Deformovaný nehet u dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Isia
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 03.07.19 09:51
deformovaný nehet u dítěte

Chtěla bych se zeptat, zda nevíte o nějakém přípravku, který by se mohl používat u dětí na nehty. Dcerce začal růst deformovaný nehet na ruce. Je to opravdu ošklivý, je vystouplý, vlnitý. Dcerka trpí na velmi suchou pokožku na rukou a nějaký ekzém. Dostala masti od doktorky, ruce jsou ok, ale nehet je horší a horší. Od doktorky nic nepomáhá, tak nevím co ještě zkusit. Děkuji za rady

Reakce:
chaela
Ukecaná baba ;) 2359 příspěvků 2 inzeráty 03.07.19 10:04

Skaredy, vystouply a vlnity nechat měl syn a byla to plíseň. Stačil týden mazání nějakým kremem proti plisnim a bylo to ok. Taky trpí na exemy, suchou kůži, ale toto s tím dle doktorky nesouviselo.

cverunka
Závislačka 3098 příspěvků 03.07.19 12:22

Také bych řekla, že je to plíseň. A možní i ten ekzém je plísňového původu. Byli jste na kožním? Zašla bych se zeptat.

Isia
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 03.07.19 19:13

Taky si myslím, že je to plíseň. Z ekzémem jsme byli na kožním, dle doktorky atopický ekzém, sice mě se to moc nezdá, protože to je na rukou a vůbec ji to nesvědí, nejsou to pupínky, ale ekzém na prstech, který bolí a praskají. Dostali jsme nějaké mastičky (kortikoidy), ale moc nepomohly. Koupila jsem si masti z lékárny a ty nám pomohly, ale ten nehet je pořád špatný. Je nějaký krém nebo bylinky, které bych mohla dát na plíseň nehtu pětileté holčičce nebo musím znova k doktorce. Moc nejsem s ní spokojená a jinou tady nemáme. :( Ekzém jsem dcerce vyléčila sama bez kortikoidů, které nám pořad předepisovala. Děkuji.

cverunka
Závislačka 3098 příspěvků 03.07.19 19:36

@Isia kup ji klasický Canesten a můžeš občas ručky vykoupat v slabém roztoku hypermanganu- desinfikuje.

andelinka1
Kecalka 149 příspěvků 03.07.19 20:17

Nam predepsala pediatricka fucidin (nebo tak nejak), ale to byl jen jeden zazloutly nehet, ani nevim jestli to byla plisen

Váš příspěvek
Reklama