Jak naučit dítě bez plen na noc?

Anonymní
21.1.21 00:38

Jak naucit dite bez plen na noc? :( prosim o radu

Ahoj holky ;) mam problem s malou. Ucim ji par dni bez plen na noc a nejde to. Prevlekala jsem postel v noci a jeste rano. A to mala nepije pred spanim dokonce se jde jeste vycurat a spinkat a prece se pocura. Chtela bych jestli nemate nejake rady ohledne toho. Pripadam si jako hrozna máma kdyz tohle neumim naucit dite :( male jsou 2 roky. Pres den je bez plen krome nastev a venku. Dekuji moc za rady :mavam: :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
21.1.21 00:43

ZAKLADATELKA

A to má jít za pul roku do skolky cca :( snad ji to naucim

• Citovat
  • Nahlásit
31035
21.1.21 00:44

To se podle mne nejde naucit, jak ji to chces v noci ucit, prece ji nebudes budit kazdou chvili a davat curat, k tomu musi dozrat. Dej ji plinu na noc a pockej az ji zacne mit suchou. U nas to bylo cca od 2 let a 5 mesicu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6392
21.1.21 00:45

Asi bych neříkala, že je přes den bez plen, když je má na ven a na návštěvy. Teda pokud nejdete ven jednou za měsíc. Ani se tedy nedivím, že v noci plenu má. A jak na to? Musí k tomu uzrat. Předně bych začala s odstraněním plen na ven, aby byla vážně celý den bez plen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10085
21.1.21 00:54

Tohle nenaučíš. K tomu musí dozrát. Prostě jednou ta plína začne být suchá a když bude suchá delší dobu, tak ji prostě přestaneš dávat.

Nejdřív seber tu na ven přes den a čůrejte venku.
A s noční uvidíš.

Stejně je na to ve 2 letech ještě malá, bude to myslím chvilku trvat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31035
21.1.21 00:55

To jsem si ani nevsimla ze ma pleny venku. Tak to neni jeste uplne bez plen pres den. Nejdriv se zbavte plen pres cely den a pak teprv na noc. Musi si zacit spolehlive vsude rikat, i mimo domov, pak teprv treba vydrzi necurat celou noc. Je jeste docela mala, nehrotila bych. Moje byla plne na plenach do 2 let a 4 mes a do mesice pak komplet bez plen i na noc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.1.21 01:33
@Anonymní píše:
A to má jít za pul roku do skolky cca :( snad ji to naucim

Do školky by vadily ty pleny na ven a na návštěvy. Noční plena s tím nijak nesouvisí. Dcera má pleny na noc a do školky chodí úspěšně už 1,5 roku.

• Citovat
  • Nahlásit
59
21.1.21 02:35

Dceru jsem učila tak že než šla spát tak šla na nočník a ráno hned jak se probudila tak jsme sundaly plenu a seděla na nocniku. Delala jsem pár noci po sobě ze jsem ji rozespalou držela uprostřed noci na nocniku. Tudiz jsem ji budila.Mela dve nehody když to nestihla těsně po probuzení. Za dva týdny mela plenu ráno suchou.To ji bylo 2,5let.Tak spala v kalhotkách aby mela ten verbalni pocit že to musí stáhnout a čůrat do nocniku.Pak mi plakala po návštěvě babičky že ji babička dala na noc plenu ale že je už velká holka. Uplne to neměla rada když z ní někdo dělal mimino.
Hodně malou chvalte. Tleskejte. smejte se.Bude na sebe pyšná…
Pomůže i drastické opatření že zdelate všechny pleny a nové prostě nekoupíte. Je to i o pohodlnosti maminek. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.1.21 05:46

Nenaučíš. K tomuto musí děti dozrát. Je to o hodně věcech. Oba synové k tomu dozrali až jako předškoláci. Přes den byl starší než plen od 1,5 roku a prakticky neměl nikdy nehody.
Zkoušela jsem budit, omezovat pití… Dala jsem spát v osm vycurane dítě a v jedenáct bylo mokro. Když jsem dala vyčůrat v deset, bylo mokro ve dvě. Často to je rodové. Stačí se poptat, jak jste to měli s tatínkem vy.
Doktorka mi dokonce ani nedoporučovala budit, že to tím dítě naučit nejde, jen se bude spoléhat na mě a bude se sám budit o to později.
U nás ve státní školce to u malošků neřeší. Syn měl nepromokavé prostěradlo a častěji jsme prali.

• Citovat
  • Nahlásit
233
21.1.21 06:03

Ja dala noční plenu pryč teprve až když ji měla x nocí po sobě suchou… soustředila bych se na ten den. V zime je o něco těžší chodit ven bez pleny samozřejmě. Co spánek přes den, pokud spinka, má plenku? Co si pamatuju, tak dcera byla na noc bez pleny okolo 2 a čtvrt, možná později. A i potom je potřeba počítat s nehodama:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
271
21.1.21 06:25

Moje starší dcera byla komplet bez plen asi ve dvou a půl rovnou i na noc. Mladší byla bez plen na den už asi v roce a půl, ale noční plena byla vždy úplně nacucana, když omylem usnula bez pleny, bylo mokro hodně brzy. Jsou ji skoro 4 a z ničeho nic začala být plena v noci suchá, tak jsme se domluvily, že bude spát bez ní a naprosto bez nehod spí bez pleny. Předtím se ale neprobudila, v pocuranem spala dal a nic s tím nešlo udělat, teď se sama vzbudí a dojde si na záchod. Každé dítě dozraje jindy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10114
21.1.21 06:43

Na noční pomočování má dítě nárok do 6 let. Pak se to teprve řeší. Musí mu dozrát močová soustava a začít vylučovat hormon, který zahušťuje moč. Máte ještě moře času, soustřeď se na tu denní plenu a nech ji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9034
21.1.21 06:47

Chudák malá, takhle ji zbytečně stresovat m vždyť jsou jí dva roky 8o 8o 8o tohle nejde naučit. To jí v mozku musí dozrát samo a až po tom, co bude bez plen přes den. Jenže tímhle stylem jí to nepůjde, ptz se blokne. Naše dcera měla plenu ještě v 5 letech a pak se i tak dost pocuravala. Na nefrologii nám vysvětlili, že prostě na to není ještě zralá. Teď je v 7l bez problémů m oba mladší synové to zvládli v necelých 3 letech a sami. Nemám na tom žádnou zásluhu.

Nehon jí tak. Bude jaro léto a to se líp odplenkovava. Dozraje a hlavně jí nezpusob blok a trauma, ptz to pak nedáš dohromady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10991
21.1.21 07:19
@Anonymní píše:
Ahoj holky ;) mam problem s malou. Ucim ji par dni bez plen na noc a nejde to. Prevlekala jsem postel v noci a jeste rano. A to mala nepije pred spanim dokonce se jde jeste vycurat a spinkat a prece se pocura. Chtela bych jestli nemate nejake rady ohledne toho. Pripadam si jako hrozna máma kdyz tohle neumim naucit dite :( male jsou 2 roky. Pres den je bez plen krome nastev a venku. Dekuji moc za rady :mavam: :srdce:

Panebože, některý lidi by fakt měli mít na děti školení… Zakladatelko, jsi blázen. Nebo troll.

• Dítě ve dvou letech neodnaučíš pleny nijak. Až mozek sepne, tak sepne. (Ptala by ses stejně, jak sebe odnaučit ze spaní skřípat zubama? Nebo chrápat?)
  • Pokud má ještě plenky i na den, tak by Ti mělo samotné dojít, že to v té hlavičce zatím nefunguje stoprocentně, ani když je bdělá. Natož když spí.
  • Už vůbec nerozumím tomu, proč je problém počůrávání při spaní kvůli školce. Ona se počůrává i při spaní po obědě? Pokud ne, tak Ti to může být šumák, protože 1. 9. určitě nepojede na školku v přírodě, kde by byla přes noc. Plenky na noc může mít klidně i jako školková.
  • Spíš bych se soustředila na to, že pleny nosí na návštěvy atd.: jsou pro jistotu, nebo se počůrává? Pokud ano (zabere se do hry a neřekne si), tak TO může být ve školce problém. Na druhou stranu, za sedm měsíců se ještě o velký kus posune, takže je velká pravděpodobnost, že zvládne i toto.

Ale stejně myslím, že jsi troll.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
551
21.1.21 07:36

Jsou jí dva roky. Má ma to nárok do šesti let. To nejde nijak naučit, musí k tomu dozrát. Prostě počkat až bude několik dní pléna suchá. Plenu ve školce na noc řešit nebudou. Syn měl plenu na noc přes čtyři roky.
A na spaní po obědě skoro do tří let. Ve školce jsou zvyklí, že se děti pocuravaji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat