Divna sucha kuze na hlavicce

300
24.10.07 21:00

Divna sucha kuze na hlavicce

Tak a opet mam novy dotaz. Mala 10 mesicu ma na hlavicce neco jak suchou kuzi. Nevim jestli to je kuze nebo neco jineho. Jen mi to tak pripada. Je to asi 1 cm2 velke. A ma to takovou nazloutlou barvu. Je to takove supinkovate. A asi milimetr silna vrstva. Je to nalevo od sisinky. Myslim ze ji to nesvedi ani nic. Ale vypada to skarede. Pres jeji blondate vlasky to celkem razi. Jinak po kazdem koupani ji mazeme. I hlavicku. Tak jestli mate zkusenosti, prosim, poradte!!! Dekuji moc. <3

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7461
24.10.07 21:08

A nemuze to byt ta seborea? Nevim teda, jestli byva i u tak starsich miminek, ale nase holky to mely jako male. Vzdycky po namazani jsem vzala detsky kartacek na vlasy a proti rustu to vycesavala a slo to dobre dolu. DR nam na to jeste napsala leniensku, coz je super mast, pouzivali jsme ji hodne, je krasne vonava.:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4035
24.10.07 21:09

to jsou takový ty dětský mastný lupy, fakt nevím, jak se to jmenuje odborně, ale není to trága, neboj. Náš malej to taky někdy mívá, tak mu vždycky před koupáním to místo potřu olivovým olejem, vmasíruju a pak umeju víckrát šamponem, část se uvolní, a část změkne a tu pak jemně vyškrábu nehtíkem. Sice chytré knihy říkají, neškrábat, vykartáčovat…ale než mu drbat hlavu čímsi, radši to fakt jemně stáhnu prstem…
Zkuste to, zabere to…
NiKI

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9549
24.10.07 21:10

Ahoj, má to spousta dětí a je to úplně nromální, neboj :-) Zvláště, pokud má holčička více vlásků, což podle fotky vypadá, že docela jo :wink: U miminek se doporučuje to promašťovat a vyčesávat kartáčkem, ale dle mých zkušeností se to stejně pořád vrací, takže nejlepší je asi to nechat být. Vím, že to nevypadá hezky, ale nic to není, pouze maz..
Mmch, synovec měl občas šupinku ještě ve dvou či kolika letech :roll:
iva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
300
24.10.07 21:20

Tak to jsem rada ze to neni nic vazneho. Ja jsem ji to prave opatrne sundavala nechtem. Ale branila se. :lol: Jak ostatne pri vsem. Ja to prave kdysi videla u asi 6 mesicnich deti. Asi u trech. A primo na sisince. Tak jsem si rikala jak to vypada divne a ze je maminky asi zanedbavaji. a malo mazou. No a kdyz jsme to obdobi presli OK, tak jsem si oddychla. No a ted se to obevilo i nam. :lol: Tak aspon uz vim ze to neni zanedbanim mazani. :lol: Prave ze ji ted za posledni mesic zhoustli a porostli vlasky, tak mozna i proto se to teda tvori. Moc dekuju za odpovedi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1083
24.10.07 22:00

Nic vážného

Ahoj, náš synek měl stejný „problém“, ale ještě jako malé miminko, celá vrchní část hlavičky se mu sloupala (navíc je skoro plešatý ještě teď :lol: ) paní doktroka jasně poradila, namazat hlavičku olejem, dát na ní igelit, přes něj čepičku a nechat půl hodiny zapařit, potom vzít hřebínek vyčesat (jde to bezvadně), proceduru jsme absolvovali vždy před koupáním, pak jen namazali a za chvíli je po problému. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68
25.10.07 00:03

Ahoj! My to mame taky uz asi mesic. Jsou to takovy zluty mastny supiny, nic peknyho. Docetla jsem se, ze je lepsi to odstranovat, jelikoz pod nima ta kuze nedycha a brani rustu vlasu. Ze zacatku jsem nevedela co s tim, bala jsem se to loupat a hodne jsem to nasi Lee promastovala, ale bylo to jeste horsi. Ted ji to loupu a zatim se novy nedelaj, kuzi pod nima ma peknou - jak ma byt. Pul hodiny pred koupanim ji to mazu gelem co je primo na tyhle supiny. Taky to mela po cely vrchni casti hlavicky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
342
25.10.07 10:31

Ahoj, Dádovi se to objevilo skoro ve třech letech :roll: . Po koupání jsem mu namazala olejem, je jedno jakým, já měla jojobový, ale stačí i slunečnicový. Ráno to měl krásně měkké, a jak psaly holky, patrně odstraňovat nehtem. Náš malej držel, asi mu to dělalo dobře :D . Do týdne to bylo pryč, a to měl těch šupinek hodně.

Smailinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama