Dlouhé uspávání ročního dítěte

121
2.8.20 09:25

Dlouhé uspávání ročního dítěte

Ahojte maminky, máme doma 14měsíčního chlapečka a poslední cca měsíc vyžaduje moji přítomnost u usínání a poslední cca 4dny mu to usnutí někdy trvá i hodinu. Dříve jsem mu dala UM, otočil se na bok a spinkal. Teď vypije toho mlíka tak polovinu (cca 100ml) a začne dělat kraviny, stoupat si, dělat „stojku“ :D tak ho položím, chvíli leží a zase. Přitom si třel oči, zíval a byl protivný, proto jsem ho dala spinkat, ale stejně ne a ne usnout. Ráno vstává kolem 6.hodky a většinou před 9.už je protivný. Potom jde spinkat po obědě někdy kolem 1. až půl 2. a potom až kolem 8.večer. Zkoušela jsem dávat třeba o půl hodky či hodku později to dopoledne, ale stejně mu to usínání trvalo stejnou dobu :zed: A na jeden spánek to ještě moc nevidím, když vstává opravdu dost brzo ráno :nevim: V kočárku nespí už skoro vůbec, takže to je marný boj a jít lehnout s ním nemůžu, jelikož máme doma ještě staršího ďáblíka :D Jak to bylo u Vás třeba? :) Jak tomu usínání nějak pomoct? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8658
2.8.20 09:45

Nepodléhala jsem vyžadování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4342
2.8.20 09:48

A do kolika hodin odpoledne spí? Dcera to dělal taky, jakmile se odpo vzbudila později, tak večer usla až klidně ve 22h a nenadelali sme nic. Museli sme vysledovat jak na ni. Někdy to chtělo ji vyloženě násilím znehybnit, aby se uklidnila a spala hned.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
121
2.8.20 10:00

@JancaS84 No dopoledne spí tak cca hodku a 15min a odpoledne taky max hodku a půl, to podle mě není moc ne? Vzbudí se nejpozději v půl 3, podle toho kdy po obědě usne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18051
2.8.20 10:17

Je to naprosto NORMÁLNÍ v tomhle věku, nevim, kde se berou informace o tom, ze by deti mely usinat samy. Je to naprosto prirozene a co se tyka uspavani nejnarocnejsi obdobi kolem toho roka…
Mam tri deti, nejmladsimu je ted tak 14m a uspavala jsem všechny a dodnes uspavam. Chce to skloubit. Starsim se precte pohadka a nebo pusti audio a vetsinou uz i usnou, ale je prirozene, ze nechteji byt samy, ze se boji.
U nejmensiho mam vyzkouseno, ze ho uspim nejrychleji v šátku, odlozim do postylky a hotovo. Kdyz s nim lezim v posteli, hodinu i dve by se prevaloval, nez by usnul.
Takhle se hezky uklidni, poustim mu jeste zvuk deste jako šum.

Tenhle web by ti mohl pomoct
https://www.prosimspinkej.cz/
Hlavne zadne metody kontrolovaneho place apod :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
158
2.8.20 10:39

Je to normální. Začali jsme dávat spát později, resp. nechali zcela na něm, kdy chce jít do postele. I bez mluvení nám dokázal (a dokáže) sdělit, že chce jít do postele. “Uspávání” se výrazně zkrátilo :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.8.20 11:09
@lolaOV píše:
Ahojte maminky, máme doma 14měsíčního chlapečka a poslední cca měsíc vyžaduje moji přítomnost u usínání a poslední cca 4dny mu to usnutí někdy trvá i hodinu. Dříve jsem mu dala UM, otočil se na bok a spinkal. Teď vypije toho mlíka tak polovinu (cca 100ml) a začne dělat kraviny, stoupat si, dělat „stojku“ :D tak ho položím, chvíli leží a zase. Přitom si třel oči, zíval a byl protivný, proto jsem ho dala spinkat, ale stejně ne a ne usnout. Ráno vstává kolem 6.hodky a většinou před 9.už je protivný. Potom jde spinkat po obědě někdy kolem 1. až půl 2. a potom až kolem 8.večer. Zkoušela jsem dávat třeba o půl hodky či hodku později to dopoledne, ale stejně mu to usínání trvalo stejnou dobu :zed: A na jeden spánek to ještě moc nevidím, když vstává opravdu dost brzo ráno :nevim: V kočárku nespí už skoro vůbec, takže to je marný boj a jít lehnout s ním nemůžu, jelikož máme doma ještě staršího ďáblíka :D Jak to bylo u Vás třeba? :) Jak tomu usínání nějak pomoct? :nevim:

Vůbec to nehrotíme. Uložíme, dáme pusu, pohladíme a jdeme pryč. Ať si tam dělá stojky klidně do půlnoci. Když pláče, jde rozlišit jestli je to úzkostí nebo vzteky, že je v postýlce. V tom druhém případě tam prostě nejdu nikdy. Někdy mu to vydrží deset minut, jindy klidně i půl hodiny.

• Nahlásit
  • Citovat
8609
2.8.20 11:26

Prostě uspávám a to má doma ještě ne tříletého bráchu. Ten si hraje v pokojíčku, nebo na tu dobu pustím pohádku. Je to nejhorší období, kdy by sice spaly, ale tělo jim to nedovolí. Vyřvat je opravdu nenechám, na to mám svoje děti moc ráda. Vím, jak mi je, když se snažím usnout a nejde mi to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3249
2.8.20 11:26
@lolaOV píše:
@JancaS84 No dopoledne spí tak cca hodku a 15min a odpoledne taky max hodku a půl, to podle mě není moc ne? Vzbudí se nejpozději v půl 3, podle toho kdy po obědě usne.

Já bych ho nedávála spát dopoledne. Hned ho bych dala po obědě na 2 hodky. Jinak jestli nerve, tak na co tam sním jsi? Ať se prevaluje..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6816
2.8.20 11:36

Davala bych ho spat pozdeji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.8.20 17:09

Mame to hodne podobne, maly 14 mesicu, vecer chodi spat v pul desate, rano je vzhuru v 6, pak spi od cca 10-11:30 a pak odpo od 15:00 do 17:00, dele ho nenecham. Pak je unaveny na tu devatou, vykoupeme a jde spat. Drive taky jsem nakojila, dala do postylky a spal po par prevalenich, ale ted casto vstava, skace v postylce u tech sprusli atd, pry ty deti, jak ted denne v podstate umi neco noveho, to neumi zpracovat tak rychle a vecer, i kdyz na hubu padaj, to musej jeste zkouset :mrgreen: musite vydrzet, ja s malym jsem v loznici, dokud neusne, cilene neuspavam, jen jsem tam a lezim “vedle”, ma postylku hned u nasi postele. Nekdy je to par minut, Chytne me za ruku skrz sprusle a spi a ja jdu pryc, nejdele to trvalo asi 45 minut, kdy skakal a delal gymnastiku v postylce, je to faze a zase to prejde urcite. Proste jsem tam snim, dokud neusne, nenechavame ho plakat. Na jedno spani denne to taky nevidim, protoze at jde spat jakkoli vecer, tak nejdyl v 6 je vzhuru a kolem 9:30 uz odpadava, a je jedno, jestli v noci spal 8 hodin nebo vic. Mne ten rezim takhle vyhovuje, on si sam jednou rekne, ze bude spat dele rano anebo vydrzi dele vzhuru pres den pak, zatim to ma max 4 hodiny vzhuru a proste usina :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama