Dlouhá a silná menstruace

3085
17.11.14 10:36

Dlouhá a silná menstruace

Ahoj,
chtěla bych se s Vámi poradit, zda někdo nemáte podobnou zkušenost. Před poslední MS jsem měla asi 6dní zpoždění. Minulou sobotu jsem začla špinit, den předtím jsem pro jistotu zkoušela test-jasně negativní. Od úterý krvácím silně, màm velké bolesti podbřišku. Poslední dva dny se to stupňuje, stàle jasná krev s kusy sliznice (omlouvám se za popis). Poslední 3 týdny beru lék na arytmie-Rhytmonorm 150mg 2× denně, jinak je vše stejné a vždy jsem měla cyklus po 28dnech a MS tak dohromady 6dní, ale největší krvácení tak 2-3dny. Teď nemohu ani v noci pořádně spát bolestí. HA neberu. Moje otázka tedy zní, vyčkat ještě nebo to řešit s lékařem?
Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7075
17.11.14 10:53

@Hany163 Měla jsem to taky, musela jsem na kyretáž. Dojdi si k doktorovi, možná zo spraví nějaké léky, když tak ten zákrok. Dělá se v narkóze, jeden den v nemocnici, žádná hrůza.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3085
17.11.14 10:54

@Denisa56 A jak dlouho jsi krvacela?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7075
17.11.14 10:57

@Hany163 Asi dva týdny a hodně. Čekala jsem, že to přejde, až pak jsem šla k doktorce. Ta mě hned ten den poslala do nemocnice a druhý den už jsem šla domů. Jestli krvácíš takhle hodně, nečekej zbytečně dlouho, na tvém místě bych třeba ještě tak dva dny počkala a kdyby se to nezmírňovalo, šla bych.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10408
17.11.14 12:20

@Hany163 Koukala jsem na příbalový leták toho léku, co bereš. Píší, že může snižovat počet krevních destiček. To by pak zhoršovalo krevní srážlivost a mohlo způsobit dlouhé a silné menstruační krvácení. Zašla bych na gyndu a domlovila se s nimi i na krevním obraze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
939
17.11.14 12:21

Když máš bolesti, jdi k doktoru hned. To nemá cenu odkládat. Mně se to tedy stalo po porodu, ale to je úplně jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3085
17.11.14 13:03

@ivašot. Krevní obraz před braním těch léků jsem měla v pořádku. Internista kontroluje každé 3-4měsíce. Mě jedině napadá, že ten lék to může způsobit, jinak se u mě nic jiného nezměnilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10408
17.11.14 13:38

@Hany163 Přesně tak jsem to myslela, že ten lék může snížením počtu krevních destiček zhoršit krevní srážlivost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.6.16 12:03

Ahoj, prosím o radu, jsem po potratu, na kontrole po šestinedělí jsem dostala injekci na vyvolání MS, a ta teď trvá už od 22.5., středa - čtvrtek byla už jen slabá, ale od pátku zase zesílila a to hodně (normální tampon vydrží cca hodinu). Je to normální nebo mám radši zajít k doktorovi? Chápu že trvá dlouho, že se tělo potřebuje vyčistit, ale jde mi spíš o tu sílu, pracuju jako servírka a běhat každou chvíli na záchod a kontrolovat je vážně otrava a hlavně kolikrát ani nemám čas. :roll: :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.2.17 06:41

Silná menstruace

Ahoj, prosím o radu…už jsem úplně zoufalá, je mi 15. Mívám hrozně silnou menstruaci (bolesti hlavy, zad, omdlivam, střevní potíže, zvracení, křeče, silné krvácení-sednu si na záchod a úplně to ze mě teče, jednou jsem jela i na pohotovost, jednou zase teploty-skoro 40°, zimnice, nechutenství, nespím v noci skoro, hrozně mě bolivaji prsa, všechno, prostě všechno co může být u menstruace), první dny přežívám na silných praškách na bolest od doktorky na předpis, jinak bych nemohla absolutně fungovat ( i tak mě to hrozně omezuje, často zvladam jen ležet a svíjet se v bolestech jinak nic), vložky nebo tampony měním často -a mamka mi zakázala ty tampony extra plus nebo jak se to jmenuje-prostě ty největší…že to není dobrý pro tak mladé holky, tak velké. Doktorka říkala, že prášky(antikoncepce) by pomohly, ale to mamka taky zakázala. Taky se jí nelíbí ty silné prášky na bolest, protože jsem pak jako „omámená“ (slabší koordinace pohybů atd.). Nevím co mám teda dělat, když nic nemůžu. Mám to třeba po 10 dnech a trvá to tak 6 dnů, nebo třeba jenom 4 dny pak jeden den nic a pak další 3 dny. Hrozně mě to omezuje v běžném životě. U doktorky jsem byla, dala mi ty prášky na bolest a doporučila tu antikoncepci, aji by se to ustálilo. Ale už opravdu nevím jak dál. Také mívám často záněty, kvasinkove infekce (už to je i chronické). Prosím o radu od zkušenějších.

• Citovat
  • Nahlásit
659
19.2.17 08:08

Ahoj, mivala jsem stejne problemy, pomohl mi na to pust a vitarianska strava. Nekde jsem se docetla, ze bolestiva a dlouha menstruace je prevazne z toxinu, ktere se hromadi v tele a maji potrebu se vyplavovat pri takovych situacich a zpusobi problemy.
Pomohla mi zdrava strava a pohyb, ted mivam jen jeden den silny a mirne bolestivy, ale to se da zvladnout.
Zkusit hormonalni jogu je na to skvela. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Verun83
19.2.17 08:48

Zkus gynex. bylinné kapky na úpravu cyklu a všech problémů okolo. berou se 3 týdny a pak týden pauza a takhle dlouhodobě. alespoň 3 měsíce. dávkování je na krabičce. pokud do nich půjdeš, začni od minima a postupně navyšuj. Antikoncepce tvůj problém nevyřeší, jen zamaskuje.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
14959
19.2.17 10:02

@Andrejizna hladovět od menstruace pomůže - vyčerpaný organismus přestane mensturovat, protože možné těhotenství by ho zabilo. Ovšem taky jaksi dost výrazně nefunguje nic dalšího.

Doporučovat člověku uprostřed překotného vývoje extrémní výživové styli je rada vedoucí k jeho zdravotnímu poškození.

Více třeba zde http://frutarian.cz/…ho-vitariana

Jinak zakladatelko - potřebuješ aby ti lékařka vyloučila endometriózu - je možné, že práv tato choroba způsobuje to co se ti děje. Pokud by se zjistilo, že jí trpíš, tak hormonální léčba je pak skutečně léčbou a to že prášky zabrání nutnosti operací a poškození pohlavních orgánů daleko převyšuje jejich možné vedlejší účinky. Zejména v počátcích hormonální aktivity, když je tato narušená, tak její regulace zvenčí je léčbou.

Dlouhodobé užívání hormonální antikoncepce může být problém u mladých žen bez zdravotních problémů, ale u poruch hormonálního cyklu léčí.

Jinak cvičení které vede ke správnému svalovému napětí v oblasti pánve a zad je určitě žádoucí a může hodně pomoci. Ať už jde o hormonálné jógu, cvičení podle mojžíšové, pilates zaměřené na záda, pánevní oblast a břicho a nebo dobře vedené orientální tance.

Z případných doplňků - ten gynex není špatný, případně nějaký bylinkový ženský čaj. Hodně zajímavý je myo-inositol - jde o pseudovitamín, který si tělo vyrábí samo, ale ukazuje se, že když se suplementuje, tak to jednak pomáhá s krevíními tuky a cukry, ale umí to regulovat hladiny ženských hormonů, bez toho aby sám byl hormonem.

Kvůli tukovému hospodářství ho ve velkém užívají sportovci - tam se také nejsnáze koupí - v eshopech pro kulturisty.

Užívá se podle váhy - tak 4-6 g denně. Podrobnosti zde

https://examine.com/…ts/inositol/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16185
19.2.17 11:00

No mě pomohla antikoncepce, neměla jsem teda až takový příznaky jako ty, ale krvácela jsem fakt hodně, nemohla jsem ani z domu a dlouho, klidně 14 dní v kuse. Ke konci už jsem byla k. o. Co kdyby si doktorka promluvila s mamkou, to by nepomohlo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
659
19.2.17 11:06

Ja bych zase antikoncepci nedoporucovala. Nemyslim si, ze je dobre do tela davat vice chemie. Co se tyce pustu, vyzkousela jsem si svoje a pomohlo to. Kazdy at zkusi sve. Hlavne opravdu pomaha hormonalni joga. Ale i sport, drepy atd, zpevni se tim svaly okolo panve a nejsou takove bolesti. Strava ma taky sve. Pisi sve zkusenosti, ktere mi opravdu pomohli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat