Dítě sova

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Murka
Ukecaná baba ;) 1863 příspěvků 04.07.19 12:19
Dítě sova

Ahoj, máte doma někdo dítě typickou sovu? Tedy ráno k neprobuzení, dopoledne se pomalu rozjíždí a teprve odpoledne a večer má energie na rozdávání, myslí jí to, snadno se učí, ospalost a únava přichází až kolem jedenácté v noci nebo i později…?

Řeším to u mladší dcery už od mala, postupně se to zhoršuje. Už letos ve školce jsme bojovali, ve školce je před sedmou a sama si vyjednala, že si jde prostě na férovku lehnout a spí. Před svačinou ji učitelka budí. Pak funguje celkem normálně, po obědě si jde lehnout a většinou spí. Odpoledne je k nezastavení a je jedno co dělá, jestli se něco učí, hraje si nebo lítá po zahradě. To ji vydrží do sedmi osmi do večera, kdy přichází lehké zpomalení. To využívám k tomu, že se vykoupe a jde do postele. Většinou nespí, prohlíží si knížku, hraje si s plyšákem či panenkou, ví že musí být v posteli a potichu. Když to dobře jde, usne kolem desáté. Tak je to ve školním roce.

Teď jsou prázdniny a schválně jsem ji nechala, aby ukázala svůj den. Ráno vstává po desáté, pomalu se rozkouká. Kolem druhé odpoledne začíná ožívat a do večera do těch osmi je plná energie. Večer si pak najde nějakou klidnější aktivitu, malování, modelování, vystřihování. První únava je na ní vidět kolem jedenácté.

V rodině jsme všichni spíš skřivani, i ve volných dnech vstáváme kolem půl sedmé, večer v deset už se vidíme v posteli. Jen tahle sovička nám to tu obrací vzhůru nohama.
Pokud máte doma takovou sovu, jak jste to řešili v době nástupu do školy? Dcera teď bude sice ještě předškolák, ale chci to podchytit včas, aby pak přestup do školy nebyl tak těžký.

Reakce:
sediza
Závislačka 2581 příspěvků 04.07.19 12:28

Můj syn, od té doby, co jsme si ho přinesli z porodnice, az do 4 let, kdy prestal spat přes den. Do té doby jsme nevěděli, co je to volný večer. Ale jak přestal denní spanek, usíná v 9h a je to super. Vstavá v 7:30.

Peta02
Kecalka 460 příspěvků 04.07.19 12:39

Jsem sova a naštěstí naše nikdy nenapadlo co s tím dělat. Mělo to samozřejmě svoje pravidla, musela jsem být vcas pripravena do skoly - tedy oblečená a vycisteny zuby, snídani časem mamka vzdala a večer být v klidu. Časem i tata pochopil ze nejlepší bude když mě necha žít a učit se až večer, dost dlouho nemohl pochopit ze mi to jde lépe a to ze mě donutí jit do postele v osm fakt neznamená ze usnu. Ještě mě napadá ze jsem díky tomu miluju knihy a čtení, protože to byla jedna z mala povolených aktivit večer v posteli.

Billi
Nadpozemská drbna 26079 příspěvků 04.07.19 12:57

Syn je sova. Večer jede klidně do jedenácti, ráno spí do devíti, přes den nespí. On ale je pořád plný energie. Nepolevi ani na vteřinu. Kolikrát ho musím zalehnout, aby usnul.
Já jsem taky sova. Naopak starší syn je skřivan. Běžně vstává v šest a večer padá kolem osmé, ve školním roce kolikrát odpadl i v šest.
Taky bude teď předškolák. Řeším to jednoduše. Vstáváme v sedm a chodí spát v osm. Pořád stejně. Přes den nespí a denně máme nějaké akce jako kolo, hřiště… Řešit to musím, protože potřebuju, aby přes týden vstával před šestou a fungoval.

Murka
Ukecaná baba ;) 1863 příspěvků 04.07.19 13:14

Já to právě taky potřebuju řešit. Do školy bude vstávat v půl sedmé a potřebuju, aby pak ve škole fungovala. Ve školce si může ráno lehnout, ale ve škole to nepůjde. Navíc ve škole mají ty důležité předměty první dvě hodiny. Pokud by byla schopná usnout do devíti a ráno vstát a fungovat, tak bych byla šťastná.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.07.19 13:31

Nevim co s tim. Sovy jsme vsichni. Deti bezne “jedou” do pul jedenacte. A pak v 7 vstanou. Nejpozdejs. Radu nemam. Musime to prezit.

Netopirek
Echt Kelišová 9875 příspěvků 04.07.19 14:23

Hodně pomůže když přestane spát po obědě. A se školou je dobré pro ní natrénovat rychlý rána. Předělat jí nepůjde. Jen se tomu přizpůsobit

Murka
Ukecaná baba ;) 1863 příspěvků 04.07.19 14:56

@Netopirek po obědě spí jen ve školce, nemusí, ale většinou usne. Teď v předškolácích bude mít místo spaní 3× týdně kroužek a už toho ve školce tolik nenaspí, tak se to snad zlepší.
Těch rán se právě bojím, to bude asi mazec :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.07.19 21:52

Mám dvě sovy. My jsme s mužem taky sovy, takže spokojenost. Škola začíná v 9:00, do školky můžeme vodit mezi 8:00 a 9:00. Pro nás ideální. Má to výhody i nevýhody, jako všechno.

Váš příspěvek
Reklama