Dlouhá holčička

Anonymní
28.9.20 19:53

Dlouhá holčička

Ahoj holky, nevím jestli je to tím že jsem v šestinedělí a lítají mi hormony nebo jestli už jsem vážně cvok ale mam šíleně úzkosti z toho jak mi roste mimčo.
Já i manžel měříme 190 cm a když jsem otěhotněla říkala jsem si že by bylo lepší kdyby se nám narodil chlapeček protože ten i kdyby měl 2 metry neměl by s tím problémy, ale narodila se nám holčička. Je nádherná a strašně moc jí miluju ale hned mě napadlo že bude vysoká po rodičích a že s tím bude mít problemy.
Holcicka vážila pri narození 3490 a měřila 52 cm. Teď ji je 5 týdnů a 3 dny a už měří 57 cm. Každý mi říká jaké má dlouhé nohy a jak je to dlouhý miminko a že bude vysoká.
Mám strach aby nějak nekontrolovaně nerostla a neměla v dospělosti třeba přes 2 metry. To bych jí opravdu nepřála. Já jsem se svými 190 cm přežila dospívání opravdu velice těžko. Teď už jsem se se svojí výškou smířila ale puberta byla opravdu zlá.
Chtěla bych aby moje holčička byla v životě šťastná a mám strach aby jí výška nedělala problémy.
Děkuji moc všem co mi k tomu něco napíšou.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
287
28.9.20 19:59

To co se neda ovlivnit neresit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5790
28.9.20 20:02

Pri narozeni extra dlouha ani tezka nebyla, resp. kdyz to porovnam se svoji, neprijde mi. Ja merim 176 cm, muz 183 cm a dcera se narodila s 54 cm.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10746
28.9.20 20:02

Neřeš. Dcera má ve škole spolužačku, která je o hlavu větší než všichni, a při pohledu na maminku a tatínka chápu, proč. No a co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2940
28.9.20 20:03
@Anonymní píše:
Ahoj holky, nevím jestli je to tím že jsem v šestinedělí a lítají mi hormony nebo jestli už jsem vážně cvok ale mam šíleně úzkosti z toho jak mi roste mimčo.
Já i manžel měříme 190 cm a když jsem otěhotněla říkala jsem si že by bylo lepší kdyby se nám narodil chlapeček protože ten i kdyby měl 2 metry neměl by s tím problémy, ale narodila se nám holčička. Je nádherná a strašně moc jí miluju ale hned mě napadlo že bude vysoká po rodičích a že s tím bude mít problemy.
Holcicka vážila pri narození 3490 a měřila 52 cm. Teď ji je 5 týdnů a 3 dny a už měří 57 cm. Každý mi říká jaké má dlouhé nohy a jak je to dlouhý miminko a že bude vysoká.
Mám strach aby nějak nekontrolovaně nerostla a neměla v dospělosti třeba přes 2 metry. To bych jí opravdu nepřála. Já jsem se svými 190 cm přežila dospívání opravdu velice těžko. Teď už jsem se se svojí výškou smířila ale puberta byla opravdu zlá.
Chtěla bych aby moje holčička byla v životě šťastná a mám strach aby jí výška nedělala problémy.

Myslím, že u mimina to fakt úplně nepoznáš, bude po vás mít dispozice být velká, tak jí tedy budete muset naučit, v čem je výška výhodou… Já zase chtěla být vždycky vyšší ;) je hodně sportů, nebo i modeling, kde je výška opravdu výhodou nebo dokonce podmínkou ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4283
28.9.20 20:10

Chápu, že to zamrzí, ale je to fakt něco, co neovlivníš a tudíž není potřeba se tím zbytečně stresovat. Mně všechny děti skokove vyrostly v sestinedeli, třeba 4 cm za 2 týdny, kluk fakt vyrostl před očima, doslova. A jinak my máme zase opačný problém, máme kluka a je malej až hrůza. Když si odmyslim ten počáteční skok, tak se zuby nehty drží svého 3. percentilu, je všude suverénně nejmenší, teď jsem mu vytáhla kalhoty z minulé zimy a ony mu pořád jsou, je to velikost 86, druhé jsou 92… tepláky do školky jsem kupovala v sekci pro miminka… A co s tím nadelame… nic. Roste pěkně rovnoměrně, přesně podle křivky, akorát prostě na spodní hranici. Já mám 169, manžel 174, nemá po kom být velkej a i když starší syn je přesně v průměru a dcera taky, tak on holt ne. Jsou na světě i horší věci než malí kluci a vysoké holky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
676
28.9.20 20:11

Roste úplně normálně. Naše holčička měla porodní délku 50cm a v šesti týdnech 57, za šest týdnů poporostla o 7 cm, vaše jen o 5 😁. Buď úplně v klidu, ono ani to měření není úplně přesné. V začátku ty miminka rostou opravdu rychle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5358
28.9.20 20:17

Řešíš neřešitelné, tvoje holčička vysoká bude, má být po kom.. Moje zase nejspíš doroste s bídou 160cm, neudelame s tím nic :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19116
28.9.20 20:24
@Anonymní píše:

Tak podle délky v 5 týdnech bych fakt nesoudila. Syn měl v 6 týdnech 59 cm (při narození 49) a teď ve 4 letech je fakt prcek, vrstevníci ho převyšují klidně o půl hlavy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1060
28.9.20 20:33

Stejně s tím tak jako tak nic neuděláš, jak vyroste, tak vyroste, ničím to neovlivníš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2940
28.9.20 20:33

Já si občas říkám, jakou velikost bot bude mít moje princezna, momentálně 8 let a velikost 37/38, Adidasky už má dokonce přes 38,suverénně největší noha ze třídy ;) no Popelka z ní určitě nebude :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16894
28.9.20 20:34

Vysoká bude, to nezměníš. Začni spíš řešit svůj přístup, ať to nejsi především ty, kdo bude úzkosti na dítě přenášet. Naše holky budou mít 185-192cm. Pokud na tom chceš trochu zapracovat, tak si najdi odborníka na výživu dětí, aby ti nastavil jídelníček s optimálním množstvím bílkovin a dítě veďte hodně k pohybu a intenzivnímu sportu. Pak nepůjde energie do růstu, ale do výdeje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1210
28.9.20 20:45

No jo, já jsem byla přesně ta holčička, o hlavu větší než všichni ostatní. Srpnova bez odkladu, nejmladší a největší. Ten odklad jsem sama nechtěla, už tak jsem byla hrozně obrovská a předpokládala jsem, že za rok by to bylo ještě horší, takže ani tehdy mi to nebylo jedno.

Jako, ideální to není, asi to víš sama. Ale s výškou neuděláš nic. Co ale udělat můžeš je pomoci tomu, aby jí její výška nevadila. K tomu je ovšem podmínkou, aby nevadila tobě. Neřešit a nastavit se tak, že ti to nevadí, je to nejvíc, co můžeš udělat, ona tě bude kopírovat.

Příspěvek upraven 28.09.20 v 20:57

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
686
28.9.20 20:45

Můj syn měl při narození 55 cm, já sama mám 164, manžel teda 193. Ale teď je mu 14 a roste na 60 percentilu. Takže zatím ta délka nic neznamená. Nicméně, zrovna včera jsem v poradně rustovyhormon četla dotaz jak kdybys ho psala ty, a řešení, kdyby opravdu rostla nějak extrémně, to má: https://www.rustovyhormon.cz/…/dotaz-55752

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4691
28.9.20 20:48

A to ti před pocetim nedocházelo? Mrnava určitě nebude, jak již bylo zmíněno, změn svůj přístup, nebo holce zadelas na pěkný psychicky problémy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama