Jet s kašlem k moři?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 13:17
Jet s kašlem k moři?

Prosím anonym. Dcera 5 let má jet v pátek s babičkou k moři. Od února neměla ani rýmu, ale včera samozřejmě začala rýma s kašlem, bez teplot, špatně ji taky není. Včera i dnes kašle takřka v kuse, jen přes noc ani jednou nezakašlala. Dávám sirup, kapky do nosu, majoránkový čaj a priessnitz na krk. Zítra snad už bude lepší, ale určitě ne úplně v pořádku. Poslali byste ji autobusem k moři? Je mi to trapné i vůči lidem, kteří autobusem taky pojedou, i když na tom už bude líp. Protože v tomhle stavu, ve kterém je teď bych ji neposlala ani náhodou. Babička mi říká, ať neblbnu, že jí mořský vzduch udělá jen dobře. Nevím, uvidím v pátek ráno, ale pěkně mě to štve, zákon schválnosti pracuje na plné obrátky. :zed:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
jessikka
Extra třída :D 11209 příspěvků 02.07.19 13:18

Vidím to jako babička. U moře to nebude trvat ani den a bude bez kašle.

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2479 příspěvků 02.07.19 13:22

Je úterý, do pátku času dost. Na cestu bych jí pro jistotu nadopovala nějakým Sinecodem.

Russet
Neúnavná pisatelka 17985 příspěvků 02.07.19 13:23

Zašla bych k pediatrovi, aby jí změřil CRP. S angínou a antibiotiky bych se teda k moři moc pouštět nechtěla. Jestli to bude viróza, pokračovala bych v čajích, holku bych nechala hodně odpočívat a v pátek už bude lepší. Kašel by se u moře taky měl líp vyléčit. Na noc do autobusu bych jí vzala teplé oblečení, aby nevystydla z klimatizace. A třeba něco na tlumení kašle.

Taky my syn těsně před dovolenou začal marodit, byla to viróza naštěstí. Ale skoro půl roku nic a před dovolenou bum, nemoc :roll:

Natálka26
Kelišová 5933 příspěvků 02.07.19 13:27

To je jasný že by jela. Bude ji líp u moře, navíc se určitě těší, byla by škoda ji to zkazit jen kvůli kašli.

Netopýr1
Ukecaná baba ;) 1126 příspěvků 02.07.19 13:33

Zašla bych k doktorce na preposlech a poslala bych ji. Do pátku už pravděpodobně ani kašlat nebude.

stinga
Echt Kelišová 8468 příspěvků 02.07.19 13:34

Zajdi k pediatrovi, ať popřípadě nasadí atb, a dceru bych poslala na dovču, celé dětství jsem byla furt a pořád nemocná, a skoro vždy jsem jela s atb, které jsem dobírala - na dovolené vždy téměř okamžité uzdravení

sediza
Závislačka 2726 příspěvků 02.07.19 13:35

A lidi tady jsou asi vědmy, ze tvrdí, že kasel u more mají deti do jednoho dne pryč. To by stacilo s kaslem proste zajet k moři a tadá, jsem zdravá :lol: Za mě je to neohleduplné k ostatnim, jak píšete, ale predevším riziko pro dceru. Jsem zvědavá na babi, jak bude řešit případný zánět průdušek, zánět středního ucha, zánět spojivek apod. komplikace rýmy a kašle. Do pátka je nicméně ještě čas. Pokud nyní kašle celý den, je to na to, zůstat doma, ale pokud ve čtvrtek 3× zakašle behem odpoledne při pobytu venku (ne v klidu doma), tak bych ji pustila.

jizvíková
Extra třída :D 12999 příspěvků 02.07.19 13:41

Poslechnout od lékaře a zeptat se jeho

MadGirlNancy
Ukecaná baba ;) 1749 příspěvků 02.07.19 13:45

Vcera jsem pri trasferu z letiste do hotelu zazila v minibuse rodinu, ktera silene kaslala cela. Takovy ten pruduskovy kasel. Bylo mi to velmi neprijemne, nerada bych onemocnela taky. Takze jde i o ohleduplnost. Nase cesta trvala hodinu, ale babicka zrejme pojede dele… no, nebyla bych nadsena jako spolucestujici.

cverunka
Závislačka 3141 příspěvků 02.07.19 13:46

Na kašel jí moře jedině pomůže. Dcera prokašle polovinu života a u moře je vždy do 2 dnů klid. Nic lepšího pro ní ani nemůžeš udělat. Pokud nemá teplotu, tak bych jí poslala. Babička má pravdu. Nedělala bych z rýmy a kašle drama, nabalila bych pro jistotu léky a ať jede.

alialiali
Kecalka 474 příspěvků 02.07.19 13:48

Na to že se jí to u moře zlepší bych taky nespolehala z vlastní zkušenosti, jela jsem do Chorvatska s pořádnou rýmou (bez teploty) a naopak chladnější voda, sluníčko atd mi nepridaly :( moc jsem si to neužila, necítila jsem se ok, chodila jsem si odpoledne lehnout, koupala jsem se až poslední den a až domu dojela zdravá, takže se mi to ještě trošku protáhlo než na 7 dni..ale jako nelituji že jsem jela, jen na to nespoléhat! Také bych zašla k pediatrovi

cverunka
Závislačka 3141 příspěvků 02.07.19 13:48
@MadGirlNancy píše:
Vcera jsem pri trasferu z letiste do hotelu zazila v minibuse rodinu, ktera silene kaslala cela. Takovy ten pruduskovy kasel. Bylo mi to velmi neprijemne, nerada bych onemocnela taky. Takze jde i o ohleduplnost. Nase cesta trvala hodinu, ale babicka zrejme pojede dele… no, nebyla bych nadsena jako spolucestujici.

Dcera a manžel jsou astmatici a kašlou přesně tady tím, na poslech, nechutným kašlem i když jsou bez infekce. To bychom s ohleduplností nikdy nikam nejeli. Také lidé blbě koukají a co máme dělat, sedět kvůli astmatu doma celý život?

Alušáček
Závislačka 3952 příspěvků 02.07.19 13:49

Zašla bych s dcerou k doktorovi aby ji poslechnu, kdyby náhodou to byl zánět průdušek, aby jste měly vcas léky.. Jinak pokud se cítí dobře, nemá teplotu, odjezd bych nerušila.. Naše dcera taky den před odletem teplota 39,doktor na nic závažného nepřišel, táže jsme odletili a dceři nakonec nic nebylo ;)

KamisB
Kelišová 6937 příspěvků 02.07.19 13:58

Taky malej začal v červnu před odjezdem na dovolenou hrozně kašlat. Raději jsme zašli na poslech k doktorovi. Na plicích to nebylo tak tradá k moři, udělá mu to líp říkal a fakt za pár dní byl klid. Ale měl sirup na kašel a pro jistotu na ty tři dny než jsme dojeli k moři i Ventolín.

Takže radím pro klid k doktorce a pak pokud „jen“ kašle klidně ať jede.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama