Dítě nebo práce? Nevím

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.04.19 11:51
Dítě nebo práce? Nevím

Vím, ze to za me nikdo nerozhodne. Ale hraje tu roly dost faktorů a neustale si rikam pro s proti a nejsk nevim :roll:
Mám uz s manželem ctyrletou dveru. Po rodicsku jsem si nasla praci misto materske. Prace mě baví a kolektiv je fajn, ale reditelka s mou práci nebyla spokojená a ja musela dost bojovat abych ukazala, ze na to mám. Me je 31 a manzelovi 40. Bydlime v malém bytě a nedaří se nam najít si vetsi byt. Věkový rozdíl mezi dětmi bude vysoký. Prace me baví.
Jeste se chci zeptat. Pokud by mi skoncila prac smlouva v srpnu a nechteli by mi ji prodlouzit. S ja po te otehotnela. Měla bych narok na materskou když mám odpracovaný rok, sle otehotnela bych treba pred koncem prac smlouvy?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kriss Tina
Extra třída :D 10168 příspěvků 30.04.19 11:59

Odpovím jenom na tu poslední větu, abys měla nárok na mateřskou musíš být v posledních 2 letech před nástupem na ni alespoň 270 dní ucastna na nemocenském pojištění, ale zaroven se musíš vejít do lhůty 180 dní od posledního zaměstnání. Takže pokud máš odporacovany ten rok, tak by ses měla vejít, ale musela bys otehotnet ještě v tom zaměstnání. Jinak velikost bytu, věkový rozdil mezi dětmi apod je na vás, každý má ty priority a možnosti jiné.

Margery
Extra třída :D 11168 příspěvků 1 inzerát 30.04.19 12:18

Já měla pěknou práci, která mě bavila a stejně jsem se rozhodla a přesně v tu chvíli zjistila, že už jsem těhotná :nevim: máme malý byt, velký rozdíl mezi dětmi, ale prostě to tak je.

Určitě nelituju, že ty děti mám dvě :kytka:

andelka83
Generální žvanilka 20829 příspěvků 30.04.19 12:21

Malý byt znamená co? Nás bude 6 ve 3+1. A mezi posledními dětmi mám rozdíl 7 let, je to bezva.
S mateřskou je to jak píše Kriss. Já jsem měla smlouvu na určito a počítala jsem, že aby to vyšlo, musela bych být na konci smlouvy těhotná déle než 2 měsíce. Nakonec mi to vyšlo s mnohem větší rezervou.

BlaZenkaB
Ukecaná baba ;) 1983 příspěvků 30.04.19 12:34

Tohle za vás nikdo nerozhodne. :nevim:
Pokud váháte: Neslyšela jsem mockrát, že by někdo litoval toho, že děti měl.
Pracovat budete celý zbytek života.
Nemusíte ho mít teď hned.

VlčiceFairy
Povídálka 42 příspěvků 30.04.19 12:36

Dceři bude v září 9 let, synovi za 14 dní 7let( deti z prvniho manzelstvi), manzel ma 17ti a 13ti lete ( ale ti s nami neziji, jen obcas k nam jezdi) a za mesic se nám má narodit společné mimi. Takze 4-5 let neni velky rozdil;-) a taky mám práci která mě baví i relativně slušně placenou, ale mimi pro mě je důležitější než prace. Upřímně já bych jedinacka nechtěla, když jsou aspoň 2 tak jednak je to veselejší a hlavně až já tu jednou nebudu, budou mít aspoň jeden druheho. Ja mam sestru se kterou si rozumím a i když bydlíme 300km od sebe, vím že se na ni mohl spolehnout…

zelenoockaa19
Ukecaná baba ;) 1014 příspěvků 30.04.19 12:38

Pokud budete chtít někdy druhé dítě, pak bych do něj šla rovnou. Ona ta rodičovská vám totiž tu práci rozhodí znovu a budeš začínat zase od začátku…

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 14345 příspěvků 30.04.19 12:45

Pro mne je podstatný prostor, takže bych napjala síly směr nový byt a pak až případně dítě. Nicméně osobně bych nechtěla větší věkový rozestup mezi dětmi.

hanula23
Kecalka 468 příspěvků 30.04.19 12:47

@Kriss Tina dobrý den, mě by zajímalo, zda se do těch 270 odpracovaných dní počítá i případná doba nemocenské.

Přiklad - mám odpracováno 200 dní - pak jsem ze zdravotních důvodů nucena jít na nemocenskou až do porodu - budu mít nárok na mateřskou? ( příklad fiktivní - nezjišťuji pro sebe)

Dále zda zda se to těch 270 dní počítají všechna zaměstnání - tj. dám příklad v jednom zaměstnání mi skončí smlouva, ihned nastoupím jinam, ale v tom novém již nestihnu do porodu odpracovat 270 dní - mám stále nárok? děkuji

P4ja
Echt Kelišová 9113 příspěvků 30.04.19 13:04
@hanula23 píše:
@Kriss Tina dobrý den, mě by zajímalo, zda se do těch 270 odpracovaných dní počítá i případná doba nemocenské.

Přiklad - mám odpracováno 200 dní - pak jsem ze zdravotních důvodů nucena jít na nemocenskou až do porodu - budu mít nárok na mateřskou? ( příklad fiktivní - nezjišťuji pro sebe)

Dále zda zda se to těch 270 dní počítají všechna zaměstnání - tj. dám příklad v jednom zaměstnání mi skončí smlouva, ihned nastoupím jinam, ale v tom novém již nestihnu do porodu odpracovat 270 dní - mám stále nárok? děkuji

270 dní se počítá že všech, kde se odvádí nemocenské pojištění. Jinak si myslím, že se nemocenská počítá taky, ale jistě to nvm.

Kriss Tina
Extra třída :D 10168 příspěvků 30.04.19 13:19

@hanula23 jojo nemocenska se počítá taky, ale teď nevím jestli při té nemocenské musí být i platná pracovní smlouva :think: já vím že mě se to počítá, já sem na nemocenske od podzimu, ale platí mi zaměstnavatel dal nemocenske, protože mám stále platnou smlouvu, ale už nevím jak by to bylo, když ten pracovní poměr skončí a pokračovala by jenom ta nemocenska :think: jinak se to pocita ze všech zaměstnání za poslední 2 roky a je jedno jestli si byla celou dobu v jednom, nebo si střídala každý měsíc jinou práci.

andelka83
Generální žvanilka 20829 příspěvků 30.04.19 13:40
@hanula23 píše:

Dále zda zda se to těch 270 dní počítají všechna zaměstnání - tj. dám příklad v jednom zaměstnání mi skončí smlouva, ihned nastoupím jinam, ale v tom novém již nestihnu do porodu odpracovat 270 dní - mám stále nárok? děkuji

Počítá se jen po dobu trvání pracovního poměru. A ochranná lhůta je tak dlouhá, jak dlouho trvalo poslední zaměstnání, max 180 dní.

S.Berankinová
Kecalka 411 příspěvků 30.04.19 13:59

Co se týká práce, když jsem šla na mateřskou s prvním dítětem, tak jsem z práce odcházela hrozně nerada. Dodělala jsem si vzdělání a vypracovala se na velmi slušnou pozici. Stálo mě to spoustu sil. Práce mě naplňovala. Fakt jsem poslední den v práci ronila slzy. Ale bylo mi 30 a rozhodnutí mít dítě bylo prostě takové rozumové. Nevím, jestli to bylo vyloženě tím, ale po porodu to bylo nejpříšernější období. Měla jsem obrovské poporodní deprese. Vzpomínala jsem, jaký to byl skvělý naplněný život, když jsem chodila do mé milované práce. Po mateřské jsem se vrátila a dál pracovně rostla. Dokonce jsem se dostala na manažerskou pozici. O pěkných penězích ani nemluvím. Ale asi před dvěma lety mě totálně převálcovala touha po dítěti. Teď je mi úplně jedno, čeho jsem v práci dosáhla. Hodila bych to za hlavu a šla na mateřskou s takovou chutí. Z práce spěchám domů za rodinou a strašně si je užívám. Synovi bude v létě 7 let. Věkový rozestup mezi dětmi jsem taky jeden čas řešila, ale jsem člověk, který těžce nese nevyspání. Takže to, že syn je už takhle veliký, vidím naopak jako výhodu, že se budu moct naplno věnovat druhému děcku. Kdybych já měla doma dvě malé děti, tak by to nepřežil nikdo z nás. Teď už mě jen trochu děsí můj věk a taky finance. Protože ten rozdíl mezi mou výplatou a rodičákem je sakra fičák. No uvidíme.

P4ja
Echt Kelišová 9113 příspěvků 30.04.19 14:33
@andelka83 píše:
Počítá se jen po dobu trvání pracovního poměru. A ochranná lhůta je tak dlouhá, jak dlouho trvalo poslední zaměstnání, max 180 dní.

S tou ochrannou lhůtou je to nepřesné. Nic o posledním zaměstnání tam není.

andelka83
Generální žvanilka 20829 příspěvků 30.04.19 14:37

@P4ja myslím že je. Že buď je to max 180 dní nebo tak dlouho, jak trvalo poslední zaměstnání. Kamarádku vyhodili poslední den zkušebky, takže ochrannou dobu měla 3 měsíce.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama