Dítě otravuje všechno živé

Anonymní
25.4.21 16:57

Dítě otravuje všechno živé

Nemáte někdo radu, co mám dělat s dcerou (5) která si na zahradě nehraje sama s ničím a neustále huláká po sousedech a kolemjdoucích, venku se chytá cizích lidí, na všechny mluví.. Chápu, že jí chybí školka, ale dvakrát týdně má chůvu, chodím s ní s jejím kamarádem ven, na hřiště.. Jakoukoli činnost, kterou jí nabídnu a u které nemůže vymrzovat na ostatní odmítá. Má trampolínu, písek, domeček, zvířata, motorky.. Stejně neustále mluví a vyžaduje kontakt. Už jsem jí i vynadala, vysvětlila, že to není vhodné, že ti lidé na to nejsou zvědaví, ale ona to asi nechápe. Potřebovala jsem chvíli pracovat, ale jen jsem ji honila od plotů. A že by mi pomohla, tak to jen z donucení.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9753
25.4.21 17:01

Vždyť je to malý dítě. Aspoň se v životě neztratí. Já mám dceru zase úplný opak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64457
25.4.21 17:05

Je to malý dítě a je pořád asi samo :think: se nedivím.. Ji nech, ať si pokeca.. Kdo nemá náladu, tak se s ní bavit nebude, no

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.4.21 17:07

@JancaS84 No dobře, ale přece jí nemůžu nechat na všechny pořvávat, nebo se jich venku chytat. Neprohlídne si časopis, nevykope tunel, nezajímají jí brouci ani křídy, nic..

• Citovat
  • Nahlásit
24316
25.4.21 17:15
@Anonymní píše:
@JancaS84 No dobře, ale přece jí nemůžu nechat na všechny pořvávat, nebo se jich venku chytat. Neprohlídne si časopis, nevykope tunel, nezajímají jí brouci ani křídy, nic..

tak moji dceru taky brouci moc neberou :mrgreen: a také chce kontakt, naštěstí na cizí nepořvává, jen neustále se ptá, děti, kde jsou děti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.4.21 17:15

@martina.se Když oni jí ti sousedi občas něco dají a ona pak řve o to víc Strejdooo! 20× Jak si s ní jednou někdo něco začne, tak ona nikdy nepřestane. To ji mám jako nechat a odejít a ty sousedy jí nechat na pospas? Navíc každému říká, jestli něco nemá. Nebo třeba že má hlad (NE NEMÁ, chce sladké) :-)

• Citovat
  • Nahlásit
64457
25.4.21 17:19
@Anonymní píše:
@martina.se Když oni jí ti sousedi občas něco dají a ona pak řve o to víc Strejdooo! 20× Jak si s ní jednou někdo něco začne, tak ona nikdy nepřestane. To ji mám jako nechat a odejít a ty sousedy jí nechat na pospas? Navíc každému říká, jestli něco nemá. Nebo třeba že má hlad (NE NEMÁ, chce sladké) :-)

Tak se domluv se sousedy, to snad není tak těžké, ne? Aby ji nic nedávali

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9419
25.4.21 17:23
@Anonymní píše:
Nemáte někdo radu, co mám dělat s dcerou (5) která si na zahradě nehraje sama s ničím a neustále huláká po sousedech a kolemjdoucích, venku se chytá cizích lidí, na všechny mluví.. Chápu, že jí chybí školka, ale dvakrát týdně má chůvu, chodím s ní s jejím kamarádem ven, na hřiště.. Jakoukoli činnost, kterou jí nabídnu a u které nemůže vymrzovat na ostatní odmítá. Má trampolínu, písek, domeček, zvířata, motorky.. Stejně neustále mluví a vyžaduje kontakt. Už jsem jí i vynadala, vysvětlila, že to není vhodné, že ti lidé na to nejsou zvědaví, ale ona to asi nechápe. Potřebovala jsem chvíli pracovat, ale jen jsem ji honila od plotů. A že by mi pomohla, tak to jen z donucení.

Tak 5let už je dost aby chápala že když řekneš ne tak ne! Podle popisuje jak jak urvana z řetězu, takhle to má pořád?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.4.21 17:28

@martina.se Když mě ani tak nevadí, že jí občas něco dají, tady to tak funguje - taky jim dávám, když třeba peču. Ale strašně mi vadí, že nedělá nic jiného. Jako že si nehraje sama a jen někoho otravuje. Přece je normální, že když se děti vypustí na zahradu, tak si tam hrají, vaří z vody, houpou se, běhají a tak.. Kdyby se aspoň „tiše“ dívala přes plot, co kdo dělá.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.4.21 17:29

@Annabela11 Ne, když je školka, je mnohem unavenější a na tohle nemá náladu.

• Citovat
  • Nahlásit
9419
25.4.21 17:38
@Anonymní píše:
@Annabela11 Ne, když je školka, je mnohem unavenější a na tohle nemá náladu.

Aha…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32894
25.4.21 17:46
@Anonymní píše:
@martina.se Když mě ani tak nevadí, že jí občas něco dají, tady to tak funguje - taky jim dávám, když třeba peču. Ale strašně mi vadí, že nedělá nic jiného. Jako že si nehraje sama a jen někoho otravuje. Přece je normální, že když se děti vypustí na zahradu, tak si tam hrají, vaří z vody, houpou se, běhají a tak.. Kdyby se aspoň „tiše“ dívala přes plot, co kdo dělá.

S tím nic neuděláš, to je povaha. Já jsem jako dítě vydržela být sama, hrát si sama, měla jsem své „projekty“, něco jsem si vyráběla. Moje sestra byla můj pravý opak, potřebovala někoho k zábavě.

Moje dcera je to samé. Miluje společnost, sama se nikdy nedokázala zabavit a nedokáže doteď.

Jo a pokud tě to potěší, tak neřekla bych, že jsem v životě neúspěšná - mám práci, která mě baví, přiměřený majetek, fungující rodinu, ale sestra mě ve většině ohledů poráží na hlavu, ona je prostě unikát. Podniká a ta její vlezlá povaha se jí hodí :lol: :lol: (Ne, je fakt dobrá.

Příspěvek upraven 25.04.21 v 17:48

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.4.21 17:47

@Annabela11 Mně právě taky přijde jak urvaná ze řetězu. Nedovedu si představit, že bych něco podobného jako malá dělala. Asi bude prostě se mnou povinně makat, nebo já nevím. Ale je to dítě, měla by si hrát. Jenže když si stejně nehraje.. Pro ni je jediná hra tohle. Proto se tady ptám na názory, protože třeba venku jsem tvrdě řekla, že jestli se chytne ještě jednoho cizího člověka, jdeme okamžitě domů. A na chvíli to zabralo. Ona má všechny lidi za kámoše. Ale třeba je to hezké, já fakt nevím. Je taková osobnost už odmala. Ničeho se nebojí, se všemi mluví..

• Citovat
  • Nahlásit
32894
25.4.21 17:49
@Anonymní píše:
@Annabela11 Mně právě taky přijde jak urvaná ze řetězu. Nedovedu si představit, že bych něco podobného jako malá dělala. Asi bude prostě se mnou povinně makat, nebo já nevím. Ale je to dítě, měla by si hrát. Jenže když si stejně nehraje.. Pro ni je jediná hra tohle. Proto se tady ptám na názory, protože třeba venku jsem tvrdě řekla, že jestli se chytne ještě jednoho cizího člověka, jdeme okamžitě domů. A na chvíli to zabralo. Ona má všechny lidi za kámoše. Ale třeba je to hezké, já fakt nevím. Je taková osobnost už odmala. Ničeho se nebojí, se všemi mluví..

Pro mne to bylo taky těžké, přijmout, že si dcera neumí hrát sama. Furt ocáskovala za mnou. Když už mi ruply nervy a řekla jsem jí, ať si jde hrát do pokoje, stála uprostřed a brečela. vydržela to pět minut a zase šla za mnou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.4.21 17:54

@Bábrdl No teď jsem napsala něco podobného. Že má asi takovou osobnost. Ale mně to prostě přijde jako že „Nic pořádného nedělá, jen furt mluví“ a její potřeba lidí je nekonečná. Takže jako poslat jí „něco dělat“ je čistá iluze, spíš jí mám zařídit ty lidi, jo?! Já myslela, že když je mít nebude, bude si víc hrát a ona obřvává ploty a kolemjdoucí.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat