Dítě ve školce nechce na wc

85
8.2.21 09:38

Dite ve školce nechce na wc

Dobrý den, dcera zacala minuly tyden chodit do soukromé školky na 2 dopoledne. Dceři je 2 a čtvrt a ve školce se ji moc líbí, učitelky ji moc chválí, žádné slzy, naopak, ani nechce domu. Povida ve větách, ve skolce hned hezky jedla a plně se pry zapojila. Ale, nechce chodit s detmi na wc. S wc a plenkama ještě trochu bojujeme, ale se mnou uz se vycura vsude, vykaka taky. Plenku ma vesmes ns ven jen jako pojistku a na noc, rano plna je i po vycurani pred spanim. Dcerka je ale s wc trochu lenoch, spoléhá, ze na to budu myslet ja, sama si rika jen nekdy, kakani zmiňuje vetsinou porad. A ted potřebuji poradit. Učitelky ve školce ji plenku vyměňují 1× za dopo, ale ja bych byla radsi, kdyby ji trochu vice motivovaly k wc a to i trochu vic. Mozna jsem hrozna, ale přijde mi skoda, kdyz uz to začíná jit, aby si zas zvykala na plenu. Aspon kdyz jdou všichni společně, aby sla s nimi a posadili ji. Chapu, ze tam byla 2×, ale mam to nechat na nich nebo je popíchnout? Nechci jim do toho mluvit, ale kdyby to treba ještě pár tydnu neslo, tak bych to řešit chtela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24638
8.2.21 09:47

Mě učitelky v jeslích řekly, že mu plenu dávat nemám, i když na něj není ještě spoleh.
Tak zkus nabalit hodně náhradního oblečení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
85
8.2.21 10:20

@Svistice
Nj jenze oni chteji, aby ji měla. Ja jsem pro jakoukoliv spolupráci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1982
8.2.21 10:22

Mne malej chodil v tom věku asi na tutéž dobu do lesní školky a nenapadlo mě to po ucitelkach chtít, asi by mi to bylo i blby, vzhledem k tomu, že se musí věnovat všem dětem a ne jen řešit plínky myho dítěte. Jemu pomáhaly už tak více s oblekanim a tak, byl jaksi celkově pomalejší a vyžadoval v tom věku celkově víc pece a dozoru než třeba pětiletý dítě. Já osobně bych to nechala na nich, stejně je to wc ve skolce pro holčičku “cizi”, tak třeba až se ve skolce a v chození na wc i doma trochu víc otrka a uvidí ze ostatní děti tam chodí, bude chtít taky jít s nimi sama od sebe. ;)

Pak když jsem si ho doma už najisto odplenkovala, tak tak chodil i do školky, a stejně byla občas nehoda, ale to mívaly i ostatní děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
85
8.2.21 12:42

@Semtex a vas chlapeček tam byl s plenkou? V te lesni školce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10996
8.2.21 13:04

Ja bych se te pleny 2 dopo v tydnu vubec nebala.
Jakmile bude uz dobre naucena na nocnik, proste zacnou byt suche a sundas je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1982
8.2.21 13:10

@samiad ano ano byl, nevim už přesně jak dlouho. Nejprve měl suché noční plenky, tak jsem mu je přestala úplně dávat, a na den to trvalo déle, zapomínal si říct, ze se mu chce, jak se zabral do hraní, a pak se pocural. Tak jsem mu plenku dávala do školky do doby, než jsem si byla jistá, ze už si řekne i paní ucitelce. Možná tak do jara/léta? Navíc jak trávili hodně času venku i třeba v zimě, tak by bylo blby, aby se jim tam pocural a musely ho třeba ještě na mrazu prevlekat nebo řešit, ze je kvůli tomu nějak protivnej :lol:, je narozený v září a do te školky začal chodit po druhých narozeninách v listopadu. Taky jen na jedno nebo dvě dopoledne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
85
8.2.21 13:17

@Semtex take je dcera v září a ano, tez kdyz ma aktivity, absolutně ji curani nezajima a to mluvi velmi dobře. Doma ji to hlídám já i venku, ale asi na to moc spoléhá. Pres noc sucha neni, ani kdyz se vzdy pred spanim vycura.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1982
8.2.21 13:26

@samiad já mu právě tu plenku dávala, i když jsme třeba měli jet busem, vlakem a tak, aby ještě nepocural sedačku :lol: nemyslím, ze by mu to nějak vadilo, proste doma jsem to hlídala a připomínala a ptala se furt, ale kde to neslo, byla plinka. Pozdeji už začal sám protestovat, ze ji nechce ani “na ven”, tak asi nějak v te době jsme je zrušili úplně. Koneckoncu to už nevadilo, kdyby se pocural, jelikož zima nebyla. Tipla bych to teplejší jaro, až bylo tak těch 20 stupňů už, to jsem nosila ze začátku s sebou ven malem celej kufr tepláků a náhradní botky :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
85
8.2.21 21:05

@Svistice a jak to tam dělali? To ho prevlekali nebo se nepočuraval?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24638
8.2.21 22:09
@samiad píše:
@Svistice a jak to tam dělali? To ho prevlekali nebo se nepočuraval?

Se nějak výrazně nepočůrával. Jako sem tam jsme dostali pytlík něčeho přičůrlého, ale žádná trága. Chodili čůrat hromadně, měli tam kromě nočníků i ty malé záchůdky, to se všem dětem moc líbilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
85
8.2.21 22:14

@Svistice nj jenže ja píšu, ze ona s nimi chodit nechce..ale jak říkám, byla zatim 2×

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24638
8.2.21 22:18
@samiad píše:
@Svistice nj jenže ja píšu, ze ona s nimi chodit nechce..ale jak říkám, byla zatim 2×

Tak třeba až zjistí, o co běží, tak se chytne stáda.
Mladší teda taky moc nechtěla hromadně a vadilo jí, když jí někdo cizí utíral. Ale ona si to dovedla říct, vykomunikovat a zařídit podle sebe. A v době nástupu do jeslí byla ve dvou letech už dva měsíce spolehlivě i přes noc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat