Dítě patří matce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ziina
Kelišová 5358 příspěvků 10.11.14 01:06
Dítě patří matce?

Ahojte, mám asi divnej dotaz ale tak mě tak napadlo - proč se říká a je to i tak zažitý, že dítě patří matce? :nevim:
Vždyť přece dítě je obou rodičů a dokonce znám i případy, kdy je otec mnohem lepší rodič než matka ale prostě „dítě patří matce“ a víc se to neřeší. :?:
A na druhou stranu, proč matka, která si vyrazí např. na víkend někam s kamarádkama bez dítěte je špatná a nezodpovědná matka? Otec může ale matka ne? :nevim: Proč to tak je? :think:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Šarlota4
Extra třída :D 10652 příspěvků 10.11.14 01:13

Rikam si to same co ty. Jako zena muzu byt asi rada, ze je to tak zazite, ale moc tomu nerozumim. Pokud se otec stara tak jak je mozne, ze se spis vyhovi matce.

Gosi
Kelišová 5813 příspěvků 10.11.14 01:16

Spíš bych řekla že „dítě patří k matce“… ale záleží asi na konkrétní situaci, znám pár týpků, kteří si taky nedávali pozor co kam strkaj a byť, že jsou dobrými otci je to mámou dítěte trochu komplikované, ale žádná je neodřízla uplně… spíš je v mým okolí víc hezkých, chytrých holek, kterým to asi moc tikalo a žasnu s kým to dítě dobrovolně počaly a většina co byla „nezodpovědný pako“ před dítětem se ani s ním moc nezměnila, věčně je to vylitý v hospodě, když s kočárkem tak jen když je hezky na zahrádku a pak brečí jak se ženy sebraly a „vzaly“ jim děti… :zed:
dítě má mít oba rodiče, jsem ráda, že naši nám dopřáli ten „luxus“ jedný maminky a jednoho tatínka a oba dva jsou důležití, ale rozhodně bych neřekla, že zaměnitelný… od každýho mám/čekám/řeším něco jinýho… a doufám, že podobně na tom bude i NAŠE Ninuše :twisted:

Lynette
Echt Kelišová 8246 příspěvků 10.11.14 02:19

Je to zažité odjakživa. Matka kojí a otec je živí. Kdyby dítě patřilo otci, tak by ho neměl kdo nakojit a matka tolik jako otec nevydělá - teda většinou.

kacz
Kelišová 6106 příspěvků 10.11.14 05:54

@Ziina nemyslím si, že je zažité, že dítě patří matce. Spíš souhlasím s tou druhou půlkou, tzn. pokud matka nevěnuje naprosto veškerý čas a energii svým dětem, je v očích mnohých nezodpovědná a sobecká. Nevím, kde se to bere a je mi to celkem i jedno.

geilens
Závislačka 4621 příspěvků 10.11.14 06:26

Nastesti uz to dneska neni pravidlem, ani prvni, ani druha cast tveho dotazu :) me zase vytaci hlaska Stastna matka znamena stastne dite- aneb jak si omluvit cokoliv :zed:

VitHan
Kecalka 431 příspěvků 10.11.14 06:38

Protože to je dáno přírodou. Žena je pečovatelka, muž rozsévač. Je to přírodou dobře vymyšlené, aby se lidé co nejvíce rozmnožili.
Muž byl také živitel a ochránce. O tuto roli dnes skoro přišel, tak se upnul na roli vychovatele a pečovatele. Je dobře, že se stará a miluje děti, ale když dojde na lámání chleba, vrací se zpátky ke kořenům. Když jde o ženu, děti jdou vždy stranou. Muž má na prvním místě vždy ženu, žena děti.
A zákony a ovlivněná společnost si může tvrdit co chce, příroda je příroda.
Samozřejmě existují vyjímky na obou stranách, ale jsou to spíš ty, co potvrzují pravidlo.
Tím nechci říct, že nejsou oba rodiče důležití. Jsou a moc a hlavně když žijí pořád spolu, se svými dětmi.

merde
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.14 07:14
@VitHan píše:
Protože to je dáno přírodou. Žena je pečovatelka, muž rozsévač. Je to přírodou dobře vymyšlené, aby se lidé co nejvíce rozmnožili.
Muž byl také živitel a ochránce. O tuto roli dnes skoro přišel, tak se upnul na roli vychovatele a pečovatele. Je dobře, že se stará a miluje děti, ale když dojde na lámání chleba, vrací se zpátky ke kořenům. Když jde o ženu, děti jdou vždy stranou. Muž má na prvním místě vždy ženu, žena děti.
Samozřejmě existují vyjímky na obou stranách, ale jsou to spíš ty, co potvrzují pravidlo.
Tím nechci říct, že nejsou oba rodiče důležití. Jsou a moc a hlavně když žijí pořád spolu, se svými dětmi.
:palec: presne
hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19562 příspěvků 10.11.14 07:21

„A na druhou stranu, proč matka, která si vyrazí např. na víkend někam s kamarádkama bez dítěte je špatná a nezodpovědná matka?“ A proč by měla být? Co je to za blábol?

donaga
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.14 07:31
@hanka.br. píše:
„A na druhou stranu, proč matka, která si vyrazí např. na víkend někam s kamarádkama bez dítěte je špatná a nezodpovědná matka?“ A proč by měla být? Co je to za blábol?

No na tohle se zakladatelka právě ptá :mrgreen:

Althya
Ukecaná baba ;) 1767 příspěvků 10.11.14 08:02
@VitHan píše:
Tím nechci říct, že nejsou oba rodiče důležití. Jsou a moc a hlavně když žijí pořád spolu, se svými dětmi.

No u nas mam pocit, ze manzel ma na prvnim miste nasi dceru a az pak me :think: Jinak souhlasim

kalamitaa
Zasloužilá kecalka 520 příspěvků 10.11.14 08:04

Je to jednoduché, mimino bez matky první rok nepřežije, bez otce ano. Proto je vazba na matku v prvních letech života tak důležitá. Kojeneckou výživu jsme vynalezli relativně nedávno.

andelka83
Generální žvanilka 20579 příspěvků 10.11.14 08:05

@hanka.br. jo, mně dokonce exmanžel řekl že jsem sobecká, že chci upustit děti, když jsem chtěla po skoro 4 letech těhotenství a kojení (2× za sebou) mít víkend sama pro sebe, vypnout a konečně se vyspat a zregenerovat duši i tělo (měla jsem to domluvené i s babičkou, že by otci pomohla se postarat, další den měli pomoct prarodiče druzí). Prostě ne, z principu, co bych kde trajdala, nemám právo mít čas sama na sebe „děti mají být s maminkou“. A už předtím když jsem po roce byla večer venku na oslavě narozenin (mých) tak mi to dal sežrat, nervní jak prase, a „přijď brzo domů, dítě tě potřebuje, brečí, nespí“. A houby, přišla jsem a malej spinkal jak andílek. Asi se nikdo nediví že je to už exmanžel. Nenechala jsem si to líbit. Bohužel se takhle projevil až později, ne před dětma, nebo ne až takhle moc.
A teda zažila jsem to i od jiných, že proč bych měla někde chodit sama, s kamarádkou apod. když mám malé děti. A že chudák muž pak musí hlídat.
Ano, miminko patří k mamince, je to přirozené, mají mezi sebou výjimečný vztah, hlavně pokud maminka plně kojí tak je to jasné že první půlrok zabezpečuje většinu jeho potřeb po většinu času. Nicméně všeho moc škodí a pak to dopadá na maminky negativně.

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 10.11.14 08:09

Protože dokud dnešní doba nevymyslela UM, bylo dítě životné závislé na matce, nešlo je oddělit, protože dítě by nepřežilo.

andelka83
Generální žvanilka 20579 příspěvků 10.11.14 08:12

@terinka4444 no, a protože už máme UM, tak se tento přístup přenesl i do jiných sfér a tvrdí se, že „dítě patří k matce a dítě má zákonitě blíž k matce“ má dnešní psychologie za překonané klišé.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Strach z miliardové pokuty? Deppova ex působí ošuntěle a má zase nového chlapa

Vztah herce Johnnyho Deppa s Amber Heard byl fiaskem, jejich manželství... číst dále >

Nový život v Hurghadě: Češi se na důchod stěhují do Egypta, je tam třikrát levněji!

Bohatší západní sousedé se na stáří stěhují za sluncem a mořem do Španělska,... číst dále >