Mít dítě s někým, kdo ho chce jen aby mě neztratil?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
30.10.21 11:14

Dítě -změna pohledu

Dobrý den,
možná se tu chci jen vypsat a uspořádat si myšlenky v hlavě, ale ráda uslyším nestranný úhel pohledu.

Když jsem si před pár lety začala se svým partnerem, tak jsme se dohodli, že děti mít nebudeme, předchozí vztah ukončil právě z důvodu, že jeho partnerka po něm děti usilovně chtěla.
Me biologické hodiny v tu dobu vůbec netikaly, to mi bylo 27. Byla jsem po rozchodu s toxickým člověk, kdy mi bylo jasné že děti nikdy mít nebudu. Zároveň mě děti nijak nezajímaly, nevyvolavaly žádné emoce a spíš mě obtěžovaly.

V současné době já 30 a partner 37let, v létě máme mít svatbu, jsme zajištění, máme vlastní bydlení atd.. Abych to zkrátila, tak v hlavě mám totální guláš, hormony na mě útočí všude. Partner to pochopil a řekl, že to o mě nechce přijít a když jinak nedám, tak mi to dítě udělá. A to je mé dilema, mít dítě s někým kdo je do toho takhle dotalceny? Nechci ho opustit, ale ani mít dítě s někým kdo ho vlastně ani moc nechce. Zároveň, když se setkáváme s rodinou, kde děti jsou, tak je úžasný, umí s nimi skvele komunikovat, má trpělivost, decka ho berou.

Smířili by jste se s tím, že budete bezdětní nebo překousli to dotlačení?

Příspěvek upraven 30.10.21 v 11:16

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4027
30.10.21 11:16

Překousla bych, souhlasi dobrovolně, nic za zady nedelas

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10778
30.10.21 11:21

On s tím souhlasí. Že do toho není zapáleného, tak je to jeho pohled na věc. Počítal bych s variantou, že bude dítě spíš na tobě a on může jen příjemně překvapit a třeba se v tom najde, jelikož to teďka nemůže vědět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
365
30.10.21 11:28

To bych určitě nechtěla. Potom zjisti, jaká je s dítětem práce a budeš to ty, kdo se bude muset o vše starat, protože on dite přece ještě nechtěl..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6358
30.10.21 11:31

Vždyť s tím souhlasí. Třeba se v průběhu těhotenstvi začne těšit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2600
30.10.21 11:35

Vlastní potomek ho změní a to dítě budete vědomě dělat spolu, žádné selhání antikoncepce…
Určitě nezůstaň bezdětná…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
829
30.10.21 11:44

Aby někdo svolil, ze mi teda milostive,,dite udělá”, to bych skakala radosti do vzduchu teda :nevim: Už jen z toho obratu mám husí kůži …

Je pochopitelné ze ty dite chceš, ta touha te nejspíš neopustí a po praktické stránce k tomu mate dobré podmínky. U chlapa, kterýmu bude pomalu 40 a zatím tu potrebu neměl, bych úplně nesazela na to ze mu,,to naskočí” a bude se moct z mimina zblaznit. Ale třeba překvapí.

Pro tebe bude asi nejidealnejsi do toho jit ted, pak už by te hodně tlačil čas kdybys vybírala případného jiného tatinka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3700
30.10.21 11:45

Kdyby to dítě opravdu tak strašně nechtěl, tak by na to vůbec nepřistoupil.
Jdi do toho :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
283
30.10.21 11:47

Ahoj, asi bych od něj vyzvěděla víc, jestli děti vyloženě nechce, nebo jak to má. Co je ten důvod, bojí se odpovědnosti, nebo nechce tenhle typ starostí, má obavy jaký bude otec, nebo chce jen počkat, nebo se bojí, aby se nezačal chovat jako jeho otec, má špatné zkušenosti… prostě bych chtěla vědět co za tím je. Potom bych se rozhodovala.
Nechci nikoho urazit, ale kdyby to bylo jen na mužích, dost rodů by vymřelo. Taky mám ve svém okolí muže, co děti strašně chtěli a pak to stejně nevyšlo a kámošky zůstaly s brekem a dítětem sami. Znám i pár, co se dohodli, že budou bez dětí a po 5ti letech vztahu to na ní přišlo a on, přestože z toho moc nadšený nebyl jí prostě chtěl udělat šťastnou a co kámoška říká, tak je to super otec, pomáhá, stará se, dnes už dvě děti a tvrdí, že nechápe proč neměl už děti dávno. Jestli ho miluješ a on Tebe, určitě to nějak vyřešíte, držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15882
30.10.21 11:51

Teda, „udelat dite“ je hrozny slovni obrat…

Kazdopadne se zamysli nad vasim vztahem, pokud je opravdu skvely (a ted myslim doopravdy), tak do toho bez. Je velka sance, ze vlastni dite pro nej prece jen bude neco uplne jineho, nez cizi, a chytne se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.10.21 11:52

@X_Cassiopea nechce děti, protože se je bojí přivést do dnešního světa. Vím, že to pro mnohé může znít jako klišé nebo jako padlé na hlavu, ale opravdu to tak má. Zodpovědnost vidí v tomhle, ne v tom, že bychom se o dítě nedokázali postarat.
Zakladatelka.

• Citovat
  • Nahlásit
1311
30.10.21 11:53

Já bych se v tom víc nešťourala. Osobně podle toho co jsi psala mi to nepřijde jako nucení do dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6928
30.10.21 11:53

Bezdetna bych nechtěla být v žádném případě. Tvůj partner souhlasí, jdi do toho, myslím že dost chlapu má dítě protože ho chce partnerka.. Až pak zjistí, že jejich vlastní dítě, je pro ně důležité.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.10.21 11:56

Ahoj, já otěhotněla, když mi bylo 22 parnetr měl 27. Studovala jsem VŠ a přiznám se, že těhotenství bylo neplánovane. Když jsem otěhotněla zrovna štěstím do stropu neskákal, ale nastěhovali jsme se společně a začli vybírat jméno, chtěl teda kluka, nedokázal si představit mít dceru. Nakonec to holka je :mrgreen: V těhotenství se už začal těšit, po porodu byl z ní naměkko, než měla rok tak veškerá péče byla na mě, ale spíš jen proto, že se bál a nevěděl jak na ní. Od roka, kdy začla chodit s ní začal blbnout…Teď má 2 roky a je z ní úplně poprděný, doslova se bez ní nehne a ona na něm taky visí. Chce jet s ním, i když jede jen na benzinku pro cigarety :mrgreen: každé ráno je u nás scéna, když odjíždí do práce a každý den po obědě čeká u okna a vyhlíží tátovo auto :) neumím si bez ní život představit a jsem za ní opravdu strašně ráda, i když přišla dřív, než jsme ji plánovali :lol:
Jinak z ostatních cizích dětí přítel odvařeny není..

• Citovat
  • Nahlásit
829
30.10.21 12:02
@Anonymní píše:
@X_Cassiopea nechce děti, protože se je bojí přivést do dnešního světa. Vím, že to pro mnohé může znít jako klišé nebo jako padlé na hlavu, ale opravdu to tak má. Zodpovědnost vidí v tomhle, ne v tom, že bychom se o dítě nedokázali postarat.
Zakladatelka.

Chápu, ze to tak třeba muže někdo mít …ale,,boji se děti přivést do dnešního sveta” mi přijde jako pseudo důvod.
Nezustavej kvůli tomu bezdětná, bude te to mrzet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat