Dítě vříská

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.05.19 10:43
Dítě vříská

Dobrý den, omlouvám se za anonymní dotaz, mám syna rok a 3/4 a poslední dobou neskutečně vříská - u zubaře chápu, ale chtěla jsem s ním na výlet mašinkou a jen jsme naložili kočárek, začal tak neskutečně vřískat, že jsme nenastoupili a nikam nejeli. Nejsem z těch, co za každou cenu dítě do toho dotlačí a řevem obtěžují okolí. Je toto v tomto věku normální? Možná má strach z nových věcí atd.? Nedá se v tu chvíli utišit, zabavit, nic. Jen řev, řev, jak když ho na nože berou. Měl to někdo z vás podobně? Čeká nás letecká dovolená, mám chuť ji zrušit, aby nepředváděl to samé a nezkazil tak všem celý let. Děkuji za názory.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
sediza
Ukecaná baba ;) 2406 příspěvků 24.05.19 10:51

Asi bych mu neustupovala, protože pak nemá sanci zjistit, že to vlastně není tak hrozný. V psychoterapii při odstraňování fóbií je také potřeba ten strach nechat přijít, prožít a pak slábne až zmizí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.05.19 10:57

@sediza To si také říkám, ale sedět hodinu ve vlaku a nechat ho hodinu vřískat a kazit tím cestu ostatním mi nepřijde úplně ok :-(

Tarjei
Závislačka 4892 příspěvků 24.05.19 10:58

A jinak je v pohode?

sediza
Ukecaná baba ;) 2406 příspěvků 24.05.19 10:59
@Anonymní píše:
@sediza To si také říkám, ale sedět hodinu ve vlaku a nechat ho hodinu vřískat a kazit tím cestu ostatním mi nepřijde úplně ok :-(

Najit si samostatné kupé. Ale i tak bych neustoupila…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.05.19 10:59

@Tarjei naprosto. Celkem klidné dítě, docela šikovné proti vrstevníkům.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.05.19 11:00

@sediza To bohužel nejde, není to vlak s kupé bohužel :-(

Verun83
Echt Kelišová 9892 příspěvků 24.05.19 11:02
@Anonymní píše:
@sediza To si také říkám, ale sedět hodinu ve vlaku a nechat ho hodinu vřískat a kazit tím cestu ostatním mi nepřijde úplně ok :-(

Tak jedte nekam bliz, treba jednu zastavku, tam se projit a zas zpet… proste postupne.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.05.19 11:05

@Verun83 taky možnost, zkusím. Spíše mi šlo o to, zda jsou takové záchvaty normální. Že se bojí, ok. Ale tak strašně vyvádět, to mě docela vykolejilo

Mona8633
Povídálka 36 příspěvků 24.05.19 11:05

A co ho zkusit před nástupem uspat, nebo natolik zabavit, aby si nevšiml že nastupujete.

Verun83
Echt Kelišová 9892 příspěvků 24.05.19 11:10
@Anonymní píše:
@Verun83 taky možnost, zkusím. Spíše mi šlo o to, zda jsou takové záchvaty normální. Že se bojí, ok. Ale tak strašně vyvádět, to mě docela vykolejilo

Muze mit strach z neznama. Vlak dela hluk, a on se logicky muze bat i hluku… chce to proste prekonat. To date.

Ou
Echt Kelišová 7685 příspěvků 24.05.19 11:12

Jak postupně dozrává mozek, tak u některých emocí - třeba u frustrace se holt začíná vplavovat plná dávka neurotransmiterů a hormonů, které s tou emocí jsou spojené. A dětský mozek na to není zvyklý a neumí se s tím vypořádat - to je úkol batolecího věku - nějakse s tím srovnat.

Zhoršuje to únava, zhoršuje to přílišné ignorování času a potřeb dítěte na úkor toho, co potřebují dospělí - tam je potřeba hledat kompromis.

A nejvíc to zhoršuje pokud je dítě chycené v emoci - třeba vzteku, tak se dospělý nakazí, přidá se se svým vztekem a frustrací. Tím se to celé jen zesiluje.

Z hlediska vychovatele batolete je potřeba hledat všechny zdroje pro co nejsilnější trpělivost a pokusit se minimalizovat jednak přetažení dítěte - potřebuje být co nejčastěji dostatečně vyspané, dostatečně najedené a napojené, ale ne nacpané cukrem, protože výkyvy glukozy v krvi dost zhoršují situaci a je dobré počítat s tím, že už to je samostatná bytost a část věcí potřebuje dělat po svém a ve svém, aby bylo spokojené.

Do nějakých tří let vůbec nemá smysl používat dlouhá vysvětlování. Jak je to delší než dvě věty, tak je to moc složité.

Zkus mrknout na jednu z těchhle knížek, docela můžou pomoci pochopit pár věcí.

https://www.kosmas.cz/…respektovan/
https://www.kosmas.cz/…BEen%C3%BDch

A až se k tomu přidá plnohodnotné období prvního vzdoru - tak o tom moc pěkně píšou na Lince Důvěry https://blog.linkabezpeci.cz/…mila-bokova/

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.05.19 11:12

@Verun83 Díky, já prostě nerada někoho obtěžuji, samotné by mi to vadilo, kdyby mi do ucha ječelo cizí dítě, proto mám i hrůzu z letecké dovolené, co tam předvede

Hobitka
Kelišová 5479 příspěvků 24.05.19 11:13

Jo, je to normalni.

Ou
Echt Kelišová 7685 příspěvků 24.05.19 11:13

Jinak když už je v afetku a řve, řve, tak ideálně prostě chovat a chránit - kontakt s tělem a zůstat co nejvíc v klidu. Konkrétně u toho vlaku to klidně mohlo být hlukem, divnými pachy, lidmi okolo a tím, že se mu to zrovna nesešlo.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama