Dítě v kolektivu až od

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.14 12:09
Dítě v kolektivu až od

Zdravím maminky a předem se omlouvám za anonym, snad nebude nikomu vadit :oops:

Ráda bych se zeptala, zda je tu podobná maminka, jako jsem já, která neměla žádnou kamarádku s dětmi, nesnášela mateřská centra a dítě jí šlo do školky až ve 4 letech, tudíž kontakt dítěte s ostatními dětmi byl spíše ojedinělý - např. na hřištích za pěkného počasí.

Mělo to na dítě nějaký negativní dopad, že jste řekněme do těch 4 let mezi děti denně nechodili?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 22.10.14 12:10

Ne, naopak. můj syn šel do školky teĎ ve 4,5 letech, do té doby moc v kontaktu s dětmi nebyl, a naopak se tam moc těšil, a chodí tam rád, jedinkrát jsem nezažila slzičky, nebo i jen slova, že tam nechce

hanzbl00
Závislačka 3379 příspěvků 22.10.14 12:15

Můj má skoro 3 roky a sme na tom přesně tak :) mám kamarádky ale žádnou s dítětem, občas si malej hraje s děckama na hřišti a vzhledem k tomu, že bydlíme na vesnici tak do MC nechodíme..Jo a do školky už jít měl, ale vzhledem k tomu, že byl v nemocnici a v unoru se má narodit sourozenec to nehrotim a pujde příští září

Zuzz
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 22.10.14 12:15
@slavuska1 píše:
Ne, naopak. můj syn šel do školky teĎ ve 4,5 letech, do té doby moc v kontaktu s dětmi nebyl, a naopak se tam moc těšil, a chodí tam rád, jedinkrát jsem nezažila slzičky, nebo i jen slova, že tam nechce

To si vůbec nedovedu představit..A to se vůbec (mimo hřiště) nestýkal s dětmi? Syn šel do školky taky v téměř čtyřech letech, ale kamarády má a vídal se s nimi pravidelně, byť jen na tom hřišti.
A dopad na dítě? Asi záleží na typu dítěte a jeho povahy…Naše děti jsou kolektivní a přátelské, asi by jim to nevyhovovalo.

udana
Kecalka 102 příspěvků 22.10.14 12:18

Děkuji za toto téma, taky si ráda přečtu zkušenosti maminek. Máme dvě holčičky 3 a čtvrt a 2 roky a moc ráda bych byla, kdyby to vyšlo, že by šly do školkového kolektivu až za 2 roky, tj. v 5 a 4letech. Několikrát i z úst učitelek MŠ zazněl názor, že dítě se lépe adaptuje právě až v těch 4/5 letech i některé zkušenosti z okolí to potvrzují. Je nám spolu nádherně a užívám si tyto nejkrásnější chvíle, kdy jsou to mazlivé, veselé a roztomilé parťačky. Do centra chodíme občas i na hřiště, jsou spíše stydlivější sledovatelky, ale děti mají rády a umí se k nim chovat pěkně.

lídaV
Zasloužilá kecalka 749 příspěvků 22.10.14 12:18

Já dala naši malou taky do školky až letos - budou jí v listopadu 4
ze školky je nadšená a taky žádný pláč
ale jinak s dětmi byla, protože má 4 sestřenice a jednoho bratrance, takže u babička bylo vždy aldorádo
oni ji spíš naučily různé neplechy a otrkaly ji (je totiž nejmladší), kdyby je neměla, stejně bych ji dala do školky až teď, tak by se ty neplechy učila teď ve školce

podle mě je to úplně jedno - mladšímu je většinou ve školce smutno a starší se zase rychleji vše naučí

lukresia
Kelišová 7140 příspěvků 22.10.14 12:21
@Anonymní píše:
Zdravím maminky a předem se omlouvám za anonym, snad nebude nikomu vadit :oops:

Ráda bych se zeptala, zda je tu podobná maminka, jako jsem já, která neměla žádnou kamarádku s dětmi, nesnášela mateřská centra a dítě jí šlo do školky až ve 4 letech, tudíž kontakt dítěte s ostatními dětmi byl spíše ojedinělý - např. na hřištích za pěkného počasí.

Mělo to na dítě nějaký negativní dopad, že jste řekněme do těch 4 let mezi děti denně nechodili?

u nás je to téměř jako u vás, mám teda holky dvě a hrají si spolu, ale do školky půjdou obě až ve čtyřech letech.. já v tom problém nevidím, nikdy jsem to až tak neřešila

lukresia
Kelišová 7140 příspěvků 22.10.14 12:26
@udana píše:
Děkuji za toto téma, taky si ráda přečtu zkušenosti maminek. Máme dvě holčičky 3 a čtvrt a 2 roky a moc ráda bych byla, kdyby to vyšlo, že by šly do školkového kolektivu až za 2 roky, tj. v 5 a 4letech. Několikrát i z úst učitelek MŠ zazněl názor, že dítě se lépe adaptuje právě až v těch 4/5 letechi některé zkušenosti z okolí to potvrzují. Je nám spolu nádherně a užívám si tyto nejkrásnější chvíle, kdy jsou to mazlivé, veselé a roztomilé parťačky. Do centra chodíme občas i na hřiště, jsou spíše stydlivější sledovatelky, ale děti mají rády a umí se k nim chovat pěkně.

mě okolí pořád naznačovalo, že tím že nedám starší do školky ve třech letech jí ochudím, skoro až ublížím, tak jsem se taky zeptala několika učitelek MŠ a všechny řekly, že to nevadí vůbec spíš naopak, že důležitý je akorát ten poslední rok před první třídou

smudlik.esta
Ukecaná baba ;) 1394 příspěvků 22.10.14 12:27

Moje malá půjde do školky taky až skoro ve 4. Je lednová, a nepočítám s tím, že mi ji vezmou dřív. Budu doma s druhým dítětem, takže mi to je tak nějak jedno. Do mc jsme chodily loni na cvičení a úplně vyhozené peníze, byly jsme asi 3krát a vůbec ji to nebavilo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.14 12:29

Já mám zatím dítě staré něco přes dva roky, ale vím, že ta školka vyjde až od 4 let, snažíme se teď o druhé mimi, takže budu doma.
Děti jí přijde mi vůbec nechybí, je to spíš taková ta pozorovatelka a pak si jde hrát stejně sama, vím, je ještě malá, ale zkrátka a dobře jí do těch 4 let velký kolektiv jednoduše ani nejsem schopná poskytnout. :nevim:
Rodina mě pořád straší, že bych jí měla někam mezi děti vodit, že prý se bude dětí bát a nezapadne, ale rozum mi říká, že je to blbost. :nevim:
Já byla ve školce od 3 let a stejně jsem introvert, který si nikdy moc kamarádů nehledal.

Zakladatelka

cverunka
Závislačka 2834 příspěvků 22.10.14 12:36

Já myslím, že tím dítě nijak neutrpí. Také neholduji mateřským centrům, nerada poslouchám „kecy“ ostatních maminek. Občas počtu tady a to mi stačí. Dítě si hraje občas s dětmi z rodiny, nebo dětmi kamarádů, nijak pravidelně a je společenské, umí se k dětem chovat pěkně, není zakřiklá :nevim: Se školkou to bude podobné. Někdy se ten kolektiv hodně přeceňuje. Podnětné prostředí může mít dítě i doma nebo v širší rodině.

jessikka
Extra třída :D 10899 příspěvků 22.10.14 12:44

Kazde dite je jine, to musi vedet predevsim matka. Muj syn chodi do skolicky od 15 mesicu, nejdriv na jedno dopoledne tydne, od cca 20 mesicu na dva cele dny. Zvlada perfektne, deti miluje, je antimamanek a vzdy byl. Proste jsem vedela, ze mu to prospeje.
Mimochodem, mne zase uciteky rekly, ze takhle male deti zvladaji lip nez starsi…
Kazdopadne bych si do toho nenechala mluvit at tak ci tak.

Billi
Nadpozemská drbna 26018 příspěvků 22.10.14 12:50

Osobně myslím, že to bude v dítěti. Některé může jít rovnou do školky a nebude mít problém, jiné může být v kolektivu od 3 let (i dříve) a problémy budou. Mám tříletého syna a je doma se mnou a miminem. Občas jdeme do MC, ale je to pro mě utrpení a teď už to ani nemá význam, protože tam je dalece nejstarší. Máme v okolí podobně staré děti, tak děláme setkávání, ale rozhodně ne denně.

PS: Nedávno jsem tu zakládala diskuzi, kde jsem řešila, jak zabavit děti doma, aby se rozvíjely, když nechodí do školky a taky jsem se dozvěděla, že tím dítě div netýrám, že se mnou musí být doma. Udělej, jak to cítíš.

Kapaz
Závislačka 3686 příspěvků 22.10.14 13:00

Zajímavé téma. Já s holkou chodím 1× týdně do cvičení a téměř denně se vídáme s místníma kamarádkama a jejich cca stejně starýma dětma. Chodíme ven nebo se vzájemně navštěvujeme doma. Dcerka si sama říká, že je chce vidět nebo stačí když jdeme ven samy a procházíme kolem místa, kde bydlí, už se sápe dovnitř. Jsou jí necelé 2 roky. A právě mi přijde, že je v kolektivu moc ráda. I na cvičení se zapojuje víc než starší děti. Visí na tetě cvičitelce, opakuje, zatímco většina visí na maminkách. :nevim: V lednu čekáme druhé a i přesto jsem chtěla zkusit ji už dostat od září do školky, tzn bude mít 2 a 3/4, protože mám dojem, že by jí to bavilo. Tyhle názory, že je lepší až od 4 let mě teda trochu nahlodávají. :think:

lukresia
Kelišová 7140 příspěvků 22.10.14 13:03

@Kapaz já jsem se tak nerozhodla kvůli tomu co mi řekly učitelky, ale proto, že jsem to tak chtěla já, na tvém místě bych malou do školky klidně dala

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Vilhelmová jako Meda: Hrát ji je obrovská odpovědnost a troufalost

Mecenáška a vášnivá sběratelka umění Meda Mládková 24. června oslaví... číst dále >

Tvůrce Mafie pálí ostrými do ODS, schytal to Fiala i Novotný. Důvod? Klaus!

Vyloučení Václava Klause mladšího (49) z ODS vyvolalo na pořádný rozruch. K... číst dále >