Komplikace po zápalu plic?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Handalina
Kecalka 340 příspěvků 07.03.17 18:27
Komplikace po zápalu plic?

Zdravím, potřebuji poradit. Moje dvouletá dcera měla před 10 dny zápal plic - ne ten pneumoticky (k tomu ještě laryngitidu). Dostali jsme ATB, ktere dnes dobrala, mezitim jsme byly dvakrat na kontrolu, jak to probiha, naposledy dnes a pry vse ok, podle poslechu. Jenze jsme prijely domu a za par hodin uz mela dcera teplotu, ted horecku. Setkali jste se s tim nektera, ze by nastaly az po dobrani ATB nejake komlikace? Vse se zdalo byt na dobre ceste, tak tomu nerozumim a na internetu toho nic moc neni. Nasemu pediatrovi verim, ale kontrolni RTG neudelal (pry tam zustava jeste 14 dni skvrna na plicich). Premyslim, ze pojedeme na pohotovost, jestli horecka neustoupi…Dekuji za Vase zkusenosti.

Reakce:

nozu
Extra třída :D 11665 příspěvků 07.03.17 18:34

Osobní zkušenost nemám, ale měla to podobně kamarádka se synem. Nakonec se s tím léčil skoro měsíc a půl. Pořád se mu to vracelo…

Handalina
Kecalka 340 příspěvků 07.03.17 18:41

No tak to snad ne. To me vubec nenapadlo, ze by se to mohlo jeste vratit po ATB. Ale je pravda, ze vyber ATB, co nam dali na pohotovosti nam doktor ponechal, i kdyz nad tim kroutil hlavou, co ze nam to predepsali. Tak jestli to nebude tim.

lecijasek
Závislačka 3903 příspěvků 07.03.17 18:42

@Handalina mám osobní zkušenost. 3 týdny léčba zápalu plic, dvoje antibiotika. Na poslední kontrole zdravá. Také nám kontrolní rentgen nedělali. No a potom během dvou dnů dostala horečku. Ale u nás to nebyla recidiva, ale v čekárně jsme chytili chřipku.
Ale ta antibiotika jsme měli dvoje po sobě, prý se to dává, aby byla jistota, že se to vyléčí.

123Soňa
Ukecaná baba ;) 1069 příspěvků 07.03.17 18:55

@Handalina Hele, já bych jela. Já sama měla komplikovaný zápal plic, 3 měsíce mi bylo zle a ATB jsem brala asi 4 měsíce, tak ať se vám to taky nepose.re…
Od té doby mám menší kapacitu plic a imunita se mi začala dávat do kupy asi po osmi letech…Taky to může být chřipka, ta imunita je po tomto onemocnění na pytel…
Ale nenechala bych se odbýt- po svých zkušenostech

Paaajka
Ukecaná baba ;) 2203 příspěvků 07.03.17 19:06

P @Handalina tak nase zkusenost :mrgreen: u nas vse zacalo tim, ze syn bral atb na tezky zanet nosohltanu, ty ani nestacil dobrat (chybely mu 3 dny do dobrani) a dostal vysoky horecky, mel pres 40, tak jsem s nim letela k doktorce a po kolecku po doktorech jsme skoncili na infekcnim s chripkou typu A a se zapalem plic. Syn dostaval Tamiflu na chripku a na zapal plic bral pres 14 dnu atb. kontrolni rtg delali a taky tam mel jeste skvrnu. Kdyz se z toho KONECNE dostal a doktorka na kontrole rekla, ze je uz zdravy a muze do jeslicek (ani tam nestacil jit :mrgreen: ),tak do 2 dnu dostal opet pres 40 horecky, blouznil a byl mimo - nakonec pry viroza… takze dalsi tyden doma, brzo se dal do kupy a po necelym tydnu v jeslickach opet marodi :roll: :roll:

Paaajka
Ukecaná baba ;) 2203 příspěvků 07.03.17 19:09

@Handalina mohl na malou nekdo neco prsknout, muze to byt byt viroza nebo chripka, uvidis jak ji bude.. kdyby mela vysokou horecku, tak bych jela, pro klid duse.. oni ti prckove po takovy nalozi atb jsou pekne oslabeni a kde co snadno chyti

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Co to dávali za nudu? Manželka Michala Dlouhého usnula v kině

Chodit do kina unavený se nevyplácí. Své o tom ví i herec Michal Dlouhý a... číst dále >

15 let života v pěti taškách. Hokejista Tomáš Plekanec je zpátky doma!

Tomáš Plekanec splnil svůj slib a vrátil se do Česka. V úterý krátce po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >