Dítě mě kope

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.14 23:29
Dítě mě kope

Moje dítě teď přišlo na hroznou zábavu. Začalo to včera večer. Mělo se jít spát a najednou mě začalo kopat - hrozná sranda. Jenže mně to jako sranda nepřipadá. Jsem těhotná. A kolikrát míří i na břicho. Snažím se uhýbat. Chápu, že je nemocné - má rýmu a hodně špatně spí. Ale to to neomlouvá. Co mi poradíte? Jak vysvětlit 2,5letému dítku, že to prostě nesmí. Zatím jsme v ničem velký problém neměli. Tohle ale považuju za velký problém, protože kolikrát spolu ležíme tvářema k sobě a nikdy nevím, kdy začne. Budu ráda za rady.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
darushka
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 16.10.14 23:36

Prostě plácnout a říct, že se to nesní…Taky mám dceru, bude mít 2 a třičtvrtě a jsem těhotná..Jak toto zkouší plácnu a řeknu že v bříšku je mimi… :hug: A žebto nesmí..

Gosi
Kelišová 5813 příspěvků 16.10.14 23:37

Srolovat noviny a plácnout přes noženku… :twisted: samozřejmě ve chvíli kopání, né kdykoli…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.14 23:43

@darushka To jsem zkusila - už včera. Plácla jsem na zadeček. Trošku. Jenže potom hrozně brečí. Vysvětlovala jsem, samozřejmě jsem ji nejdřív varovala, že dostane na zadeček. Dneska jsem ji taky varovala, že dostane na zadek - tak ho ještě vystrčila. Varovala jsem ji, že bude zase brečet. Jenže ani to plácnutí nezabere. Udělá to prostě zase. Už je klidná, hajá, skoro usíná, přitulená ke mně a najednou si na to vzpomene a zase začne kopat.

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 16.10.14 23:48

Normalne bych rekla, ze kdyz bude kopat, muze ublizit miminku. To ja nechci, o miminko se bojim a tedy jestli chce kopat, ja s ni nemuzu lezet a bude usinat sama. Je to pravda, prirozeny dusledek, rozhodnuti je na ni ;-)

Gosi
Kelišová 5813 příspěvků 16.10.14 23:51
@Anonymní píše:
@darushka To jsem zkusila - už včera. Plácla jsem na zadeček. Trošku. Jenže potom hrozně brečí. Vysvětlovala jsem, samozřejmě jsem ji nejdřív varovala, že dostane na zadeček. Dneska jsem ji taky varovala, že dostane na zadek - tak ho ještě vystrčila. Varovala jsem ji, že bude zase brečet. Jenže ani to plácnutí nezabere. Udělá to prostě zase. Už je klidná, hajá, skoro usíná, přitulená ke mně a najednou si na to vzpomene a zase začne kopat.

tak spát jinde… když se rozbrečí, tak co uděláš? řekneš jí, že jsi jí varovala, nebo jí spíš utěšuješ?

jdukolem
Hvězda diskuse 49252 příspěvků 16.10.14 23:57

Zvedni se odejdi s tím že se kopat nenecháš.. malá to brzy pochopí když budeš důsledná

Fikta
Extra třída :D 14540 příspěvků 17.10.14 00:02

Mám o půl roku mladší dítě a dělá to taky :roll: Chytnu ho silně za nohu, odstrčím a řeknu tónem, o kterém ví, že tady končí sranda, že mě kopat nesmí, že je v bříšku mimi. Když to udělá znova, dostane na zadek a já odcházím. Žádné vysvětlování a utěšování. Ono moc dobře ví, že se to nedělá. Varování „dostaneš na zadeček“ bych jako varování snad ani nenazvala… :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.14 00:05
@Angua píše:
Normalne bych rekla, ze kdyz bude kopat, muze ublizit miminku. To ja nechci, o miminko se bojim a tedy jestli chce kopat, ja s ni nemuzu lezet a bude usinat sama. Je to pravda, prirozeny dusledek, rozhodnuti je na ni ;-)

Přesně to jsem jí řekla. Jenže stejně neposlechla. Tak jsem se sebrala, že bude spát sama a já jdu pryč. Vyskočila z postele a běžela za mnou chytla se mě i dveří a zase začala hrozně brečet. Šla jsem teda zpátky. Lehla jsem si, když mě začala opět kopat, tak jsem opět vysvětlila a odsunula se od ní. Začala se ke mně tulit, lehala si na mě, přede mě, říkala: tady jsem. Tak jsem jí teda řekla, že musí být hodná a nesmí zlobit (slovo kopat radši už ani nevyslovuju, protože jakmile to slyší, tak okamžitě začne). Zase začala kopat, tak jsem se od ní zase odsunula, otočila se k ní zády. Nakonec usnula. Ráda bych, aby se to už neopakovalo. Bohužel se bojím, že se to opakovat bude, tak potřebuju vymyslet něco, co by zabralo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.14 00:08
@Gosi píše:
tak spát jinde… když se rozbrečí, tak co uděláš? řekneš jí, že jsi jí varovala, nebo jí spíš utěšuješ?

Když se rozbrečí, tak jí to začnu vysvětlovat, proč to tak je. Potom, co usnula, tak pár minut na to se vzbudila a hned na mě volala - tady jsem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.14 00:09
@jdukolem píše:
Zvedni se odejdi s tím že se kopat nenecháš.. malá to brzy pochopí když budeš důsledná

Nojo, ale běží za mnou, to mám za sebou násilím zavřít dveře a strčit ji dovnitř a zamknout?

jdukolem
Hvězda diskuse 49252 příspěvků 17.10.14 00:12
@Anonymní píše:
Nojo, ale běží za mnou, to mám za sebou násilím zavřít dveře a strčit ji dovnitř a zamknout?

odvést do postýlky ono to bude asi paličák ta malá co tak čtu.. jinak další možnost je prostě popadnout ty nožičky malilinko víc je stisknout a zavrčet ne a odejít, třeba pochopí? :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.14 00:12
@Fikta píše:
Mám o půl roku mladší dítě a dělá to taky :roll: Chytnu ho silně za nohu, odstrčím a řeknu tónem, o kterém ví, že tady končí sranda, že mě kopat nesmí, že je v bříšku mimi. Když to udělá znova, dostane na zadek a já odcházím. Žádné vysvětlování a utěšování. Ono moc dobře ví, že se to nedělá. Varování „dostaneš na zadeček“ bych jako varování snad ani nenazvala… :roll:

Taky to říkám tónem, který nepoužívám často, i dost nahlas to říkám. Neutěšuju. A proč bys to nenazvala varování? Prostě jí řeknu, že pokud to udělá znovu, nastane to a to, aby to věděla. To, co řeknu, to udělám.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.14 00:20
@jdukolem píše:
odvést do postýlky ono to bude asi paličák ta malá co tak čtu.. jinak další možnost je prostě popadnout ty nožičky malilinko víc je stisknout a zavrčet ne a odejít, třeba pochopí? :think:

Asi bude po mně. Paličatá je určitě - to já byla prý dost taky. A vidím na ní i spoustu chování, kterým rozumím. Jen si s tím bohužel nevím rady - měla bych to vědět, ale nevím. Vím, že zrovna to, že jí dám na zadek, tak to nepomůže. Začne brečet a konec. Včera, když to udělala poprvý, tak jsem ji okamžitě plácla na zadeček - bez varování - byla jsem tak v šoku a vím, že tohle prostě dělat nesmí, že byla taková reakce. Ničemu to nepomohlo. Akorát se dost rozbrečela. Je to takový pláč dost nešťastný - nevím, jak to přesně popsat. Ještě teď vím, že když já dostala na zadek, tak jsem se cítila taky hrozně - kolikrát nespravedlivě. Nevím, jak to přesně vyjádřit, nějak mě nenapadají ta správná slova. Nožičky samozřejmě jsem zkoušela chytit a že prostě ne a pak se odsunu. Jak už jsem psala s tím odchodem to není jednoduchý. Včera to nakonec dopadlo tak, že brečela hodně a objevil se tatínek. Ale včera to bylo i tím, že na včerejšek skoro nespala a ve dne vůbec, takže byla hrozně přetažená.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.14 00:21

Každopádně moc díky za každou radu, co byste dělaly.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >