Dite ve skolce-samotar

Anonymní
5.9.21 19:39

Dite ve skolce-samotar

Prosim anonym- osobni duvody, nebo smazat..
Hezky vecer.
Vim, ze se casto resi co ma umet dite v danem veku…ale me zajima, kdyby tady byly ucitelky MS, jestli je toto normalni.
3,5 lete dite, ted nastoupilo do skolky.
Tesi se, chodi tam na cca 3,5hodiny.
Do skolky se tesi.
Dite je ale uzkostnejsi, " zive" deti mu „vadi“, hlavne, kdyz se ho dotykaji a chteji se kontaktovat.
Nekterych se vylozene boji.
Co s tim?..Nekontaktuje se, z deti obecne ma spis strach, z kluku obzvlast.
ale je ochotne pujcit hracky..atd
Podle ucitelky je zatim samotarske..Kdyz deti behaji a divoci, stahne se do ustrani.
V cem to muze byt? Covid tomu moc nepomohl..
Dite ma mirnou hypotonii. Neoblece si ponozky, tricko, umi si dat teplaky, slipy a obout se.
Po toalete si umyje ruce..ji lzici nebo vidlickou.
Ma moc rado cteni, povidani pohadek.

Myslite, ze je to v poradku?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2061
5.9.21 19:45

A byl někdy v kontaktu s jinými dětmi (hřiště se nepočítá)?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.9.21 19:52

Ma dva starsi sourozence(rozdil cca 8 let)

• Citovat
  • Nahlásit
2749
5.9.21 19:58

Nejlepsi bude prijmout ho takove jake je. Kazde dite je jine. Casem se to pravdepodobne zlepsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11502
5.9.21 20:04

Proboha dej mu čas, nemůžeš chtít, aby měl po pár dnech ve školce nejlepší kámoše. Syn první rok ve školce jel čistě na sebe, vadil mu přílišný kontakt a hlasité děti. Další dva roky tam měl 1-2 tišší kluky, se kterými si občas něco stavěl, ale jinak si nejradši vzal nějakou hru pro jednoho a šel ke stolku. O ostatních klucích mluvil jako o divokých, vadilo mu, že se perou, neměl rád, když třeba za zády učitelky dělali, že najíždí motorkou do ostatních apod. Je to introvert. V první třídě (loni) se rozjel za mě až moc, ale podle paní učitelky je pořád spíš tišší, ale nesnese třeba nespravedlnost, takže už se i porval, když mu silnější spolužák napadl kamaráda. Jinak ale konflikty nemá rád a spíš se straní. Spolužáci ho ale mají rádi a já jsem až překvapená, jak na něj pozitivně reagují různě při náhodných setkáních apod., jen on je vyhledává trošku míň, než oni jeho, tu potřebu kontaktu prostě nemá takovou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1004
5.9.21 20:04

Myslím že tvůj syn bude spíše introvert, ale určitě to není nic nenormálního. Chce to určitě čas, až se naučí pracovat sam se sebou a emocemi, které v něm vzbuzují třeba křičící děti. Dobrá učitelka si s tím poradí ;) a věřím že každým rokem to bude s ním lepší a lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1029
5.9.21 20:05

Řekla bych, že to bude povahou. Některé děti jsou prostě bojácnější a do kolektivu se nehrnou. Žádný externí důvod bych za tím nehledala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3748
5.9.21 20:10

Možná prostě povaha. Nelámala bych to na sílu. Má možnost se zapojit do hry, ale nechce. Na tom není nic špatného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
813
5.9.21 20:19

Takhle se chová i moje dítě, a nijak to neřeším, myslím, že je prostě jen introvert a má rád svůj klid :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.9.21 20:19

Dcera je to same a nemam ji to za zle. Proc taky. Je to jeji povaha. At uz v detskem kolektivu, ve skolce, na hristi. Vyhedava hru a aktivity pro ni. Dokaze se kmaradit s stejne naladenymi detmi, nema problem si najit napr na hristi kamaradku, ale nikdy ve skolce nezapadla mezi ulitane a hlucne deti. Nebo mezi deti, ktere furt kujou pikle..
Kdyz byla mladsi, snasela to o dost hur, byla vic uzkostna. Chtelo to travit vic casu mezi lidmi, aby se vic osmelila otrkala. Ted v necelych sesti letech si rozumi spis se starisimi detmi, ktere ji „tahnou“ a jsou klidnejsi. Obcas mi pripada, jako maly dospely a ne jako dite :D
To bude dobre ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.9.21 20:21

Ok..dekuji za komentare.

• Citovat
  • Nahlásit
6591
5.9.21 20:28

Vždyť je ve školce pár dnů, nedělala bych žádné závěry z toho jak se teď chová.. A i kdyby se nezměnilo, tak na tom není špatného. Pamatuju si z dětství jak mi rozjivene, rozervane děti vadily, neuměla jsem se k tomu připojit, jen pozorovala. Vždycky jsem, ale měla svoje kamarádky s kterýma jsem si vyhrála, jen jsem nechápala takové to dětské halekani, bezdůvodně lítání z místa na místo atd. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5941
5.9.21 20:29

Ten kluk je pár dnů ve školce a už se ti jeví, že není ok? A pokud, tak co mu podle tebe má být? To je snad dobře, že se uklidí, když se necítí bezpečně. Děti mají rády pohadky, co je na tom v nepořádku? A vůbec mi není jasné proč je tam 3,5 hodiny, když se mu ve školce líbí. To se sotva rozkouká a jde se domů. Tyhle zkušebky jsou úplně k prdu, kdybys neměla jinou možnost, tak to neřešíš. Tu úzkost v něm pěstuješ ty sama, svým přístupem. A to nemyslím vůbec nijak zle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2047
5.9.21 20:44

Já nevidím vůbec žádný problém… Jako že po TŘECH dnech ve školce se nechce kamarádit a ostycha se divokých dětí? To je úplně normální a klidně to může trvat ještě mnoho měsíců.

Naše první dítě si ve školce (šlo ve třech letech) hrálo samo dva roky. Bylo spokojené, chodilo tam rádo. Až v druhé půlce třetího skolkového roku si našlo kamaráda. Jednoho. Ještě těsně po pátých narozeninách tohle dítě na nabídky „a nechceš si hrát/houpat se/stavět se mnou“ říkalo jasně a zřetelně „NE, nechci.“

Naše druhé dítě teď začíná druhý rok, kamaráda taky nemá. Hraje si sám, když někdo přijde, staví si spolu, ale je mu to v zásadě jedno.

My jsme oba s manželem teda taky samotáři, proto mi to nikdy nepřišlo divné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2047
5.9.21 20:47

Ještě dodám, teď je dítěti šest pryč a o děti už zájem jeví, občas si na hřišti i s nekym pohraje a tuhle povídalo, že si musí ve školce najít nějakého kamaráda, protože ten loňský šel do školy. Vyslovilo tuhle myšlenku poprvé, ve školce začíná čtvrtý rok (má odklad).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat