Dite zvraci po lecich

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kaťuleks
Povídálka 22 příspěvků 07.03.17 20:55
dite zvraci po lecich

Prosim o pomoc, kamaradky 2lety syn ma ted antibiotika v sirupu, kdyz mu je da samotne tak okamzite zvraci, kdyz mu to da s presnidavkou, tak zvraci tak po 10 minutach. Zkousela mu pak dat piskoty na zajedeni, take nepomaha. Podobne problemy maji i s jinymi leky. Nemate nektera radu, jak docilit toho, aby to v sobe udrzel?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Iva575
Kecalka 356 příspěvků 07.03.17 21:11

No, sice má rada nevyřeší, jak to v něm uchovat, ale zkuste místo antibiotik homeopatika. Ne jen něco koupit, ale spíš seriózní homeopatické vyšetření zkušeným homeopatem. Mimochodem, jako malé mi dávali léky schované v jahodové marmeládě, byla moc dobrá a jakoucholiv chuť přehlušila. Umím si představit, že ten sirup bude hnus..

luca241
Ukecaná baba ;) 1646 příspěvků 07.03.17 21:18

No taky nemám radu, u nás se to nepodařilo nijak a museli jsme do nemocnice na nitrožilní.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63363 příspěvků 3 inzeráty 07.03.17 21:28

@kaťuleks Obávám se, že taky mnoho rad není, buď nadrtit odpovídající množství z prášku pro větší nebo něco se dělá i v injekcích, ale jednak je ofiko domů nedostaneš a druhak u dvouletého dítka bych si ani netroufla, pokud tedy nemáš v rodině nějakou sestru/dr. Takže se trochu bojím, že to skončí tou nemocnicí…

Annapavelkovaml 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.17 21:34

Do čaje a třeba po troškách s rozestupem 10 minut?

Tarjei
Závislačka 4104 příspěvků 07.03.17 21:52

Muze byt alergicky na dana atb. Segra takhle blila penicilin jako dite a tim se prislo na to, ze je na nej alergicka.

R2
Závislačka 3624 příspěvků 07.03.17 21:55

Zvracení je nežádoucí účinek, zajít za doktorem který dával antibioitka, bud změní za jiné nebo doporučí co dál, pořádně přečíst leták, každé se dávají jinak, některá během jídla, některá po něm a tak, některá se neslučují s nějakou stravou, mlékem, citrusy apod. Moje dcera třeba nesnese žádné pokud před tím není pořádně najezená, nesmí být ale moc napitá apod.

Modesta
Ukecaná baba ;) 1896 příspěvků 07.03.17 22:19

No syn taky zvracel, když dostal antibiotika. Musela jsem mu nejdřv dát jídlo, pak počkat 10 minut, až začne trávení, a teprve potom dát lék. To mu sice natahovalo, ale nepozvracel se. No a hned zajíst nějakou ňamkou :)

Modesta
Ukecaná baba ;) 1896 příspěvků 07.03.17 22:21

Mmch - na příbalovém letáku je napsané, jestli dávat po jídle nebo jestli před tím nepodávat nějaké konkrétní jídlo (já to tam našla až když mě na to doktorka upozornila)

tini
Ukecaná baba ;) 1385 příspěvků 6 inzerátů 07.03.17 22:24

Ja to mela v detstvi na nektere druhy leku taky, je potreba najit takovy, co to delat nebude. Osobne si myslim, ze to dela hlavne sirup, co jsme meli doma, tak to smrdi hnusne, radoby sladce a dava se toho dost, deti jsem litovala. Starsi ted mela ve 4 letech Zinnat uz v tabletach a krasne v pohode jsme to uzivali, navic po 12h, tak proste poreste s lekarem. Nenechte se odbyt, dodnes si pamatuju tu hruzu, co nemoc to zvraceni a vysileni

alisekR
Kelišová 5179 příspěvků 07.03.17 22:38

Měla jsem jako dítě na Penicilín stejnou reakci. Vždy jsem zvracela, mamka už pak na mě vyjela, že si to vynucuju. Chtěla jsem zásadně, aby mi ten lék podávala nad vanou. :mrgreen: Tak se se mnou takhle jednou handrkovala, slíbila mi pár facek v představě, že to dělám už schválně. Tak jsem to polkla, šla spát, za hodinu mě probudilo strašně zvracení…to už bylo jasné, že je vše špatně. Pak mi ho exoti zkoušeli podávat u doktora injekčně, čekali jsme v čekárně klidně hodinu, jen co jsme vylezli ven, už jsem zvracela nakonec jsem se osypala, horečky, průjem. Od té doby nesmím nic na bázi PNC.
Takže za mě, bych zavolala doktorovi a obeznámila bych ho s tím.

Lenek
Kelišová 5644 příspěvků 07.03.17 23:21

Me když jedna z holek zvracela atb sirup, tak mi dr poradila jednu dávku rozdělit na 2 s půlhodinovou pauzou a to už nezvracela

Trojlístek
Závislačka 3538 příspěvků 08.03.17 00:01

@Iva575 Já se do tebe v žádném případě nechci nějak navážet… nevíš co má dítě za nemoc. Pokud se do dítěte neládují antibiotika jedna za druhým, tak se mi to jeví až jako hazard a trápení dětí. Poněvadž pokud je antibiotikum vhodně zvoleno, tak úleva je okamžitá.

Chápu tě, záleží na lékaři (naše lékařka antibiotika velice zvažuje, v žádném případě je nedává na vše), ale takto nastřelit homeo, když nevíš oč se jedná :nevim:

Například si vůbec neumím představit angínu léčit jinak. Jako dospělá bych se z té bolesti v krku, uzlin, dutin, atd… zbláznila, natož dítě.

@kaťuleks Zvracení antibiotik bych konzultovala s lékařem. Nehazardovala bych. Opravdu se některá mohou jíst pouze před nebo po jídle, některá jídla se musí vyřadit úplně (mléčné, citrusy…). Vše je v příbalovém letáku.
Nebo se skutečně může jednat o alergii. Stejně tak může být zvracení projevem nemoci.

Mně třeba antibiotika strašně smrdí a taky jsem schopná polovinu z nich vyzvracet. Pozřu pouze Klacid, Ospen. Napříkla Duomax, tak z toho jsem schopná se pozvracet dřív, než otevřu krabičku, stejně tak Augmentin. To už mi ani nikdo nepředepisuje.

Ty sirupy obvykle dětem chutnají, tam bych problém neviděla. Spíš to množství bývá problém. Tak bych se to nejdříve po půl hodině snažila rozdělit. Ale jsou to takové pokusy, které prodlužují léčbu.
Pro dvouleté dítě někdy lze i pevné léky, záleží, jestli je dítě umí spolknout. Obrovský bonus vidím v tom, že jsou nesrovnatelně levnější, než sirupy. Ale ne vždy se mohou rozdrtit, pokud je to kapsle, tak ta musí do trávícího traktu doputovat celá.

Jinak prokládat v dostatečném časovém intervalu něčím na zklidnění a zachování flóry: laktobacily.

ejhle
Závislačka 2822 příspěvků 08.03.17 00:05

Rozdelit -jak je uvedeno vyse. Pred casem jsem byla se starsi (necelych 5) na pohotovosti, mimo jine vsechny sirupy vyzvracela. S mudrou jsme ji daly chlazenou kolu a k tomu leky v tabletkach a v pohode. Jenom nevim, zda jsou leky v pilulkach i pro dvoulete prcky. Hodne stesti

Halamka
Závislačka 3663 příspěvků 1 inzerát 08.03.17 05:35

Atb sirup je hnus. Dcera take mela problemy. Dr napsala tabletky, rozdrtila jsem a s trochou caje na lzicce je snesla bez problemu.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak se Monika Babišová dostala mezi pět nejlépe oblečených manželek státníků

Monika Babišová (44) po návštěvě Paříže, kde si desítky hlav států i vlád... číst dále >

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >