Nekojené děti

1424
15.10.07 17:08

Nekojené děti

Nemůžu od narození ze zdravotních důvodů kojit. Malé je teď týden a prosím o radu, zda jste svému nekojenému miminku dávali čaj a jak často. A kolik vám v tomhle věku jedlo z flašky. Malá jí 60ml po 3 hodinách a připadá mi, že má málo. Máte někdo nějaké zkušenosti. Díky za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1209
15.10.07 18:37

Čaj takhle malému mimi určitě ne, vypilo by ti o to míň mlíka. Množství nech na malé, však ona si „řekne“ sama. Když vypije všechno, příště bych jí udělala o 30 ml víc. Ale myslím, že 60 ml je zatím dostačující. Já od narození Vojtu musela dokrmovat a ze začátku jsem mu dělala jen 30 ml. Jinak pokud si nejsi jistá, jestli jí to stačí, domluv se s doktorkou a choď jí k ní převažovat. Uvidíš jak bude přibírat, já to tak ze začátku dělala :wink: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
792
15.10.07 18:45

Ahoj, od konce druhého měsíce jsme přikrmovali - nutrilonem - a zhruba v te dobe sem zacala davat caj - kdyz mala skytala - protoze skytala casto a nebylo vzdy po ruce mleko - a proste nic jineho, nez napit - nepomahalo. Jinak bych mléka dala tolik, kolik si řekne. Jak už psala kolegyně, když sní vše, udělala bych příště o deset,dvacet..navíc a uvidíš… a taky uvidíš podle toho, jak budete přibírat.
Hodně zdaru. A netrap se, že nekojíš - svět se nezboří!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
15.10.07 18:53

Nevim, mleka kolik si rekne snad plati u kojenych deti, kdy neni „kontrola“ kolik toho prcek vypije…U UM bych se drzela tabulky na krabici a zkonzultovala to s pediatrem. My prikrmovali od 6 tydnu a davala jsem ji polovinu davky UM a dokojovala. V pripade plneho krmeni UM bych se proste drzela krmneho navodu, abych z kojence zbytecne neudelala otesanka…

• Nahlásit
  • Citovat
6149
15.10.07 20:07

Tak Mates jedl po dvou hodinách a v v tomhle věku, co si tak vzpomínám cca těch 60 ml, postupně jsem zkoušela udělat víc, dávala jsem mu najíst jak si řekl, jenom jsem se snažila dodržovat rozestup 2 hodin mezi krmením, aby se nemíchalo natrávené mlíčko s novým a nebolelo ho bříško. Krmného návodu na krabici jsem se nedržela a nedržím dodnes, protože každé dítě je jiné a Mates dodnes najednou nevypije takovou dávku jaká je pro jeho věk psána, takže jí častěji a méně.. Čajík jsme dávali skoro od začátku na už zmiňovanou škytavku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
15.10.07 20:15

Ahoj,

caj urcite nedavat…mliko je taky tekutina a voda navic se pri UM podava jen v letnich vedrech. Jinak neni potreba.

Kolik toho ma vypit…tot otazka. Me holky vypily vzdy polovicni davku a MUDr. to neresila, jelikoz jsou proste drobinci po rodicich. Ty tabulky jsou jen orientacni kolik toho vypije prumerne dite, ale pokud vypije vic nebo min, tak to neni na skodu. Kdyby mela hlad tak si rekne, to se neboj…

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7461
15.10.07 21:31

Taky jsem skoro nekojila a cajik jsme davali cca od mesice a bez problemu. Trpely hodne na prdy, tak jsem koupila fenyklovy. Vypily ho malo, ale myslim, ze trochu pomahal.
Holky mi pily rozhodne min mleka, nez bylo na krabici, tim bych se neridila. Proste zkouset, podle potreby. Ale jednou to vypije, podruhe budes vylevat, my to tak mame dodnes.
A ja nesouhlasim s nazorem, ze pri UM neni jina tekutina potreba, ale to je asi na kazde z nas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10773
15.10.07 22:09

Nevidím důvod, proč nedávat čaj u nekojených dětí, hlavně ve vedrech. Tabulek na krabici UM se nedržím. Každé dítě si řekne, kolik chce. Některé jí víc, některé míň. Pokud dítě prospívá, tak není co řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
551
15.10.07 23:16

Pepi byl na UM (+ dávky ostříkaného MM) od 14 dnů. Čaj jsem nedávala, nějak mě nenapadalo, na co by ho potřeboval, na prdíky netrpěl. Měl klasické „návaly“ hladu, dávala jsem kolik vypil. To snad ani jinak dělat nejde (leda opravdu zaplácávat vodou s čajem, ale proč bych se s tím měla vařit :wink: ) když má prcek hlad prostě brečí, když ne, flašku odmítne, nebo přebytky eliminuje ublinknutím :lol:
Podle mého není žádný zá:,–(ní rozdíl mezi kojenými a nekojenými dětmi, snad jen, že se doporučuje začínat s příkrmy o trošku dřív než u kojených.
Věrka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
199
16.10.07 07:56

Ahojky, tak Martin pil taky těch 60 ml po cca 3 hodinách (čas od času se ozval i častěji) a dávku si zvýšil až někde skoro na 2 měsících, teď mi zase začal mlíko bojkotovat, ale to je jiný příběh a jiná diskuse 8) Prostě a jednoduše, myslím, že těch 60ml málo není a až bude potřeba víc, tak se to určitě dozvíš jako první :P Jinak čaj bych neřešiula, já začala malýmu dávat čajíky až s prvními příkrmy, tzn. od ukončenýho 4.měsíce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
808
16.10.07 09:30

Ahoj

tak také bych dítko čajík asi nedávala.. Všechny moje dítka byly vícečiméně „nekojené“, a řídila jsem se tabulkou na UM - ale ne datumově, ale váhově.. Protože moje dítka byla už na začátku s váhou někde jinde, takže Jonáš v 1. měsíci baštil dávku pro 3tí měsíc - a otesánek z něho není… Prostě udělej dávku, miminku dej a uvidíš, když se bude zdát, že má málo, příště přidej a uvidíš - a neboj se, uvidíš, že se to u vás brzo urovná - držím palečky…

Věra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1424
20.10.07 12:04

Holky, díky za názory, já ten čaj trochu dávám, ale ona ho moc nechce, tak to nechám na ní. Jen jsem se bála, aby nebyla dehydrovaná. S tím jídlem nám zlobí pořád, teď už jí dělám 80ml a někdy to vypije a někdy ne a za hodinu má zas hlad, tak jí ještě třeba dodělám 40ml a taky to vypije. Nevím jestli je to správně, ale jinak pořád řve. Budím jí na jídlo po těch 3 hodinách a v noci ji nechávám až se vzbudí, někdy je to i po 4 hodinách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
148
20.10.07 12:33

Jsem na tom podobně, taky nekojím. Podle krabice mi malá množství nikdy nevypila. A i teď, když už má 3 měsíce, mi vypije třeba jen 80 ml, za hodinku chce třeba zase, někdy vydrží i déle. Stejně jako ty jsem si s tím dělala hlavu, podle kontroly ale přibírá hezky, tak už se tím netrápím a dávám jí podle potřeby. Vypadá spokojeně…
A čajík jí dávám, ten jí chutná. Kvůli bolení bříška jí i mlíčko připravuji z fenyklového čaje, to u nás funguje.
Přeji hodně sil a radosti!
Ivana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
826
20.10.07 15:20

ja bych se s tim netrapila… ono i kojene deti piji po 3 hodinach jen nektere a nektere jsou „pricucle“ kazdou hodku nebo casteji :)
nechala bych to na mimcu, ono si rekne kdy ma hlad …
my byly taky na UM , od 4. mesice a ze by jedla tabulkove to teda nehrozilo .. hlavni je, kdyz pribira :wink:
a s tim cajikem : on oasi zalezi na mimcu, ale my cajik nedavaly.. zacaly jsme az v lete kdy bylo 40°.. tak jsme davaly cistou vodu (kojeneckou) ale zadne zavratne mnozstvi taky nevypila… ono v tom mlicku ma tech tekutin dost :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
570
1.11.07 09:49

Nám v porodnici říkali, že se počítá spotřeba UM 150 - 180 ml / kg / den. Tj, pokud má mimino 4 kg, tak dávka se vypočítá 4×150 až 180 ml / počet krmení (když po třech hodinách, tak asi děleno sedmi, v noci jsem krmila po čtyřech hodinách).
Jenom nevím, do jaké váhy to platí, Linda už přes měsíc pije 135 ml na dávku a pořád roste a roste a roste a tlouste a tloustne a tloustne :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama