude žít ve tvé domácnosti, lítáš ty, o víkendu v jeho, litá on? Však ty sama říkáš nevaris, neposluhujes. To je pak těžké se vyznat. ![]()
@Venetia píše:
To já bych to měla spojené, jedno jestli barák nebo zahrada a jelikož jsem domácí typ, tak to by nedopadlo dobře.
@inkakřivák píše:
@Cimada jo to taky. A čtení, cesty, výlety, rodina, malování, kreslení, siti, korálky, milion věcí. A klidně i natírání nábytku. Kdybych furt litala po zahradě, to by mě brzo přestalo bavit.
Aha, tak nějaké korálky mě moc neberou, ale chápu. Renovování nábytku a domu jsem si užila s bývalým přítelem a už nemám síly, nějak mě to nebaví. Navíc partner má lehce odlišný vkus oproti mně, takže se neangažuji. Výlety moc neznáme, to partnera nebere, 2× za rok malá dovolená. Čtení ano, ale zahrada vítězí. Mým snem je ještě zimní zahrada, ale to už asi zůstane ve fázi snu. ![]()
@Cimada píše:Já jsem hrozně upnutá na svoji krásnou domácnost, proto je mi v tom cizím tak - nijak. Nejsem typ, který se u někoho zabydlí jednoduše.
Měla bych to samé, je to horší než podnájem, ten si aspoň zařídis podle svého, aby ses tam cítila co nejvíce doma.
@Cimada píše:
Na zahradě? Ty se ptáš? Tam je přece pořád co dělat. Jak máš velkou?
Co je to za blbost? 😂Tak na zahrade prave moc prace neni. Mam tuje, par keriku, zeleninu jsem zkousela, ozrali mi to vsechno slimaci, takze jsem to vzdala. Travu posece robot, nebo chlap a hotovo. Jo barak je jina. Tam je porad co delat. To je celozivotni hobby… Zalezi ovsem co je pro tebe pekna zahrada. Pokud tam mas sklenik, zeleninu a bonsaie tak tam asi musis kvuli praci i chrapat ![]()
@Petule030 píše:
Nečetlas celou diskuzi. Přítel si pořídil dům dřív než zakladatelku. A taky ne každý dům, ani ty starší, nemají zahradu. My máme aspoň dvoreček a tchyně se ze začátku taky nechala několikrát slyšet, jak to máme na prd, že nemáme zahradu, že k domu ta zahrada patří. No co se dá dělat, na druhou stranu ne každý touží sekat trávu, pěstovat zeleninu a ovoce a přitom chce mít své soukromí, nechce poslouchat sousedy, jak si ulevují na záchodě aj. Každý to cítíme jinak, máme jiné priority a to je dobře. Jen nemusíme ty druhé shazovat a nazývat trotlem. Tvé příspěvky vypovídají víc o tobě než o něm.
To ti zeru, ze mate domek jen proto abyste neslyseli sousedy na zachode. Spis je to tak ze jste na dum s poradnou zahradou nemeli. Proto jen ten dvorecek…
@Sandra999 píše:
Co je to za blbost? 😂Tak na zahrade prave moc prace neni. Mam tuje, par keriku, zeleninu jsem zkousela, ozrali mi to vsechno slimaci, takze jsem to vzdala. Travu posece robot, nebo chlap a hotovo. Jo barak je jina. Tam je porad co delat. To je celozivotni hobby… Zalezi ovsem co je pro tebe pekna zahrada. Pokud tam mas sklenik, zeleninu a bonsaie tak tam asi musis kvuli praci i chrapat
Na zahradě že není práce?
Tak na takové, kde je pár keříků a trávník, asi fakt ne. Ale taková zahrada by mi k ničemu nebyla. Skleník i pařeniště mám, pergolu, bazén, ohniště, malý vinohrad, ostrůvky kvítek, 19 stromů, bylinkový záhon, jahody, letos asi jen 60 rajčat a 30 paprik, loni stovku, rybízy, angrešty, záhony na saláty, mangold, hrášek, prostě normální zahrada. K tomu fíkovníky a taky psa, který loví myši, takže anglický trávník bych udržovala marně. Robot by mi v našem terénu moc nepomohl. Květináčů mám cca pětadvacet… Starám se o to sama a s láskou.
Střihám a prořezávám stromy já, na trávník mám 4 sekačky, víno udržuji taky já. Tisíc metrů ten prostor má… A ano, o lehátku do zahrady jsem už uvažovala.
S prací na zahradě končívám až kvečeru. Proč chodit spát do baráku, když je venku tak krásně.
A to chci ještě fontánu atd. Nebýt pořádné zahrady, nikdo by mě na dědinu nedostal, vesnický život mě nikdy nebral.
@Venetia píše:
To já bych to měla spojené, jedno jestli barák nebo zahrada a jelikož jsem domácí typ, tak to by nedopadlo dobře.
Tak já se v té zahradě vyžívám, svoji prostě v krajském městě nemám. ![]()
V domě jsem minimálně. Ten jen udržuji. Zahradu piplám. ![]()
Kdysi jsem chtěla koupit malý domek s malou zahradou, asi by to bylo ideální ale bohužel v zapadákově.
K tématu: nedivím se lidem, že se nechtějí přemístit do partnerova bydliště, musí být v "nabídce " něco navíc.
@Sandra999 píše:
To ti zeru, ze mate domek jen proto abyste neslyseli sousedy na zachode. Spis je to tak ze jste na dum s poradnou zahradou nemeli. Proto jen ten dvorecek…
Neříkám, že jsme chtěli dům jen kvůli zvukům od sousedů, ale pro mě je to jedno obrovské plus. A že jsme neměli peníze na hezký, obyvatelný dům s velkou zahradou, no neměli. A co? Takhle jsme spokojení, dokonce se nám rýsují vyhlídky i na zahrádku (což je pro mě využití půdy na pěstování ovoce a zeleniny, ne válení s pohledem do okrasných keřů, zatímco trávník seká robot
). Vážně nevím, co jsi chtěl/a svými příspěvky říct, někdo chce dům, někdo je spokojený v bytě.
@Cimada píše:
Na zahradě že není práce?![]()
Tak na takové, kde je pár keříků a trávník, asi fakt ne. Ale taková zahrada by mi k ničemu nebyla. Skleník i pařeniště mám, pergolu, bazén, ohniště, malý vinohrad, ostrůvky kvítek, 19 stromů, bylinkový záhon, jahody, letos asi jen 60 rajčat a 30 paprik, loni stovku, rybízy, angrešty, záhony na saláty, mangold, hrášek, prostě normální zahrada. K tomu fíkovníky a taky psa, který loví myši, takže anglický trávník bych udržovala marně. Robot by mi v našem terénu moc nepomohl. Květináčů mám cca pětadvacet… Starám se o to sama a s láskou.
Střihám a prořezávám stromy já, na trávník mám 4 sekačky, víno udržuji taky já. Tisíc metrů ten prostor má… A ano, o lehátku do zahrady jsem už uvažovala.
![]()
S prací na zahradě končívám až kvečeru. Proč chodit spát do baráku, když je venku tak krásně.
![]()
A to chci ještě fontánu atd. Nebýt pořádné zahrady, nikdo by mě na dědinu nedostal, vesnický život mě nikdy nebral.
Klobouk dolů ženo.
![]()
@Uslava píše:
Klobouk dolů ženo.![]()
![]()
![]()
Díky, ale tak znáš to - když člověka něco baví… Zato než se dokopu např. k parnímu čištění dlažby v chodbě… to trvá.
![]()
@Cimada píše:
Díky, ale tak znáš to - když člověka něco baví… Zato než se dokopu např. k parnímu čištění dlažby v chodbě… to trvá.![]()
Já jsem spíše na tu techniku. Ovšem zahradníky obdivuju. Jsem líná, to je ze všeho nejhorší. ![]()
@Uslava píše:
Já jsem spíše na tu techniku. Ovšem zahradníky obdivuju. Jsem líná, to je ze všeho nejhorší.
Původní zakladatelka může mit i pro mě lepší argumenty, ale jinak mi přijde tak nějak zvláštní. Asi mi nesedí lidi, kteří fungují stylem „já mám pravdu a přesto nejede vlak“ a ujíždí si na egotripu (hlavně mě bavilo číst o tom, jak to tam má útulné). To že ten její chlap může být to samé je druhá věc. Zajimalo by mě, kdo ustoupil či neustoupil a jak to dopadlo.
@Emmara píše:
Původní zakladatelka může mit i pro mě lepší argumenty, ale jinak mi přijde tak nějak zvláštní. Asi mi nesedí lidi, kteří fungují stylem „já mám pravdu a přesto nejede vlak“ a ujíždí si na egotripu (hlavně mě bavilo číst o tom, jak to tam má útulné). To že ten její chlap může být to samé je druhá věc. Zajimalo by mě, kdo ustoupil či neustoupil a jak to dopadlo.
Proč by proboha měla být zvláštní a na egotripu, když má prostě ráda svoje bydlení? Holt na klukově bydlení nevidí nic extra proto, aby svoje oblíbené místo musela opouštět. A možná dělá dobře, protože když na egotripu ujíždí chlap, je to pro ni potom daleko horší. ![]()